aktivita " diskusia " Všeobecné diskusie " Medzinárodný knižný veľtrh BUCH WIEN 08

Označené: 

 • Medzinárodný knižný veľtrh BUCH WIEN 08

   harp aktualizované pred 12 rokov, 7 mesiacov 1 Člen · 1 Príspevok
 • harp

  Administrátor
  13. novembra 2008 o 17:36

  20.-23. november

  Viedeň/Bratislava (COMPRESS, 2008-11-12):
  Medzinárodný veľtrh pre odbornú i laickú verejnosť pod názvom BUCH WIEN 08 (20.-23. november 2008) sa bude vo Viedni tento rok konať po prvýkrát. Bude to najväčšie knižné podujatie, ktoré doteraz v takom veľkom rozsahu vo Viedni nebolo. Veľtrh je pokračovateľom myšlienky Týždňa kníh na viedenskej radnici z upredošlých rokov. Budúcotýždňový čitateľský týždeň Lesefestwoche (17. – 23. novembra) sprostredkuje čitateľov medzinárodné stretnutia s knihami všetkých žánrov – od beletrie, umenovedy, literatúry faktu, detskej a mládežníckej literatúry, vedeckých publikácií cez príručky, kuchárske knihy, cestopisy, sprievodcov, kalendáre, po knihy na počúvanie. Účasť na ňom prisľúbili okrem iných Iľja Trojanov, vo Viedni žijúci Bulhar, ktorý podujatie aj otvorí, ďalej kandidát na Nobelovu cenu Ismail Kadaré. Veľtrhu sa zúčastní aj úspešná nemecká autorka, kabaretistka a novinárka Elke Heidenreichová, taliansko-americká autorka kriminálnych románov Donna Leonová a nositeľka j literárnej ceny Man Booker Prize za rok 2007 Anne Enrightová.
  Asi dvesto zúčastnených vydavateľstiev ponúkne už v prvom roku existencie veľtrhu Buch Wien 08 pestrú paletu knižnej literatúry. V spoločnosti popredných rakúskych a nemeckých vydavateľstiev sa budú prezentovať aj vydavateľstvá zo strednej a východnej Európy – najmä z Českej republiky, Maďarska, Rumunska, Bulharska, Srbska a zo Slovenska.
  Jedenásť viedenských kníhkupectiev bude na veľtrhu prevádzovať spoločné veľtržné kníhkupectvo, v ktorom bude možné vystavené knihy ihneď kúpiť.
  Aj zo Slovenska prisľúbili účasť na čitateľskom týždni Lesefestwoche renomovaní autori. Za hudobného doprovodu Adrieny Bartošovej budú počas literárneho večera v piatok, 21. novembra o 19.00 hod.čítať zo svojich najnovších diel Jana Beňová, Marián Hatala a Ivan Štrpka, ktorých za Literárne centrum predstaví Daniela Humajová. V ten istý deň od 11.15 hod. bude svoju najnovšiu knihu, bestseller Zóna nadšenia prezentovať v atriu veľtržného areálu Jozef Banáš. Od pol druhej sa v bloku čítaní opäť v átriu predstavia úspešní slovenskí autori Márius Kopcsay, Jozef Puškáš a Svetlana Žuchová.
  Pod mottom „Poznáte Slovensko?“ sa na veľtrhu bude v sobotu, 22. novembra od 11.00 hod. prezentovať slovenské vydavateľstvo Dajama. Mladým čitateľom od 6 do 8 rokov predstaví na veľtrhu 21. novembra o 17.00 hod. svoje dielo „Kocúr na kolieskových korčuliach“ Bratislavčan Ján Uličiansky. Čítanie spríjemní maliarska dielňa pre deti s ilustrátorom Milošom Koptákom. Ďalším lákadlom nielen pre knihomoľov budú nepochybne čítania pod názvom Literatúra na Dunaji na katamaráne Twin City Liner v piatok, 21. novembra, ktorý aj prostredníctvom európskeho veľtoku spojí Twin Cities Viedeň a Bratislavu neviditeľnou literárnou niťou. Katamarán zakotví aj v Bratislave, aby ste sa aj vy mohli stretnúť s jedenástimi vybranými spisovateľmi – napr. chorvátskou lyričkou Maricou Bodrozicovou, spisovateľkou a prekladateľkou Andreou Grillovou, Pavao Pavlicic odprezentuje na lodi Dunaj, Catalin Dorian Florescu román Zaira. Na palube nebudú chýbať ani nositelia literárnej ceny Bank Austria Alida Bremerová a Jana Cviková, plavby sa zúčastní aj česko-rakúsky spisovateľ Michael Stavarič i rakúsky autor Martin Leidenfrost, ktorý portrétoval život za Bratislavou. V bratislavskej reštaurácii Cafe Reduta sa od 17.00 hod. slovenským záujemcom predstavia nositelia Veľkej ceny za literatúru z východnej a juhovýchodnej Európy. Nebude chýbať ani prezentácia slovenskej literatúry a koncert kvarteta Dobrek Bistro. Vstup na podujatie v Redute je voľný.

  Podrobnejšie informácie a program nájdete na stránkach http://www.BUCHWIEN.at und http://www.lesefestwoche.at!

Prezeranie 1 z 1 príspevkov

Prihláste sa, aby ste mohli odpovedať.

Pôvodný príspevok
0 of 0 príspevkov June 2018
Teraz