aktivita " diskusia " Bazár " Co sa najviac kupuje/predava

Označené: ,

 • Co sa najviac kupuje/predava

   dorotka aktualizované pred 15 rokov, 8 mesiacov 5 Členovia · 16 Príspevkov
 • Anonymný

  Hosťovské
  14. mája 2006 o 17:06

  Harp mi poslal super program…
  A nam by taky program nemohol poslat?

 • freya

  člen
  14. mája 2006 o 16:27

  To som bola ja.. nechapem, tento pocitac ma niekedy automaticky registruje, inokedy zase nie.. :o

 • Anonymný

  Hosťovské
  14. mája 2006 o 16:26

  Ja som mala ten isty problem s mojimi favourites. Harp mi poslal super program, ktory ich zmenil na htlm dokument, takze som mu ich mohla poslat v maily. Nebolo by zle keby sa tebe tiez chcelo… urcite pribudnu aj tu www odkazy. :wink:

  freya,
  ja mám tie linky vo favorites a na 60 zdrapoch pripnutých na korkovej “nástenke”. Kým by som ti ich sem povpisovala, to radšej vypíšem štyri príspevky…A títo naši computeráci to majú rýchlejšie. Okrem toho, si taká šikuľka, že si ich fultexom alebo googlom alebo iným vyhľadávačom zistíš za pár minút :P

 • dorotka

  moderátor
  14. mája 2006 o 16:17

  freya, jasné, že by to bolo senzi, kebyže ovládam preposlanie niektorých liniek z favorites, ale ja to žiaľ neviem – selektovať medzi dlhým zoznamom a vyselektované antik a trödler a starožitnosti strčiť do tohto chlievika. možno by mi naozaj /ako vraví aj lazyman/ pomohol ten harpov program. A možno ani ten !

 • dorotka

  moderátor
  14. mája 2006 o 16:13

  theo,
  pravdaže s tebou súhlasím, najmä v závere. Myslím si, že máme na vec rovnaký názor , a ak sa v drobnostiach odlišuje, je to len na prospech diskusie.
  Potešila ma tvoja odpoveď.

 • theo

  člen
  14. mája 2006 o 9:08

  dorotka,tvoje príspevky sa veľmi dobre čítajú,vidno že sa v tom vyznáš,ja som na rozdiel od teba len amatér,preto sa rád dozviem niečo zaujmavé.Ale myslím že netreba všetkých solventných zberateľov hádzať do jedného vreca,sú medzi nimi rôzni ľudia,tak isto ako sú rôzni aj menej solventní.Aj dôvody prečo budujú svoju zbierku sú rôzne.Jedni to robia s prestížnych,snobských dôvodov,tak ako si napísala,iní sú zberatelia investori,kupujú obrazy so zameraním na vhodné uloženie finančných prostriedkov,ďalej su zberatelia podnikatelia,ich motívom je umeniu pomôcť až po klasický obchodný prístup,potom sú zberatelia v pravom slova zmysle,pre ktorých výtvarné artefakty sa stali životnou potrebou.Dôležité je že všetci sú pre výtvarné umenie prínosom a umenie je prínosom pre nich,lebo ich kultivuje a zušľachťuje.
  Je to zaujmavá a nevyčerpateľná téma.Zberateľstvo je celoživotná vášeň,kto jej raz prepadne,už sa jej nezbaví.Doporučujem si prečítať knihy od Ivana Melicherčíka.To myslím ako doporučenie pre ostatných,nie pre Teba,Ty si ich určite čítala.A čo sa týka cenového ohodnotenia,kolíše a bude kolísať, tak ako hodnota každej investície,lebo umenie je tiež investícia,ale veľmi ušľachtilá investície,ktorá prináša v prvom rade úžitok vo forme duševného uspokojenia a umeleckého zážitku.

 • dorotka

  moderátor
  14. mája 2006 o 7:36

  freya,
  ja mám tie linky vo favorites a na 60 zdrapoch pripnutých na korkovej “nástenke”. Kým by som ti ich sem povpisovala, to radšej vypíšem štyri príspevky…A títo naši computeráci to majú rýchlejšie. Okrem toho, si taká šikuľka, že si ich fultexom alebo googlom alebo iným vyhľadávačom zistíš za pár minút :P

 • freya

  člen
  14. mája 2006 o 7:14

  Vidis Dorotka, tak co nehodis sem tie linky na tie weby. Niekde som sa na to pytala, a nikto mi neodpovedal. Fnuk… :cry:

 • dorotka

  moderátor
  14. mája 2006 o 7:12

  theo, jasné že poznám weby mnohých aukčných (kamenných, intern.) spoločností, na Slovensku a v okolitých krajinách. Ale aj tak ďakujem.
  V žiadnom prípade nepodceňujem diela výtvarníkov v rámci moderny, naopak, aj ja mám mnohých z nich veľmi rada. I ke´d vzhľadom na cenovú dostupnosť mnohých (ktorých mám rada) nevlastním.
  Ja som len poukázala na to, že ceny obrazov slovenských autorov sú predimenzované. A to z dôvodu boomu, asi tak, že v každom období je spoločensky nevyhnutné pre istú komunitu vlastniť niečo zaujímavé. Teda nie z dôvodu, že sa im to páči, prípadne že tomu rozumejú, ale z prestížnych dôvodov . A finančná nedostupnosť toho-ktorého predmetu je pre onú skupinu limitujúca a stimulujúca. Rozumieš ?
  domnievam sa, že mám celkom dobrý prehľad o umeleckých predmetoch a pamätám si rozličné stupne dopytu (a následnej zvýšenej ponuky).
  To máš ťažko definovateľné, fakt sa musíš zaoberať jednotlivosťami, takto globalizovať nie je efektívne .
  Tak ako sme odlišní, prejavujú sa aj našľe umelecké sklony. Preto našťastie všetci netúžia po Alexym (ktorého ostatne mnohokrát signovala Šárka B.-A.) ale tvoria si zbierky porcelánových figúriek z Plaue.

 • freya

  člen
  14. mája 2006 o 6:02

  DIky za linky Theo! :P

Start of Discussion
0 of 0 príspevkov June 2018
Teraz