• sasha

  člen
  22. marca 2010 o 12:03

  Myslím, že mrik vystihol podstatu. Snáď iba niekoľko dodatkov k otázkam:
  3. Majetok môžeš vlastniť v akejkoľvek podobe, teda aj zlate.
  5. Kapitál v zlate je umŕtvený kapitál. Relatívne stabilná cena bez vplyvu inflácie ale žiadny úrok, žiadny výnos. Strata pri predaji.
  Cena zlata sa mení podobne ako cena iných komodít. Za stabilnú cenu zlata sa považuje 15,60 USD za uncu.

  Ročný vývoj ceny zlata.

  Vývoj ceny zlata za ostatné dni.
  V zlate ukladajú časť svojho majetku iba veľmi bohatí a ich poklad im prináša iba potešenie z pohľadu na trblietavú kôpku. Obdobne je to aj zo šperkami.
  Investícii do kvalitných starožitností môže, okrem potešenia, prinášať až 12% ročný úrok.
  Kde je však záruka autenticity, keď firmy ako Antiquanova (pozri link hore) vyrábajú “zlatá repliky mincí” alebo dokonca “limitovaný náklad 300 ks” pražského groša Václava II. (zlatá mince). To za čo naháňajú trenčianskych “falzifikátorov” iní razia a predávajú oficiálne.

  Pozri: http://www.investicne-zlato.sk/index.php?page=zlato

 • mrik

  člen
  22. marca 2010 o 9:13

  Ťažko povedať, kde sa dá zlato nakúpiť najlacnejšie, ale myslím si, že by sa to dalo kúpiť u výrobcu. To znamená že firmy ako Argor Heraeus SA, Münze Österreich, Perth Mint, Produits Artistiques Métaux Précieux patria medzi významných producentov zlatých zliatkov resp. tehličiek. Ku každej tehličke sa pripája certifikát, kde je udaná rýdzosť zlata. Keď tomu neveríš, tak myslím, že každý klenotník alebo nejaká laboška by ti mohli pomôcť. Investičné zlato je oslobodené o DPH, takže je jedno kde to kúpiš. Zlato sa v banke dá uložiť v bezpečnostných schránkach, ale nemá to každá banka v každom meste a poistenie určite existuje. Nevýhodu vidím v tom, že nižšie gramáže zlata sú drahšie ako vyššie gramáže, ale likvidita nižších gramáži je vyššia ako u vyšších gramáži. To znamená keď si kúpiš 5 x 20g zliatkov zaplatíš viac ako keď kúpiš 100g zliatok, ale keď budeš predávať zlato, predáš rýchlejšie tých 5 x 20 g zliatkov ako 100g zliatok. Nevýhoda je aj, že kúpa je drahšia ako predaj v rovnakom čase, takže je to dlhodobá investícia.

 • robertm

  člen
  14. marca 2010 o 16:45

  Chcem sa vas spytat:
  1. Kde sa da kupit co najlacnejsie ciste zlato?
  2. Ako sa robia skusky na pritomnost zlata a % obsahu v zliatine?
  3. Plati este zakon o drahych kovoch ako za socializmu?
  4. Da sa zlato ulozit v banke? Kde? Da sa poistit proti vykradnutiu alebo krachu banky? Ruci mi banka za ulozene zlato?
  5. Majú úspory v zlate pre dlhodobé účely nejaké nevýhody?

 • robertm

  člen
  14. marca 2010 o 16:42

  Zamyslenie:

  – – – – – – – – – – – – –
  Nebavia vás už dlhodobo bezcenné papieriky nazývané bankovky? Sporte v zlate ako Rotschildovci. http://www.antiquanova.cz/cs/investicni-zlato . Chcete mať skutočné peniaze? Dajte si ich vyraziť: http://www.antiquanova.cz/cs/zakazkova-razba-minci .


  – – – – – – – – – – – – –

  Zaujimal by ma vas nazor na vyhody a nevyhody systemu platidiel pomocou vzacnych kovov, napriklad zlate a strieborne mince, oproti systemu bankoviek a elektronickych penazi na uctoch a kreditkach.

Prezeranie 1 - 4 z 4 príspevkov

Pôvodný príspevok
0 of 0 príspevkov June 2018
Teraz