aktivita " diskusia " Architektúra a stavitelstvo " zúfalý zmúdrelý obyvateľ hlineného domu

 • zúfalý zmúdrelý obyvateľ hlineného domu

   palo777 aktualizované pred 4 rokov, 2 mesiacov 12 Členovia · 16 Príspevkov
 • palo777

  člen
  18. septembra 2017 o 20:51

  Zdravím,

  ak už máte problém vyriešený- fajn.

  Ak nie, na základe mojich skúseností skúste Aquapol, nám sa to v starom mešťanskom dome s 90 cm múrmi aspoň zatial podarilo.

  Alebo iné riešenie: využiť vlastnosti ovčej vlny absorbovať veľké množstvo vlhkosti a potom ho posúvať von do priestoru- urobiť rošt drevený pri múre, bez dreveného záklopu dať ovčiu vlnu, rákosovú rohož a hlinenú omietku. Bez fóli samozrejme. Všetko má schopnosť polhcovať vlhkosť a to dosť výrazne. A vetrať :D

   

 • kety

  člen
  24. marca 2017 o 23:11

  K použitiu injektáže môžem povedať NIE.

  Pretože naša chalupa má kamenné steny, zdala sa mi injektáž navhodnejšie riešenie(podrezanie sa asi nedá robiť).

  Injektáž máme asi 7 rokov a nijako výrazne som nezbadala zmenu.

   Možno nebola použitá správna výplň, alebo bol iný dôvod ale steny sú stále vlhké. Najmä v miestach, kde sú steny v styku so zeminou.

  Doporučila by som drenáž a podrezanie.

 • kety

  člen
  24. marca 2017 o 23:11

  K použitiu injektáže môžem povedať NIE.

  Pretože naša chalupa má kamenné steny, zdala sa mi injektáž navhodnejšie riešenie(podrezanie sa asi nedá robiť).

  Injektáž máme asi 7 rokov a nijako výrazne som nezbadala zmenu.

   Možno nebola použitá správna výplň, alebo bol iný dôvod ale steny sú stále vlhké. Najmä v miestach, kde sú steny v styku so zeminou.

  Doporučila by som drenáž a podrezanie.

 • augustin-ugroczy

  člen
  23. marca 2017 o 19:29

  Rád by som poradil, len by som si potreboval ujasniť niečo.: Ide teda i tú injektáž. Píšete že ste ju teda aplikoval, potom šla ta sanačka a dom následne znovu vlhol -ale už asi menej, alebo len lokálne.? -súdim podla ďalších komentárov ktoré ste písal. Znamená to že dom stále saje vlhkosť zo zeme aj napriek injektáži? Alebo že by šlo o vlhkosť z mokrých stavebných procesov? Ako je to dávno od toho omietnutia?

  Ďakujem

 • dituska

  člen
  13. februára 2017 o 14:03

  ahojte, potrebovala by som poradit co robit v pripade stareho domu z nepálenej tehly. Vytrhali sme laminátovu podlahu a zistili, ze pod nou sa nachádza tenká vrstva nivelaku, pod nim prehnite drevene dosky a pod nimi piesok. kopali sme asi do hlby 20 cm a stale len piesok. hlbsie sme sa uz kopat neodvazili, lebo dom je podpivniceny. Pivnica tiez z nepalenej tehly. co s tým? zaliat podlahu betonom asi nie vsak?…spravit tam nejake prevzdusnovacie kanale? aby to nejak nezacalo vlhnut. dodavam ze nie sme ziadni zrucni stavbari a cim jednoduchsie riesenie – tým lepsie :-)…ale nejaku podlahu by som tam teda mala celkom rada, len z čoho?…dakujem za rady

   

 • didi1232

  člen
  11. júla 2016 o 9:25

  hlineny dom? čo ja viem, som starý klasik, siahala som už aj po nízkoenergetických a podobných domoch síce http://www.topreality.sk/domy.html avšak ani to mi nevyhovovalo. Skúšala som aj drevené domy, ale ani to mi moc nevyhovovalo. Malo to na mňa a prílišš moc nevýhod. Rozhodne viac ako výhod a to mi nesedelo. Som asi vešmi výbaravá le sama tiež neviem či je hlinenú dom tá najlepšia cesta.. :) 

 • kety

  člen
  17. marca 2013 o 13:15

  Este jeden prijatelny zdroj najlacnejsej hlinenej omietky (ak sa vam podari v blizkom okoli objavit zburanisko domu z nepalenej tehly) : pouzit staru tehlu z nepalenej hliny.

  Ma svoju prijatelnu konzistenciu a zlozenie.

  Robili sme jednu celu miestnost z nej. A uz je aj nabielena a zda sa , ze je o.k.

  Trochu da do nej pridal piesok- zvysuje pevnost a aj zmrstenie je nizsie.

 • harp

  člen
  27. februára 2012 o 9:39

  Prepacte ale vy verite omietke termosilit?

