aktivita " diskusia " Všeobecné diskusie " Historická hodnota

Označené: 

 • Historická hodnota

   asomtam aktualizované pred 7 rokov, 6 mesiacov 16 Členovia · 33 Príspevkov
 • asomtam

  člen
  3. decembra 2013 o 9:12
 • pipo

  člen
  2. decembra 2013 o 20:43

  Ja len preto, ale lepší zdroj nemám

  1993

      Drensteinfurt / D (Projekt: Restaurierung der alten Synagoge)
      Fyvie, Turriff, Aberdeen / UK (Projekt: Fyvie Castle)
      Madrid / E (Projekt: Palacio de Linares)
      Malpica (Mens) / E (Projekt: Torre de Mens, Malpica, La Corogna
      Nora / S (Projekt: Nora-Pershyttan)
      Verona / I (Projekt: San Zeno)

   

  1994

  Betliar / SK (Projekt: Betliar manor house)

   

  a šmitec. Teda za čo?

 • asomtam

  člen
  25. novembra 2013 o 20:03

  Za citlivú rekonštrukciu pôvodného obydlia nemeckého kolonistu, ktorý uviedol do pôvodného stavu, získal v roku 1993 ocenenie „Europa nostra“, ktorá sa udeľuje za záchranu kultúrnej pamiatky. Dnes je tento objekt nielen jeho obydlím, ale zároveň súkromným múzeom tradičnej kultúry pravnianskej doliny.

 • pipo

  člen
  25. novembra 2013 o 17:28

  Valsitsar z medajle abo diplomu sa tazko najes. Zacoze si tu cenu dostal?

 • valsitsar

  člen
  23. novembra 2013 o 8:02

  Načo je nám kultúra a umenie?Akú má hodnotu?Nikto sa z nich nenaje,niekedy ani autor, ani neurobia nikoho dlohodobo šťastným.Aká je hodnota Mozartovej symfónie?Akú má hodnotu vrece zemiakov?Nie som profesionál,ale napriek tomu som zrenovoval pamiatku.Dostal som ocenenie Europa Nostra a nenajedol som sa z toho.Ale ľudia sem radi chodia a tešia sa z toho,čo vidia.

 • harp

  Administrátor
  19. novembra 2013 o 18:44

  Načo sú nám pamiatky?“ – sonda do názorov súčasnej spoločnosti.


  Doktorandi FA STU uvádzajú dokumentárny film „Načo sú nám pamiatky?“ – sonda do názorov súčasnej spoločnosti. Respondentmi sú deti, študenti, architekti, profesori, kulturológ, psychológ, kňaz, pamiatkári, predstavitelia samospráv, aktivisti, umelci, dôchodcovia a iní.

   

  Príďte v stredu 20.11. a vo štvrtok 21.11. v čase od 10:00 do 14:00 do foyeru našej školy zistiť, aký názor má naša spoločnosť na kultúrne dedičstvo. A vy? Aký je váš názor?

  foto
 • Anonymný

  Hosťovské
  14. novembra 2008 o 14:10

  Nechce sa mi prilis ale neda mi. Velmi podnetne vyroky pre tuto diskusiu. Ked cikas dvihas nozicku ty potomok karpatskej vlcice?

 • vlcik-tlcik

  člen
  14. novembra 2008 o 11:33

  P.s. viem, že si nemyslel obnovu ako inštitúciu, ale súbor ľudí sem píšucich, alebo ako to nazvať, ale p´še sem kopa ľudí, ktorí pami.atky, teda hodnoty priamo zachraňujú, budeš sa čudovať, ale aj ja, čo sa mi zdá byť dôležitejšie, ako viesť o tom prázdne akademické reči.HOWGH.

 • vlcik-tlcik

  člen
  14. novembra 2008 o 10:48

  Keďže tĺčik pre túto diskusiu už zomrel, dovoľ Quido mne vĺčikovi čo to povedať.Ničoho, autor sa opravil, malo byť niečoho, ale pousmial som sa aj ja.Som prapravnuk karpatskej vlčice a nem. ovčiaka.Zdedil som veľa po svojich voľne žijúcich predkoch, moje správanie je iné ako správanie bežných psov. Vlčie svorky majú silnú sociálnu štruktúru,hierarchiu, na čele ktorej stojí alfa pár, sme inteligentní, učenliví, hraví, riadime sa podľa prísnych ale nie krutých pravidiel. Je to náš svet, ktorý zdieľame spolu s inými živočíchmi aj s človekom.Nie sme to my, ktorí sa ku všetkému správame horšie ako vlci (to je váš výrok) k vlastnej histórii, akýmkoľvek hodnotám, prírode.
  Predstav si Quido, že sa zídu všetci najrenomovanejší experti na hodnoty (obrazne) a vytvoria portál, kde by každý mohol, okrem iného povedať svoj názor na to čo je hodnota.
  Úroveň diskusie by bola daná nie hodnotou inštitúcie, ale úrovňou diskutujúcich. Takže nie Obnova nedorástla na debatu o hodnotách, maximálne môžeš skonštatovať že jednotliví diskutujúci nedosahujú jej úroveň. s úctou vĺčik a zbohom

