• noise

  člen
  11. novembra 2010 o 7:09

  rotor – súhlasím proti tebe :-) ja robím aj nové nábytky, pri starých veciach naozaj kolíky…

 • vlcik-tlcik

  člen
  10. novembra 2010 o 13:38

  Keď polystyrén, tak polystyrén, teraz čo s tými “piškótami”, radšej asi zjesť.
  (Autor príspevku Jozefus “obrázkar” lietavský).
  O rok na to pri opätovnej návšteve to bolo inak. Vnútorný portál zdobilo krásne kamenné ostenie … ibaže pôsobiace akosi umelo – akoby z plastu “odliate” … Wau, pomyslel som si, nejaká produkcia vylepšila “obraz” … Prekvapenie v 2001 roku – “plastové” ostenie bolo ešte po 4 rokoch na svojom mieste …
  Aktuálna návšteva vďaka “zubu času” odhalila filmársku fintu Smile … Polystyrén !!!

 • rotor

  člen
  10. novembra 2010 o 11:05

  NOISE

  “Piškóty” môžeš použiť pri výrobe nového nábytku. Pri reštaurovaní starého nábytku by som “piškóty” nepoužil. To by bolo ako použiť polystyrén na hrade.

 • noise

  člen
  9. novembra 2010 o 17:43

  ja som tiež uvažoval o kolíkovacom prípravku, no nakoniec som sa rozhodol pre lamelovaciu frézu a spájanie na “piškóty” je to rýchle, presné a podľa mňa to má väčší rozsah použitia ako kolíkovací prípravok…

 • oliv

  člen
  9. novembra 2010 o 8:22

  Doky, spomínal si prípravok na zvŕtavanie kolíkov, chcel by som si podobný kúpiť, ale žiadny sa mi nepozdáva. Jeden je drahý a iba na jednu hrúbku dosky, druhý lacnejší, ale na to, že je plastový, dosť drahý. Neporadil by si?
  Ďakujem

 • doky

  člen
  15. apríla 2010 o 9:07

  Na mojej freze je upinacie puzdro, kt sice sa povoli, ked chces vybrat nastroj, ale hoci matica ide lahko, treba este dalej “odtocit” maticu puzdra, aby naozaj povolilo stopku. Je to zebezpecenie proti nahodnemu uvoleneniu a vyletenie nastroja z puzdra. Pri dotahovani sa dotiahne normalne na jedenkrat. Uvolnovanie je vsak na dva stupne. Som presvedceny, ze v navode je to napisane -ak to ma tento bezpecnostny system.
  Ak je to naozaj len spinou, opatrne podobrat, ale drevom a nie za nalepenu karbidovu dosticku – je krehka!

 • shamman

  člen
  15. apríla 2010 o 8:09

  Podla toho ktoru frezu mate vedsinou ide o to že sa freska pripečie o hlavu frezky. Vedsinou som to robyl tak že som zasekol hlavicu a pomali točil kym sa neuvolnila. Co sa tika knich na fore som daval linku na forum o dreve tam su aj knihy o frezach a ich pomockach dokonca i ako vyrabat niektore veci iba hornou frezou:http://www.cro-wood.com/index.htm?sid=84f21470244c08160de54e367282ee72

 • noise

  člen
  15. apríla 2010 o 8:06

  Ahoj – možno si mal v klieštine nejakú špnu a tak sa to tam proste spriečilo. Skús ju opatrne odspodu podobrať a nejak vypáčiť smerom hore – von.

  A tých návodov na výrobu stolíka je neúrekom. Zadaj si do googla “how to build router table” a môžeš študovať celý deň, možno aj týždeň … :-)

 • haki

  člen
  14. apríla 2010 o 23:48

  Nie som nijaký odborník, ale kúpil som hornú frézu, vložil frézku a vyskúšal ako sa vlastne s týmto nástrojom pracuje. Lenže neviem vybrať frézku zo stroja. Vytočím upínaciu skrutku a stopkovú frézu neviem vybrať. Je na to nejaká finta, alebo robím niečo zle. Je niekde na nete ” návod na zhotovenie nejakého stolík ” Ďakujem za každé info.

 • doky

  člen
  17. decembra 2009 o 21:50

  Nuz ospravedlnujem sa, ale nepoznam. Ja mam moju frezu a tym padom uz nejako nesledujem market a hity. Ked budem potrebovat, zacnem znovu. Urcite si ju vsak pozriem, ked sa dostanem do blizkosti, uz len koli tejto diskusii.

Start of Discussion
0 of 0 príspevkov June 2018
Teraz