  Reklamu vam nezmazem, ked sa o vasich skusenostiach trochu rozpisete.

 • duko

  člen
  24. februára 2012 o 17:35

  Možno som tu po funuse.

  Kedy už zvíťazí zdravý rozum a také injektáže, sanačné omietky a iné drahé nepodarené náhrady vhodných stavebných postupov sa už používať nebudú?

  Ešte koľko príbehov o zničení zdravého domu našich otcov bude potrebné zaregistrovať?

  Riešenie? Všetko potrebné na  /// odstranena reklama.

  Želám veľa zdravia s čo najmenším fianančným výdajom zaň.

 • steve

  člen
  13. júna 2011 o 6:12

  Navrhujem na najhoršom mieste použiť len hlinenú omietku. Osekať pôvodnú a nechať stenu vysušiť. Potom hlinená omietka (hlina+piesok+plevy alebo nasekaná slama) priamo na nepálenú tehlu. Sám som to spravil v kúpelni a výsledok nemá chybu. Nepoužívam žiadnu chémiu. Omietku som nechal vysušiť asi 4 týždne a natrel vápnom. Ak to bude fungovať cez zimu v jednej miestnosti pokračovať ďalej. Hlinenú omietku nie je nutné kupovať, stačí na jeseň nakopať hlinu a nechať ju premrznúť.

 • karasisi

  člen
  12. júna 2011 o 12:40

  hm, ako tak na to pozeram

  to ze som tam dal urobiť tu mikroinjektaž asi nikto neuznáva ako odizolovanie :(

 • miro-carsky

  člen
  11. júna 2011 o 20:54

  pravdepodobne by v tomto stadiu uz bolo jednoduchsie podrezat cely dom a odizolovat tak vsetko od zeme a od vlhkosti. Ak sato neda, alebo bie je vola, ci peniaze, dalo by sa vlhnutiu stien odpomoct aj osekanim betonovej platne popri muroch, ze by teda po okrajoch vznikla spara, takto sato riesilo na jednom starom tehlovom dome a funguje im to. Akurat boli taki mudri, ze uz tymto sposobom zabetonovali.

  NO a samozrejme musi dychat aj omietka, ale na to su tu ini odbornici

 • karasisi

  člen
  10. júna 2011 o 22:15

  ahoj, diki za odpovede doterajšie

  plastove okna a zateplenie z bokov som nerobil a  ani nemienim robiť, ak tak strop

  … len by som to zasa nebral paušálne

  sused má drevené podlahy a mokrý dom

  a na druhej strane pred injektážou som mal pri nezainjektovanej stene plesnivé skryne a ich obsah a teraz tomu tak nieje, ak som mal na stene zavesený obrázok mal som od spodu plesne, teraz nie

  oproti tomu na nezainjektovanej stene nemôžem dodnes nič v zime oprieť o stenu

  a dnes som dostal napr. odpoveď od výrobcu hlinených omietok, ktorý mi odporúča najprv aplikovať omietky sanačné a až po piatich rokoch hlinené

  inak samozrejme súhlasím s tým že betónové podlahy boli blbosť, to viem aj sám, len potrebujem poradiť

  ak niekto riešil podobný problém

  hlinené omietky teda nie

  tak teda skôr asi vápno- piesok

  inak neinjektoval som celý objekt, skúšobne som si na jednej stene zvonku spravil drážku do ktorej som vsadil 8cm perforovanú drenážnu rúru, tú som omietol, stena tam vyzerá byť vpohode, možno by stálo za uváženie hodiť také prevetrávanie nad soklom po celom obvode domu

 • rado-z-mt

  člen
  10. júna 2011 o 14:54

  No…zmúdrelý budeš, až keď pomôžeš domcu dostať sa späť do pôvodnej kondície ( ak to ešte vôbec bude možné).  Dúfam, že ste dom “nevylepšili” osadením plastových okien a dverí, ako často vídam “rekonštruovať” staré domy – či už hlinené alebo drevené. Otázka je, čo tie betónové podlahy !?? Bude to otročina, ale asi by som začal na tvojom mieste pekne zase z vysekaním podlahy a spätne osadením drevenej. Ten betón ti vytláča vodu do stien !! Na osekané steny nahodiť to, čo tam bolo pôvodne – buď hlinená, alebo hlineno-vápenná omietka. Vápno ale nehasené, nie hydrát, igen? Dosť možné, že ti pár slov pripíše aj Harp, alebo ťi bude odporúčať ostatné diskusie na tému vápno, drevené podlahy a pod….Mne sa to nechce teraz hľadať…sorry :-)

 • peeeto1

  člen
  10. júna 2011 o 12:24

  cele zle

  marek, pozri temu jirkov hlineny dom,alebo temu vapenna omietka, alebo temu hlinena omietka.

Pôvodný príspevok
0 of 0 príspevkov June 2018
Teraz