• harp

  člen
  8. marca 2003 o 18:15

  Lestenu bielu? Mozno ze som nevzdelany v oblasti o ktoru sa jedna, ale fakt neviem v ktorej oblasti chcete poradit…

  Drevo, omietky, malby, kov ci nieco ine???

  Skeste specifikovat o aku lestenu bielu ide…

  A mozte pripisat aj nieco co ste uz zistili.

 • Anonymný

  člen
  9. marca 2003 o 0:54

  Zdravím !
  Jedná sa o techniku povrchovej úpravy, ktorá sa týka rezieb a drevených soch. Ciežom tejto techniky je imitova? kararský mramor. Svoj vrchol dosiahla v baroku. Často sa používa v kombinácii so zlatom. Určite si už v nejakých kostoloch videl vyleštené biele sochy, či už celé, alebo v kombinácii so zlatom. Často býva zlátená drapéria. V Nemecku sa táto technika nazýva (neviem či to napíšem spravne, ale asi nie) ” polierweis “. U nás to reštaurátori poznajú tiež pod týmto názvom “pulírvais”.

 • harp

  člen
  9. marca 2003 o 0:56

  Dakujem hned je to zrozumitelnejsie.

  Do buducna este: ked odpoviete na e-mail, prispevok sa nezaradi do diskusii. Zatial. Pre odpoved kliknite na odkaz v e-mail-i. Tym sa presmerujete na tuto stranku.
  Pre tento krat som zaradil vas prispevok ja.

  Dakujem za pochopenie.

 • harp

  člen
  18. marca 2003 o 18:26

  Prave som v Mnichove a tu je ta ona lestena biela v kazdom barokovom kostole ked sa na konci tyzdna vratim osadim do obnovy par fotografii. Je to fakt vyborne. Kostol na Odeonsplatz-i je fajn priklad. Prave ho restauruju. Budu aj tie fotografie…

 • Anonymný

  člen
  19. marca 2003 o 0:22

  Bol si aj na vystave remesiel a umenia v Mnichove?

 • harp

  člen
  4. apríla 2003 o 2:25

  Nestihol som, tyzden na mnichov je malo. Potreboval by som iba tyzden na muzea. Priznam sa ze som bol len v “Pinakoteke moderny” Ale kostolov mam zlezenych dost. Coskoro osadim na obnovu fotografie.

  Tiez je tam prave vystava Preparovanych tiel. Po celom Mnichove su rozvesane plagaty cloveka, kt. si vesia svoju kozu, alebo jazdi bez koze na koni.

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť