aktivita " diskusia " Architektúra a stavitelstvo " Rekonstrukcia kamenneho domu – podlaha + vlhkost

• Rekonstrukcia kamenneho domu – podlaha + vlhkost

Baba-Ji aktualizované pred 1 mesiac, 1 týždeň 8 Členovia · 71 Príspevkov
  • peterko

člen
    17. januára 2018 o 11:33

Ahojte, konecne funguje stranka, takisto aj dakujem adminovi, ze mi pomohol s problemami pri registracii.

V lete 2017 sme kupili dom na madarskych hraniciach. Dom je klasicky pozdlzny a je z kamena (steny 60cm). Na jesen som zacal s rekonstrukciou jednej izby (bude to obyvacka), kedze ju potrebujem dat do pucu do maja. Po oskrabani omietky a odhalenia povodneho stropu som sa rozhodol ist andulkinym receptom co sa tyka podlahy, tj makadam, piesok+vapno, dlazkovica. Po odstraneni betonu z podlahy (vlhka stena bola cca 10 cm od urovne betonu) som zistil ze priecky nemaju zaklady (je to tiez kamen 60cm – posledne dve foto) a je pod prieckou pekne mokra hlina. Poradi niekto ako postupovat v tomto pripade ?

Zatial mam plan priecky postupne podbetonovat (do cca 50cm) a naslednze az vyvozit zeminu z izby. Je nejake ine/lepsie riesenie ak chcem mat odvetranu/paropripustnu podlahu – dlazkovicu ?

Postupne pridam dalsie foto, momentalne su pre mna tie pricky kriticke.

Vdaka !

foto foto foto foto foto foto foto foto
Prezeranie 71 z 71 príspevkov

Start of Discussion
0 of 0 príspevkov June 2018
Teraz