aktivita " diskusia " Všeobecné diskusie " Nevyriešené záhady minulosti

Označené: 

 • Nevyriešené záhady minulosti

   zavinac aktualizované pred 11 rokov, 1 mesiac 3 Členovia · 3 Príspevkov
 • zavinac

  člen
  3. mája 2010 o 16:49

  Ked som bol -nástrocný, Danikena som baštil… ako každá romantická duša. Romantik moze vidiet zahadu za kazdym rohom. Potom som si precital Ludvíka Součka: Tušení stínu, Tušení souvislostí, Otazníky nad hroby a ďalšie, a už som sa na Danikena pozeral inými očami. Pravdu povediac, pán Souček píše ovela lepšie, takmer vobec si nevymyšla. mal len tú smolu, že sa narodil a žil v socialistickom Československu za železnou oponou.
  Pán Erich si z pisania, vymyšlania a videnia mimozemštanov za každym popisanym kamenom jednoducho urobil biznis na cely život.
  Je pravda, že sa našli artefakty, ktore do svojej doby nezapadaju… Ale stači si predstavit, čo by urobili naftarske spoločnosti s niekym, kto by trebars dnes vymyslel motor na palivo ktoré si mozete napustit z vodovodu, elektrarenske spoločnosti s niekym kto by vyvinul a snažil sa presadit lacny studenofuzny reaktor…
  Možno sa niečo podobne stalo prvemu autorovi akumulatora pred dvetisic rokmi…Ak sa Teslovi naozaj podarilo vyvinut technologiu šírenia elektriny bez drotov, kto by dnes platil za prúd????
  Pre mna je napriklad skutočnou zahadou, kde v dobe bronzovej brali európski pravekí hutníci cín do bronzu.
  Meď sa dala ťažiť v európe takmer každých 200 km ,ale ložiská cínu boli len v Krušných horách a Cornwalle.
  Kto distribuoval cínovú rudu alebo cín po európe? Mimozemšťania ??? :twisted:

 • zerynthya

  člen
  8. apríla 2010 o 9:57

  ….. jeden postreh nad pánom “archeoastronautikom”:
  cit. CSFD, Alica Nová, komentár k filmu Spomienky na budúcnosť:
  …ja si myslím, že naši predkovia z rannej doby dejinnej neboli ako tupé stádo, ktoré všetko museli naučiť láskaví mimozemštania, ale že boli rozumní, zruční a vynaliezaví, sami postavili stavby, nad ktorými sa nám tají dych, a na všetko čo teraz my berieme ako samozrejmosť prišli vlastnou šikovnosťou. Astronómiu a nebeskú mechaniku určite ovládali viac ako 95 % dnešnej populácie (žiaľ). Ani ja si nemyslím, že všetko bolo tak ako vysvetľuje oficiálna veda, tiež neverím že všetky tie predmety, ktorých účel archeológovia nevedia vysvetliť, boli magické a náboženské artefakty. Däniken bol viac ráz usvedčený z klamstva, prekrucovania faktov a dokonca sám priznal aj niekoľko podvrhov…

 • uskalienka

  moderátor
  7. apríla 2010 o 22:40

  Erich von Däniken v Bratislave odštartuje prednáškové turné

  BRATISLAVA 7. apríla (SITA) – Svetoznámy švajčiarsky spisovateľ Erich von Däniken odštartuje vo štvrtok 8. apríla o 19:00 v Dome Odborov Istropolis prednáškové turné s názvom Nevyriešené záhady minulosti, ktoré sa bude skladať z celkovo štyroch prednášok na Slovensku a Českej republike. Okrem Bratislavy bude Erich von Däniken prednášať aj v Trenčíne, Brne a v Jihlave. Pôjde o vôbec prvé takéto podujatie spisovateľa na území Slovenskej republiky. Pri príležitosti turné sa dnes v priestoroch kníhkupectva Panta Rhei na Vysokej ulici v Bratislave uskutočnila tlačová beseda, na ktorej Erich von Däniken osobne predstavil hlavné témy svojich prednášok.

  Prednáška Nevyriešené záhady minulosti je prierezom autorovej celoživotnej tvorby a jej súčasťou je okrem samotného výkladu aj veľkoplošná projekcia s videosekvenciami, fotografiami a počítačovými animáciami. Každá z týchto prednášok bude trvať dve hodiny, bude tlmočená z nemčiny do češtiny a na jej konci sa uskutoční autogramiáda. Erich von Däniken počas svojich prednášok predstaví dôkazy pre svoje teórie, ktoré našiel na celom svete – na peruánskej plošine Nazca, pri starovekých pyramídach v Egypte alebo v Indii. V Českej republike Erich von Däniken prednášal už aj v rokoch 2005, 2006 a 2007, pričom tieto prednášky navštívilo približne 8000 ľudí. Erich von Däniken sa na tlačovej besede vyjadril aj k dnes často skloňovanej téme údajného konca sveta, ku ktorému by podľa mayského kalendára malo dôjsť v roku 2012. Podľa jeho názoru nie je toto tvrdenie opodstatnené, pretože žiaden mayský text nespomína, že by v tomto roku malo k tejto udalosti dôjsť.

  Erich von Däniken sa narodil 14. apríla 1935 v švajčiarskom meste Zofingen ako syn majiteľa továrne na výrobu odevov. Už na gymnáziu College St-Michel vo Fribourgu sa začal zaujímať o históriu, lety do vesmíru, náboženskú filozofiu a nevyriešené archeologické záhady. Zaoberal sa taktiež elektronikou, molekulárnou biológiou a genetickými mutáciami ľudskej DNA. Na svojom konte má viac ako dvadsať kníh, z ktorých mnohé sa stali bestsellermi, vrátane jeho debutu z roku 1968 Spomienky na budúcnosť. Medzi jeho ďalšie tituly patria napríklad Kozmické stopy, Všetci sme deti bohov alebo Dedičstvo bohov.

  Termíny prednáškového turné Nevyriešené záhady minulosti:
  8. 4. 2010 19:00 – Bratislava (Dom odborov Istropolis)
  9. 4. 2010 19:00 – Trenčín (Posádkový klub)
  10. 4. 2010 18:00 – Brno (Interhotel Voronež)
  11. 4. 2010 16:00 – Jihlava (DKO)

Prezeranie 1 - 3 z 3 príspevkov

Prihláste sa, aby ste mohli odpovedať.

Pôvodný príspevok
0 of 0 príspevkov June 2018
Teraz