aktivita " diskusia " Pamiatky " bývalý františkánsky kláštor v Okoličnom

 • bývalý františkánsky kláštor v Okoličnom

  Posted by palo on 7. septembra 2010 o 22:07

  Plocha strechy je 1350 metrov štvorcových. Veľkosťou, štýlom a tesárskym spracovaním – rybinovým platovaním sú na Slovensku podobné už len dva. Na Dóme sv. Martina v Bratislave a katedrále sv. Martina v Spišskej kapitule.

  S opravou krovu, ktorý je tretím najvýznamnejším na Slovensku, začali 6. júla. Keďže práce sú rozsiahle a netýkajú sa len krovu, ale aj iných prác na streche, predpokladaný termín ukončenia rekonštrukcie je až na budúci rok v októbri.

  Okoličianska farnosť financuje časť rekonštrukcie z vlastných zdrojov a časťou prispelo ministerstvo kultúry. „Podali sme žiadosť v rámci projektu Obnovme si svoj dom, ktorý vypísalo ministerstvo kultúry. Keďže sme uspeli, podarilo sa nám získať približne štvrtinu z celkových nákladov. Bol to náš druhý pokus. S prvou žiadosťou o podporu z ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja sme neuspeli,” vysvetlil správca farnosti Jozef Tomaga.
  Čítajte viac v článku Evy Petránovej zo 7. 9. 2010 na sme.sk.

  Veľa informácií o historickom krove, priebehu jeho opravy a fotogalérie nájdete na internetovej stránke farnosti Okoličné.

  palo odpovedal pred 12 rokov, 2 mesiacov 1 Člen · 1 Odpoveď
 • 1 Odpoveď
Start of Discussion
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Teraz