Označené: 

 • postova znamka

   asomtam aktualizované pred 12 rokov 3 Členovia · 4 Príspevkov
 • asomtam

  člen
  9. októbra 2009 o 9:02

  Dovolím si o tej zbytočnosti polemizovať.Moje príspevky do tejto nie úplne povinej organizácii boli ku koncu socializmu od 27 do 39 Kčs.Každý rok som išiel na rekreáciu za smiešnu sumu.káždý rok bolo niekolko celodenných výletov aj po hradoch ZADARMO ,do divadla som dostal lístok DVA TRY krát za rok,to všetko včetne dopravy.
  Po skrachovaní zamestnávatela sa predával majetok ROH a mne sa ušiel podiel niekolko tisíc korún.asi 17 tisic
  Možno tá organizácia bola zbytočná,no aj v tej dobe relatívne priaznivej k robotníkom,títo mali istotu,že ak mali právo na svojej strane ,tak to ROH dokázalo uplatniť.
  Po nežnej puči,nastalo bezprávie na pracujúcich ,osbory sú len do počtu,ako skostnatelý pozostatok čeias minulých.Tu pracujúci dosiahné pravdu a právo len na súde,pravdaže ak má na právnika a trpezlivosť čakať roky.
  VER MI VLČKO ,ŽE NIE SOM JEDINÝ,KTORÝ BY RÁD PLATIL TIE TERAZ uŽ PRE LUDÍ ČUDESNÉ ZNÁMKY.

 • vlcik-tlcik

  člen
  8. októbra 2009 o 20:21

  Všetko sedí, iba upresním názov, išlo o Revolučné odborové hnutie, skratka ROH, ale je to úplne jedno, pretože sa jednalo o úplne zbytočnú organizáciu v zbytočnom štátnom zriadení, či ako to nazvať.

 • asomtam

  člen
  8. októbra 2009 o 16:42

  …člensky príspevok do Robotníckeho odborového hnutia značil aj to to bolo 1 percento mzdy ,teda majitel mal mzdu 1 100 Kčs.Snáď nemyslíš že máš bohatstvo…

 • trustik117

  člen
  8. októbra 2009 o 16:09

  caute nasiel som znamku a tak som nevedel co snou tak hadam ma niekto o to zaujem meno znamky je 1977roh kčS 11 vy sa hadam do toho viznate kontakt na mna je multy117@azet.sk

Prezeranie 1 - 4 z 4 príspevkov

Pôvodný príspevok
0 of 0 príspevkov June 2018
Teraz