aktivita diskusia Pamiatky Vojenske metodiky na upravu pristupovych zakopov

  • harp

    Member
    23. októbra 2013 at 16:43
  • harp

    Member
    23. októbra 2013 at 17:11

    Foto zo spominanej web stranky.

  • pipo

    Member
    24. októbra 2013 at 20:00

    Na nekvalifikovane otazky sa kvalifikovane neda odpovedat! Co je to “vojenska metodika na na upravu pristupovych zakopov”, co je to “pristupovy zakop”, co je to “uprava” a co do Ri…mavskej Soboty je vo vojenskom inzinierstve “kaverna”. Neviem ci je pravda, že “Slovenská bungrologie bohužel umřela..“, skor mam dojem, ze sa este nenarodila. Reagovat netreba, odpoved som si uz nasiel.

    p.s.

    “V podstate máte pravdu. Podklady k tým stránkam som zberal ešte v dobe, keď ste Vy prdel do duchien a myslel si, že čudlík medzi nohami máte na chcanie. Nemá to absolútne nič spoločné s Vašimi nezmyselnými blábolmi. Skutočne necítim potrebu ospravedlňovať sa za stav slovenskej bunkrológie jedincovi Vášho formátu.”

  • freeman

    Member
    27. októbra 2013 at 18:09

    PIPO čo si chcel tvojím príspevkom povedať ? Neviem čo je na tej otázke nekvalifikované keď nevieš čo znamená prístupový zákop atď tak je to tvoj problém. Tá citácia od Mila Gonu je už silné kafé.

    A keď už používaš R.Sobotu ako nadávku tak by si sa čudoval ale aj v R. Sobote je nás pár bunkrákov a dokonca opravujeme aj jeden bunker, a máme tu aj zákopy z vojny :-)

  • pipo

    Member
    28. októbra 2013 at 23:06

    Vazeny freeman, ze vies co je “pristupovy zakop” atď. tak je to, na jednu stranu, tvoj problem, na druhu, ale sanca na mimoriadne povysenie. Preco? Nuz preto, ze “pristupovy zakop” existuje len v ludovej slovesnosti “bunkrakov”.

    zakop je zakop, teda obranny objekt urceny na skrytie pohybu, vedenie palby, pozorovanie a ochranu pred ucinkami palby nepriatela.

    Pri budovani obrany v polnych podmienkach su zakladom strelecke jamy, ktore su postupne prepájajú spojivacimi zakopmi. Spojovaci zakop ma hlbku 110 cm. Na dopravu stravy, municie, odsun ranenych a mrtvych a striedanie vojakov sluzil tzv. prichodny zakop hlboky 160 cm a zvacsa maskovany proti pozorovaniu.

    To vsak pisem o polnom, docasnom opevneni. Stale opevnenie je ine uz len preto, ze sa zvacsa buduje v predstihu. Na zaklade hodnotenia terenu sa planuje a nasledne buduje. Okrem objektov sa vzdy buduju aj pristupy k nim, ktore tazko oznacit terminom zakop. Vsetky objekty opevnenia, vyuzivajuce vyhody terenu mali svoje pomenovanie a nie iba diera do hory – kaverna. Niektore sluzili ako sklady, municne sklady, ukryty muzstva, lazarety, delostrelecke alebo gulometne postavenia. V nemcine existuju, pretoze Rakusania ich budovali nielen ny uzemi dnesneho slovenska (Trient). V slovenscine nie, pretoze sme nic take nebudovali. To ale neznamena, ze “bunkrak” ohanajuci sa “bunkrologiou” moze vsetko lebo pre jazykovedny ustav je to nad ramec povinnosti a obcanovi staci kaverna podobne ako kamerovanie, zabacanie a dalsie vydobytky jazyka informacnej doby. Nakoniec este jedna poznamka. Objekt alebo sustava akychkolvek objektov, ktore nevytvaraju podmienky pre aktivnu bojovu cinnost nemozno oznacit za opevnenie alebo opevnovaci objekt.

    p.s. Pouzivam ako nadavku vsetky mesta sveta, pokial zacinaju na ri…, pa…, kr… atď.

  • freeman

    Member
    29. októbra 2013 at 9:08

    Ja sa neoháňam žiadnou bunkrológoiu, len nerozumiem prečo sa tak držíš slovíčok. Oháňať sa odbornými termínami viem aj ja a takými že by si zaručene nevedel čo to znamenája ale to dokáže každý čo sa vyzná do tej ktorej problematiky.

    Neviem či si učiteľ slovenčiny alebo máš nejaký problém s obnovou tých bunkrov v Bratislave, počul som o tom už veľa a viem že to nie je veľa ľuďom po chuti, zrejme ani tebe.

    Nič proti tebe len nemám rád ľudí čo namiesto pomoci vedia len kritizovať a povyšovať sa nad druhých.

Log in to reply.

Začiatok diskusie
0 of 0 odpovede/odpovedí June 2018
Súčasnosť