aktivita " diskusia " Architektúra a stavitelstvo " Nový život do starej chalupy

 • Nový život do starej chalupy

  Posted by rado-z-mt on 8. augusta 2011 o 20:02

  Ahojte všetci priaznivci života na vidieku, ktorí ste sa podujali vdýchuť nový život starej chalupe, domu či usadlosti. Vo štvrtok 4.8. som s mojou Katkou a Alžbetkou navštívil Likavský hrad a spoločnosť nám robila moja niekoľkoročná kamarátka Martinka so svojim synčekom Šimonkom. Počas cesty na hrad nám povedala, že si kúpila tu u nás v Turci starý kamenný domec v Trebostove. V nedeľu sme si teda spravili výlet a šli si ten domček okuknúť, pofotiť. Maťa je rozhodnutá svojpomocne dom postupne zobytniť a do zimy sa aj nasťahovať. Tak som dostal nápad a ona súhlasila, že tu o tom založím malé fórum, kde postupne budeme popisovať postup prác aj s fotodokumentáciou.

  V nedeľu sme to doma zhodnotili jednoducho : Maťa je hodne, ale hodne odvážna!! Držme jej palce, čaká ju kopa roboty a vynaloženého úsilia. Kto by mal záujem prísť pomôcť, odmietnutý nebude :-) Pozvánku som dostal i ja… :-) :-)

  harp odpovedal pred 10 rokov, 9 mesiacov 6 Členovia · 6 odpovede/odpovedí
 • 6 odpovede/odpovedí
 • rado-z-mt

  člen
  8. augusta 2011 o 20:07

  Na prvý krát sme si dom okukli len zvonka,ale dúfam že čoskoro bude možnosť spraviť foto aj z interiéru domu. Každopádne týchto pár fotiek ako ilustrácia Martininej odvahy myslím postačuje, že? Zatiaľ dovidenia priatelia

 • peeeto1

  člen
  9. augusta 2011 o 8:44

  rado, super napad…volakedy tu bola podobna tema jirkov hlineny dom, ale nejako to tam vysumelo do stratena…tesim sa, tesim….a hlavne drzim palce!!!

 • gaiusjulius

  člen
  9. augusta 2011 o 19:01

  No roboty ako na kostole…. Držím palce, ale myslím, že termín sťahvania do tejto /?/ zimy je asi nereálny.

  Ja s manželkou máme podobný sen kúpiť chalupu spodobným Geniom Loci na Kysuciach, objavili sme zatiaľ

  jednu len je drahá…

 • silvica

  člen
  14. augusta 2011 o 9:47

  juj-a to som si myslela že náš blatnický domčúr je na tom zle…. len my sme sa museli rovno nasťahovať…..no držím palce,keby sme nemali toľko roboty s tým našim určite by sme prišli pomôcť-máme to na skok…..

 • zuzanka75

  člen
  15. augusta 2011 o 10:08

  Zdravím a skláňam sa pred odvahou pani majiteľky! Je to veľmi pekný domček a verím že mu vráti pôvodnú krásu, ale myslím že sťahovanie do zimy je trochu nereálne. Neviem koľko financii máte k dispozícii, ale aj keby to nebol problém,  tak si myslím že si to vyžiada o “trochu” viac času. Viem o čom hovorím, pretože aj my rekonštruujeme chalúpku na stále bývanie v pôvodnom duchu a stojí to okrem času nemalé peniaze. Pôvodne sme to aj my videli ružovejšie, ale skúsenosti hovoria inak.:-) Ale napriek všetkému neľutujem , že sme sa pustili do rekonštrukcie, pretože je veľmi pekný domček a má už svoju dušu. Prajem veľa zdaru a veľmi rada si prečítam ako postupujete a možno sa aj niečo podučím.

 • harp

  člen
  19. augusta 2011 o 15:55

  Dom je sice v havarijnom stave, avsak zachranitelny.

  Tema o ktorej sa tu hovorilo je tu:

  http://www.obnova.sk/diskusia/oprava-hlineneho-domu

Start of Discussion
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Teraz