Označené: 

 • Posted by palo on 16. augusta 2010 o 20:18

  Pod hradom Čičva vyrastie ulička remesiel V obci Sedliská sa v nedeľu 22. augusta stretnú remeselníci z regiónu, ktorí pred očami návštevníkov predvedú svoju zručnosť. Ulička remesiel a ľudová zábava sú hlavným lákadlom pre návštevníkov. 16. augusta 2010 (SITA) – Pri rieke Ondava v obci Sedliská v okrese Vranov nad Topľou sa v nedeľu 22. augusta stretnú remeselníci z regiónu, ktorí prijali pozvanie na Slávnosti remesiel pod hradom Čičva. Tradičné podujatie, ktoré tu organizujú okolo sviatku svätej Anny koncom júla, museli pre prudké dažde presunúť na neskorší termín. O zábavu sa postarajú hudobné a dramatické súbory z regiónu, hlavným ťahúňom dobrej nálady by mal byť prešovský folklórny súbor Rozmarija. Pod hradom vyrastie ulička remesiel, kde si svoje pracovné nástroje rozložia kováči, košikári, pernikári, rezbári, hrnčiari, čipkári a v tomto regióne nemôže chýbať ani výrobca kraslíc. Ako uviedla pre agentúru SITA Anna Gdovinová, riaditeľka Hornozemplínskeho osvetového strediska vo Vranove nad Topľou, pri výbere remesiel ostávajú pri tradíciách, hoci sa v posledných rokoch tlačia do popredia aj výrobcovia modernejších produktov. Aj do Sedlísk príde z Hlinného remeselníčka, ktorá vyrába dekoratívne predmety z papiera a obrúskov. Kováč z Kamennej Poruby bude ponúkať umelecké aj praktické výrobky. Obec Sedliská má dlhoročnú partnerskú spoluprácu s maďarskou obcou Repašská Huta, odkiaľ na Slávnosti remesiel vždy chodievali zástupcovia ich remeselníkov. Najväčší záujem bol o ukážky pálenia dreveného uhlia a hasenia vápna. Z finančných dôvodov sa tieto družobné výmeny v posledných rokoch obmedzili na minimum. Maďari neprídu do Sedlísk ani tento rok. Organizátormi podujatia je obec Sedliská a Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou.Pod hradom Čičva vyrastie ulička remesiel
  V obci Sedliská sa v nedeľu 22. augusta stretnú remeselníci z regiónu, ktorí pred očami návštevníkov predvedú svoju zručnosť. Ulička remesiel a ľudová zábava sú hlavným lákadlom pre návštevníkov.

  16. augusta 2010 (SITA) – Pri rieke Ondava v obci Sedliská v okrese Vranov nad Topľou sa v nedeľu 22. augusta stretnú remeselníci z regiónu, ktorí prijali pozvanie na Slávnosti remesiel pod hradom Čičva. Tradičné podujatie, ktoré tu organizujú okolo sviatku svätej Anny koncom júla, museli pre prudké dažde presunúť na neskorší termín. O zábavu sa postarajú hudobné a dramatické súbory z regiónu, hlavným ťahúňom dobrej nálady by mal byť prešovský folklórny súbor Rozmarija.

  Pod hradom vyrastie ulička remesiel, kde si svoje pracovné nástroje rozložia kováči, košikári, pernikári, rezbári, hrnčiari, čipkári a v tomto regióne nemôže chýbať ani výrobca kraslíc. Ako uviedla pre agentúru SITA Anna Gdovinová, riaditeľka Hornozemplínskeho osvetového strediska vo Vranove nad Topľou, pri výbere remesiel ostávajú pri tradíciách, hoci sa v posledných rokoch tlačia do popredia aj výrobcovia modernejších produktov. Aj do Sedlísk príde z Hlinného remeselníčka, ktorá vyrába dekoratívne predmety z papiera a obrúskov. Kováč z Kamennej Poruby bude ponúkať umelecké aj praktické výrobky.

  Obec Sedliská má dlhoročnú partnerskú spoluprácu s maďarskou obcou Repašská Huta, odkiaľ na Slávnosti remesiel vždy chodievali zástupcovia ich remeselníkov. Najväčší záujem bol o ukážky pálenia dreveného uhlia a hasenia vápna. Z finančných dôvodov sa tieto družobné výmeny v posledných rokoch obmedzili na minimum. Maďari neprídu do Sedlísk ani tento rok. Organizátormi podujatia je obec Sedliská a Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou.

  palo odpovedal pred 12 rokov, 3 mesiacov 1 Člen · 1 Odpoveď
 • 1 Odpoveď
Start of Discussion
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Teraz