Označené: 

 • Plavecký hrad

  Posted by melody on 3. júla 2008 o 16:27

  Plavecký hrad jedná sa o mohutnú zrúcaninu na skalnatom výbežku masívu Pohanská západného okraja Malých Karpát nad obcou Plavecké Podhradie. Hrad bol postavený ako kráľovská pohraničná pevnosť medzi rokmi 1256 – 1273. Jeho majiteľmi boli Ctibor zo Ctiboríc, grófi zo Sv. Jura a Pezinka, Szerédyovci, Salmovci, Fuggerovci, Balassovci a od roku 1641 do 20. storočia Pálffyovci.Plavecký hrad

  jedná sa o mohutnú zrúcaninu na skalnatom výbežku masívu Pohanská západného okraja Malých Karpát nad obcou Plavecké Podhradie.
  Hrad bol postavený ako kráľovská pohraničná pevnosť medzi rokmi 1256 – 1273.
  Jeho majiteľmi boli Ctibor zo Ctiboríc, grófi zo Sv. Jura a Pezinka, Szerédyovci, Salmovci, Fuggerovci, Balassovci a od roku 1641 do 20. storočia Pálffyovci.

  andrejzm odpovedal pred 8 rokov, 8 mesiacov 10 Členovia · 16 odpovede/odpovedí
 • 16 odpovede/odpovedí
 • skalican

  člen
  3. júla 2008 o 19:44

  Pekný hrad nádherný výhľad paráda doporučujem ako výlet.Ja to tu milujem.

 • strombus72

  člen
  5. októbra 2008 o 21:37


  50 rokov stary zaber

 • harp

  člen
  7. októbra 2008 o 20:32

  Velmi pekna fotografia z akej knihy pochadza? Pekne prekreslenie.

 • strombus72

  člen
  10. októbra 2008 o 22:00

  Male a Biele Karpaty/ Jan Nahlik/ 1958 Je to uletene blbostami s eri v ktorej ta kniha vzisla, ale je tam niekolko fotiek hradov z danej oblasti. Nie vsetky sa mi podarilo uspesne prefotit aby boli pouzitelne na poslanie sem do fora!
  Ahoj.

 • heretic

  člen
  30. novembra 2008 o 17:27

 • strombus72

  člen
  6. decembra 2008 o 13:44

  Krezba A Rennera z r.1820.

 • otello

  člen
  30. mája 2011 o 14:31

  Ktomu vlastnikovy plaveckeho hradu sme novovznikajuce obc. zdruzenie na zachranu tohoto hradu a podla platneho listu vlastnictva zo dna 5,5,2011 pod poradovým cislom 882 je uvedeny vlastnik obec Plavecke podhradie a nie  statne lesy ako je uvedene vclankuPlavecky hrad.Kto by mal zaujem  stat sa clenom,alebo blizsie info prosim kontaktujte ma na mariandurcek@gmail.com  dik

 • harp

  člen
  20. júna 2011 o 8:37

  Vazeny otelo, zaujimalo by ma ci ste v spojeni so spolocnostou  a.b.c. group? Ktora planuje rekonstrukcne aktivity na hrade.

  Pozvanka:

  Vážení občania,

  srdečne vás pozývam na 5. zasadnutie Obecného zastupiteľstva, ktoré sa uskutoční
  v pondelok 27.06.2011 o 18.00 hod. v Kultúrnom dome. Zasadnutia sa zúčastní aj predstaviteľ spoločnosti a.b.c. group, ktorá má záujem o rekonštrukciu Plaveckého hradu.

  Bol by som rád, keby ste sa zúčastnili v čo najväčšom počte a dopredu si pripravili otázky, ktoré chcete položiť zástupcom firmy. Môžete si pripraviť otázky týkajúce sa už existujúcich podpísaných zmlúv, čo z nich vyplýva, aké sú sankcie za nedodržanie, ďalej zámeru, financovania projektu, vybudovania a trasovania prístupových ciest, budúceho využitia hradu, úlohy obce v celom procese, rizika pre obec, záruky atď. Ale hlavne pozorne počúvať odpovede tak, aby sme mohli nakoniec zodpovedne  prijať rozumné spoločné stanovisko. Budúcnosť hradu je aj vo vašich rukách.
  autor: starosta

  http://www.ppodhradie.sk/vypisAktualitu.php?ref=86

 • harp

  člen
  20. júna 2011 o 8:49

  K aktivitam spominanej firmy a.b.c. group, tato ma minimalne v B. Stiavnici na rovasi niekolko kauz. Konkretne ciastocne vykuchanie pamiatky na ul A. Kmeta 14, riesil staveby urad a KPU. Podozrive vyuzitie/nevyuzitie prostriedkov na restaurovanie pamiatky na Trojicnom namesti. V interieri nesulad medzi rozsahom prac a grantami ziskanimi v niekolkych rokoch. Na tomto istom objekte zhodena fasada, rekonstruovana z grantov World monument found a zas za peniaze MKSR z Obnovme si svoj dom rekonstruovana do inej podoby v rozostupe par rokov. Vid reportaze TA3. Za firmou stoji v tichom spolocenstve jeden clovek, ktory bol okrem ineho spajany aj s kauzami podvodnych prevodov pozemkov za byvaleho vedenia mesta B. Stiavnica.
   

  V poslednej dobe sa zacinaju objavovat informacie o neludskom zaobchadzani s najomnikmi v jednom byte bytoveho domu v B. Stavnici. (vypinanie elektriky, zatekanie cez strechu…)

  V B. Stiavnici vam niekolko ludi potvrdi, ze zacinat si s tymto panom je minimalne riskantne. Najde sa mnozstvo remeselnikov, od ktorych sa mu podarilo zabezpecit prace, po skonceni prac ich vsak vobec, alebo aspon ciastocne nevyplatil.

  Taktiez poznam zamery tohoto pana s Plaveckym hradom, sam mi hovoril o tom ako by rad hrad dostaval urobil v nom apartmany a osadil tam bielo-cervene okenice.

  A este jeden odkaz na zaver. Celkom urcite nesuvisiaci s predchadzajucim textom: http://foaf.sk/ludia/335381

 • harp

  člen
  20. júna 2011 o 8:55

  Pridavam info o firme:

  http://foaf.sk/firmy/165539

 • jozo

  člen
  20. júna 2011 o 10:50

  Pánečku, trend je povzbudivý, každý rok jeden hrad odfajčený … a ak sa bude dobre dariť, aj 2 – 3 ročne si na mape prečiarknem …  Ako som inde pre peterg šplechol, stačí kufor plný pengó (na pôvode nezáleží) a správny podnikateľský zámer a niet “normálneho” pamiatkára, ktorý by stál v ceste …  Ak sa bude (mne) dariť, do konca života ešte dáky  jeden normálny hrad zostane … Treba myslieť pozitívne :-D … na tej našej rodumilej inteligentným ľudom osídlenej zemičke … 

 • tatar

  člen
  21. júna 2011 o 3:27

  Ešteže je blízko cementáreň v Rohožníku, Plavecký hrad je veĺký, tam sa toho betónu zmestí…viď Harpov chorobopis.

  Tak ako hovorí Jozef, inteligencia nášho ľudu je nekonečná, najmä tých, na určitých postoch sediacich a pengö oplývajúcich.

  Aspoň bude naveky zabetónovaná láska Žuži Forgách a Petra Bakiča.

  http://mek.oszk.hu/05600/05619/html/index.htm

  Sajnos, csak magyar nyelven.

 • peterg

  člen
  21. júna 2011 o 9:54

  Caute chasa komentujuca, bedakajuca :)

  komentujem az teraz, dal som avizo Harpovi aj Otellovi, co maju uz pripravene (ci tvoriace sa) zdruzenie – ci tieto fakty uz podsunuli tomu starostovi. od Harpa nic, ale Otello mi uz odpisal, ze o tomto vsetkom vie, aj mali 16.6. so starostom a partou s nim pokec, ze pockaju do 27.6. a uvidia. Hm.. ja osobne by som prizvukoval starostovi aj hned, nech zrusi pokec s tou firmou, ked uz su teraz na nu take referencie, inak padne jeden z fakt poslednych  hradov – tak vyborne rekonstruovatelnych. Myslim, ze v dialke pocujem vase suhlasy..

  Ja som sa uz pripravoval, ze im pojdem sem tam pomoct, okrem Gymesa.. nuz ale.. Budem asi musiet napisat tomu starostovi, nech nehazarduju s takym pokladom, a radsej nech pre zdrzuenie ako obec ziskaju dake fondy na hrad. Absolutne najlepsia moznost!

 • tatar

  člen
  28. júna 2011 o 8:09

  Včera sme sa zúčastnili zasadania miestneho zastupiteľstva v Plaveckom Podhradí v počte 4 ks, samozrejme okrem domácich.

  Iluzionisti z a.b.c. group napriek tomu, že starostu v telefonáte ubezpečili o účasti, neprišli.

  Či nejaká verejná prezentácia projektu celkovej rekonštrukcie súdiac (podľa apartmánov a bieločervených okeníc) ešte bude netuším, ale zrejme starosta na nej bude trvať. Zatiaľ iba toľko, v každom prípade som mal zo starostu a miestnych obyvateľov dobrý dojem.

  Celý ten projekt je holý nezmysel, ktorý nemôže prejsť podľa mňa ani v takej gubernii, ako je Slovensko.

 • andrejzm

  člen
  22. januára 2014 o 12:53

  Letecké zábery hradu z 11.1.2014, autorom fotografií je Ing. Ivan Pestún.

Page 1 of 2
Start of Discussion
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Teraz