aktivita " diskusia " Pamiatky " Pamiatkarske letne akcie

 • Pamiatkarske letne akcie

  Posted by admin_obnova on 29. marca 2003 o 21:09

  Poznate / organizujete / zucastnili ste sa alebo sa zucastnite akcie ci tabora, alebo workcampu pre obnovu pamiatok? Napiste nam o tom. Napiste nam ak viete o takychto akciach. Napiste nam ci su vobec potrebne a ak ste sa s nimi stretli ci splnili vase ocakavania a ci pomohli pamiatke, alebo vam zdokonalit sa v jazyku ci remeselnych zrucnostiach. Ja osobne viem ze taketo akcie oraganizuje INEX Slovakia, su to akcie pre mladych z celeho sveta zamerane nielen na obnovu pamiatok.Poznate / organizujete / zucastnili ste sa alebo sa zucastnite akcie ci tabora, alebo workcampu pre obnovu pamiatok? Napiste nam o tom. Napiste nam ak viete o takychto akciach.

  Napiste nam ci su vobec potrebne a ak ste sa s nimi stretli ci splnili vase ocakavania a ci pomohli pamiatke, alebo vam zdokonalit sa v jazyku ci remeselnych zrucnostiach.

  Ja osobne viem ze taketo akcie oraganizuje INEX Slovakia, su to akcie pre mladych z celeho sveta zamerane nielen na obnovu pamiatok.

  Anonymný odpovedal pred 18 rokov 2 Členovia · 39 odpovede/odpovedí
 • 39 odpovede/odpovedí
 • Anonymný

  člen
  14. apríla 2003 o 17:18

  Ahoj,
  nuz, pamiatkarskych akcii je skutocne vela.

  V prvom rade (zistne) odporucam:
  Katarinka – konzervacia + archeol. vyskum ruin Klastora sv. Katariny v lesoch Malych Karpat (Dechtice-Nahac) http://www.katarinka.sk
  ako aj Dubova Colonorum (takmer to iste na Orave: Sedliacka Dubova http://www.dubovakostolik.sk/ ).

  Urcite pokracuje Klastorisko
  Dalej sa bude robit tabor na Uhrovci (Nadacia pre zachr. kultur. dedicstva – http://www.zachranmehrady.sk ).
  A urcite sa bude pracovat aj na Lietavskom hrade, Sklabini (donjon) , Cabradi (Rondel), asi Pustom Hrade,
  nieco asi bude organizovane aj cez http://www.stromzivota.sk (Trencin/Beckov/???).

  Takze je z coho vyberat.

  Peter Benignus Herceg, Katarinka.

 • Anonymný

  člen
  15. mája 2003 o 21:22

  Jedine skusenosti, ktore mam (okrem vyskumov v ramci Trnavskej univerzity) sa tykaju aktivit Stromu zivota, ktory vyuziva na svoje haluzenie niektore objekty, ktore nutne potrebuju pomoc. Pod zastrekou ich obnovy sa hraju a hladaju “jednotu ducha a mysle”. Mam pocit, ze ide skor o nejaku sektu ako normalnych ludi, ktorym zalezi na obnove pamiatok. Preto by som chcela poznamenat, ze ak by niekto rozmyslal o ucasti na ich letnych taboroch, dobre si to rozmyslite a zistite si, o co skutocne pojde, lebo….moje skusenosti su otrasne!!!!!!

  PS: Inak som sa zucastnovala letnych vyskumov na Trnavskej univerzite, ktore by hadam mohol navstevovat aj niekto cudzi, ak je zaujem. Garantujem Vam, ze sa nieco naucite a dokonca aj prakticky pomozete pri obnove a pripravach na obnovu.

 • Anonymný

  člen
  15. mája 2003 o 22:07

  Suhlasim s Kristinou! So stromom života som bola na jednej akcii a vytvaranie “kolektivneho ducha” sa mi zda nesmierne podivuhodne. Navyse som nemala pocit, ze by robili viac pre pamiatku ako pre vyplnenie svojho volneho casu…

 • Anonymný

  člen
  27. mája 2003 o 17:26

  Neviem ako viale Viem ze sa daco Chista na Pustom hrade {zahlasit sa moste na meskom Urade vo Zvlene} sa budu robyt zachrane prace a konzervovanie hradbu je tam pekne. Plust tu nitre sa bude pokracovat na vyskume Benediskeho Klastora na Zobore. Klastorisko a vyskumi v archeologi je na Nitrianskom Hrade. Od jula.

 • Anonymný

  člen
  1. júna 2003 o 1:27

  Mam tu prevas ponuku Polnohospodarske muzeum v Nitre stava Velkomoravske osidlenie a potrebuje pomocnikou na stavbu Je zaistene prespavanie v areali muzea v spacakoch. V krasnej prirode. terminy su neni urcene ale da sa dohodnut na Tel.0904 649 958.