 • Anonymný

  Hosťovské
  13. novembra 2008 o 20:27

  Teda si myslim ze obnova este nedorastla na debatu k hodnotam ale dobre som sa bavil nad hodnotou nicoho a potom nad zverom a jeho svetom. Bombaaaa

 • palo

  moderátor
  13. novembra 2008 o 17:08

  Ja uprednostňujem pojem pamiatková hodnota, pričom historická hodnota pod ňu / do nej patrí – spolu s hodnotami výtvarnou, technickou, estetickou, emocionálnou, úžitkovou, ekonomickou, finančnou, kultúrnou, edukačnou, ideologickou, politickou, atď.
  Historická hodnota pre mňa znamená hodnotu historického dokumentu určitej doby (spôsobu života, technických a ekonomických možností, hodnotového systému, výtvarného názoru,…) na určitom území, vo vzťahu k určitému etniku / národu, k určitým udalostiam a osobnostiam.
  (Toto nie je citácia z vedeckej práce, takže určite tam niečo chýba…)

 • vlcik-tlcik

  člen
  13. novembra 2008 o 16:26

  Pour XIXI
  výrok znel: historická hodnota, podobne ako hrad alebo nôž je súčasťou výhradne ľudského sveta – môj pes hrad aj nôž pozná, ale nie preto, že ja som tomu dal meno hrad , nôž, ale preto že existujú, sú súčasťou aj jeho sveta(zvieracieho), tak ako napríklad jedlo, chceš mi snáď tvrdiť že ho pozná iba preto, lebo ja som mu dal meno jedlo. Všetky tie veci pozná, iba nevie že sa to volá hrad, nôž…Teraz tá matematika. Ak existuje naša civilizácia, nemôžme vylúčiť ani existenciu inej, alebo iných civilizácií.Teoreticky môžu poznať hrad nôž a aj historickú hodnotu, ale tu nech mi je dovolené pochybovať, že majú aj také isté pomenovania pre hrad….takže až na tú hist. hodnotu sú na tom skoro tak isto ako môj vĺčik.
  Takže preto som s týmto výrokom súhlasil. Myslím, že sme si iba nerozumeli.Už končím, nechajte ma prosím Vás zomrieť ako ignoranta a idiota.

 • Anonymný

  Hosťovské
  13. novembra 2008 o 15:28

  vlco-tlcko vobec ti nedoslo, ze to co vlcik pozna je len preto ze tomu dal tlcik meno? A ine civilizacie aj podla matematiky na tom mozu byt uplne inac nez tvoj pes. Na rozdiel od teba si rad zacvicim a som len rad ked niekto otvori telocvicnu.

 • sasha

  moderátor
  12. novembra 2008 o 0:52

  vlcik-tlcik, ospravedlňujem sa za buzeráciu a prajem veľa úspechov na pracovisku i v osobnom živote.

 • vlcik-tlcik

  člen
  11. novembra 2008 o 2:16

  sašovi
  ad1. môj vĺčik pozná hrad aj nôž,iba nevie(aspoň si myslím ),že tie čudá sa volajú hrad a nôž, a aj podľa matematiky iné civilizácie sú na tom tak isto ako môj pes, takže súhlasím
  ad2 súhlasím,hodnota nie je iba pomenovanie pre nejakú vlastnosť, je jedným z atribútov hmoty i nehmoty a naozaj nemusí byť (tu mierna zmena ) podmienená svojou existenciou,
  (moja posadnutosť príkladmi-vysoká škola banícka v Banskej Štiavnici, keď už tam sídlite)
  ad3. tu ti úprimne tlieskam
  Ad.4 tu s Tebou absolútne nesúhlasím, sám popieraš svoj bod 2, hmota zaniknúť môže, ale zasa jeden z mojich idiotských príkladov hrad Tematín, zaniknúť môže, ale jeho historická hodnota zostane na papieri, v našich srdciach a aj mysli, ak nejakú ešte máme, skrátka zostane.
  ad5. Súhlasím, tu budem vzťahovačný, nikdy som nič podobné netvrdil
  Nikdy som nepochyboval, že si na tom inteligenčne lepšie, poznám svoje limity, iba nemám rád, keď so mnou niekto cvičí , nikdy som to neskúšal na iných, stačí mi keď so mnou cvičí tento štát so svojou geniálnou vládou. S úprimnou úctou, priateľstvom vĺčik-tĺčik

Prihláste sa, aby ste mohli odpovedať.

Pôvodný príspevok
0 of 0 príspevkov June 2018
Teraz