aktivita " diskusia " Pamiatky " Liptovský Ján

Označené: 

 • Liptovský Ján

  Posted by uskalienka on 8. novembra 2010 o 9:01

  Na trasu pamätihodností a významných miest 31 000 €

  LIPTOVSKÝ JÁN 6. novembra (SITA) – Združenie obcí Mikroregión pod Poludnicou získalo takmer 31-tisíc € z eurofondov a štátneho rozpočtu na projekt Trasy pamätihodností a významných miest mikroregiónu. Pre agentúru SITA to potvrdil predseda združenia Pavel Baráni. „Ide o projekt v rámci cezhraničnej spolupráce s poľským mikroregiónom Gmina Nowy Targ. Z vlastných zdrojov naň pôjde 1,6-tisíc eur. Aktivity projektu sú zamerané na zmapovanie pamätihodností, významných miest a ich zviditeľnenie pre návštevníkov, ale aj miestnych obyvateľov,“ vysvetlil. Združenie jednotlivé časti projektu najskôr financuje z vlastných zdrojov – členských príspevkov obcí, a následne im tieto výdavky refundujú.

  V rámci projektu inštalujú 15 veľkých a 100 malých popisných tabuliek vo všetkých obciach, ktoré sú členmi mikroregiónu. „V rámci regionálnej výchovy sa uskutoční recipročná návšteva žiakov škôl z prihraničných oblastí. Slávnostné otvorenie trás bude v Liptove vo februári 2011,“ konštatoval. Baráni podotkol, že v októbri sa prihlásili do druhej výzvy na realizáciu mikroprojektov na slovensko-poľskom pohraničí. „Špecifickým cieľom je vydať informačnú brožúru, ktorá bude čitateľa sprevádzať po trase pamätihodností.“

  Mikroregión pod Poludnicou vznikol v roku 2007. Jeho členmi sú obce Liptovský Ján, Liptovská Porúbka, Závažná Poruba, Uhorská Ves a Podtureň. O rok neskôr sa členom stalo aj mesto Liptovský Hrádok. Cieľom združenia je zintenzívnenie spolupráce medzi okolitými obcami, pomoc pri ich rozvoji, propagácii a rozširovanie možností cezhraničnej spolupráce.

  uskalienka odpovedal pred 11 rokov, 11 mesiacov 1 Člen · 1 Odpoveď
 • 1 Odpoveď
 • uskalienka

  člen
  8. novembra 2010 o 9:05

  Liptovský Ján hľadá investorov na obnovu kaštieľov

  Sobota, 07 Marec 2009
  V Liptovskom Jáne sa síce nachádza najviac kaštieľov na Slovensku, ale viaceré z nich chátrajú, a preto by starosta Juraj Filo privítal investorov, ktorí nájdu peniaze na obnovu. “V obci s 850 obyvateľmi máme 14 kaštieľov a päť kúrií. Jeden kaštieľ je majetkom obce, ostatné sú v súkromných rukách. Na obecný kaštieľ je spracovaný projekt rekonštrukcie na viacúčelové zariadenie v hodnote takmer 800 000 €.

  citajte viac… http://www.mojeslovensko.sk/liptovsky-jan-hlada-investorov-na-obnovu-kastielov

Start of Discussion
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Teraz