 • Anonymný

  člen
  2. júna 2003 o 18:48

  JE TOHO VEĽMI VEĽA.

  Zaujímavé sú aj akcie v zahraničí. Zatiaľ jeden príklad. Odporúčam letnú školu UNESCO v Zamosci v Poľsku. Tá mal v minulosti tú výhodu, že pre nedostatok anglicky hovoriacich prednášajúcich sa tam hovorilo slovanskými jazykmi. Zistíte , že polština je nám oveľa bližšia ako sa zdá na prvý pohľad a prelomíte bariéru poľskej pamiatkárskej literatúry (ale aj napr. ukrajinskej). Publikujú oveľa viac ako my a problematika je v niektorých oblastiach veľmi blízka (ľudovka, drevenné kostoly, renesancia, gotika), skrátka stredoeurópsky región. Mal som pocit, že pôvodnou snahou Poliakov je spropagovať zašlú slávu ich školy konzervácie, ale vy si odnesiete aj kopec kontaktov, článkov a vidíte pekné veci. nebudem sa tu vyjadrovať na tému konkrétnych poľských prezentácií, alebo pamiatkovej metodiky, to by bolo na dlhšie. Zamosc je pekný príklad ideálneho renesančného mesta podľa talianskych projektov a Táto (juhovýchodná) časť Poľska je pôvabná. Mestá ako Kazimierz nad Vislou, Ľublin a pod. Škola je dobre organizivaná, je tam aj štipko, dĺžka pobytu 2 týždne. Zastúpenie zo Slovenska je slabé, občas jeden človek:)
  Dúfam, že sa to zlepší.

 • Anonymný

  člen
  23. júna 2003 o 21:19

  No ak si chce niekto vyskusat rucne kresanie kamennych kvadrov, tak sa ozvite – na Cabradi sa rozbieha konzervacia stitovej hradby a kazda ruka tam moze velmi pomoct. (Ziadne hladanie kolektivneho ducha…iba ak pracou – najprv sa spravi to co treba, a potom ak este vladzes, rob si co chces, pripadne spoznavame okolie). 18.-25.7. je jeden termin, 1.-8.8. je druhy termin, 28.8.-1.9. je treti termin. S pozdravom Bacil

 • Anonymný

  člen
  2. januára 2004 o 2:49

  Dobrý deň,
  Chcem sa informovať či sa nebudú konať nejaké letné pamiatkárske akcie v lete 2004.
  (aj mimo územia SR. ) Mal by som záujem o obnovu kamenných prkov architektúry, omietok atďˇ.

  Ďakujem za informácie

 • harp

  člen
  3. januára 2004 o 7:29

  skus: http://www.inex.sk/sindex.html
  len taka otazka mas uz skusenosti s tabormi tohoto typu??? ak ano napis nam svoje zazitky. Ja osobne som robil na takomto tabore work-leader-a. Mam nan len vyborne spomienky.

 • Anonymný

  člen
  8. januára 2004 o 23:59

  Nie nebol som ešte na takej akcii

 • Anonymný

  člen
  20. januára 2004 o 19:01

  Aj v lete tohto roku by sme sa mali venovat kresaniu kamennych kvadrov, ktore potrebujeme na rekonstrukciu stitovej hradby. Ak mas zaujem, posli na seba kontakt a ked budem vediet termin, tak oznamim. Pravdepodobne prelom jul-august. Ak zozenieme grant, mozno bude aj plat. Ak nie-tak nie. Platime mozolami:-)Inak blizsie terminy aj na ine brigady su na http://www.rondel.sk .Zaciname od 1/2 marca…

 • Anonymný

  člen
  21. januára 2004 o 3:46

  Mám záujem sa zúčasniť. Ovládam kamenárske remeslo. Prosím napíš kde sú tie hradby.
  Kontakt na mňa : homeb@extel.sk
  Vďaka za informácie.

 • Anonymný

  člen
  28. januára 2004 o 15:45

  Nezucastnila som sa na akcii Stromu zivota, ale na Katarinke som bola toto leto a mam same pozitivne skusenosti. Rozhodne odporucam.
  S pozdravom Lorika

 • Anonymný

  člen
  3. marca 2004 o 21:13

  Oznamujem, ze 23-25.4. sa koná jarná brigáda na hrade Čabraď. Kosenie nádvorí, zameriavanie, zvyšok podľa počtu ľudí a počasia. Podrobnosti na našich stránkach…

 • Anonymný

  člen
  23. apríla 2004 o 1:50

  Rada by som sa zucastnila podobnej akcie prave cez toto leto, mohol by niekto napisat, kde konkretne budu brigady prebiehat, dik za info, s pozdravom Nikola

Page 1 of 3

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť