aktivita " diskusia " Všeobecné diskusie " Kriza – pohlad v minulosti

Označené: 

 • Kriza – pohlad v minulosti

   tomboy aktualizované pred 12 rokov, 2 mesiacov 2 Členovia · 2 Príspevkov
 • tomboy

  moderátor
  10. apríla 2009 o 21:11

  Revolučné myšlienky Tomáše Bati se opakujú a jeho metódy riadenia a motivácie fungujú dodnes…
  zrovna minulý týždeň som na účastnil konferencie na pode univerzity Tomáše Bati v Zlíně, tieto myšlienky a názory tam, aj z celkom pochopiteľných dovod, sa pripomínali. Celá konferencia začala prednáškou Mrs. Sonja Bata predsedkyne nadacie Bata shoe foundation na tema Responsible entrepreneurship, nech aj k mnohym prezentovanym nazorom mam vyhrady, ale pripomenula doležité veci s odkazom na zakladateľa spoločnosti.
  myšlienky sa dajú použiť znovu…
  mám však stále výhrady k slovu kríza, ktoré sa tak hojne používa… v tomto štádiu sme v recesii a nie v kríze… keby sme boli v kríze jej dopady by pocítil každý v podstatne vetšom rozsahu… problém nastáva, že všade počujeme kríza kríza kríza – a ľudia šetria, banky menej požičiavajú, ale takto kam to vedie? spomalenie spomalenie… úvaha by mala ísť inam, musím peniaze točiť ak nebudem nepohne sa nič… možno aj pri bežnom nákupe by mohlo byť zaujímavé zamyslieť sa nad tým čo nakupujem, ktorú ekonomiku podporujem? prečo nekupujem domáce výrobky a nepodporím tak aj vlastnú ekonomiku… uznávam, že v podmienkach republiky kde z každej koruny je 75 halierov dovezený tovar, veď len napríklad rozprávať o autách, že sú vyrobené na slovensku? veď sú tu vlastne len poskladané a diely sú z celého sveta…
  musím obnoviť doveru o nič iné tu nejde…

 • harp

  Administrátor
  10. apríla 2009 o 13:56

  Urcite sa k vam v tychto dnoch dostal tento text, pokial nie nak sa paci :)

  Výroky Tomáše Bati z roku 1932:

  Příčinou krise je morální bída. Přelom hospodářské krize? Nevěřím v žádné přelomy samy od sebe. To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek. V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu. V postavení, v němž se nacházíme, nepotřebujemežádných geniálních obratů a kombinací. Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku. Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic,nevydírat pracující, dělat to, co nás pozvedlo z poválečné bídy, pracovat a šetřit a učinit práci a šetření výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení a mrhání.Máte pravdu, je třeba překonat krizi důvěry, technickými zásahy, finančními a úvěrovými ji však překonat nelze, důvěra je věc osobní a důvěru lze obnovit jen mravním hlediskem a osobním příkladem.

Prezeranie 1 - 2 z 2 príspevkov

Prihláste sa, aby ste mohli odpovedať.

Pôvodný príspevok
0 of 0 príspevkov June 2018
Teraz