aktivita " diskusia " Archeológia " Archeológia v službách ideológie a náboženstva.

 • Archeológia v službách ideológie a náboženstva.

   pitbul1 aktualizované pred 7 rokov, 8 mesiacov 9 Členovia · 130 Príspevkov
 • pitbul1

  člen
  18. marca 2014 o 9:26
 • pitbul1

  člen
  18. marca 2014 o 9:25

  Chlapci , keď už tak diskutujete.Poznáte  teóriu Fomenko/Nosovského a ich názor na histériu , prepitujem archeolúbiju ?Je tam treba síce vedieť po rusky, ale oboch by vás asi silne zaskočil.

   

  Náboženského nadšenca napr.z toho, že aj islam aj judaizmus či budhizmus boli ešte v 14 st.nl. jedným náboženstvom.Ježiško bol ukrižovaný  v r.1185 nl.Alebo že starý zákon sa písal zhruba od 13 st. nl. a dopisovali ho koncom 17 st. nl. Či biblia , ako taká bola spísaná až v 16 st. nl. 

   

  Histerika , archeolubítelja by určite nepotešilo- že vlastne všetko čo doteraz vyznával – je naopak.Že bude musieť vypustiť – minimálne 1000 rokov zo súčasného letopočtu  a viac ako 6000 rokov z toho minulého. Takže baviť sa o dinodauroch je príliš – ak si uvedomíte , že tzv. Mezopotámiu, Sumer, Egypt, Grécko, Rímsku ríšu, Veľkú moravu , Renesanciu a “temný stredovek ” môžeme natlačiť do 600 rokov nášho letopočtu…

   

  Celá teória Fomenko/Nosovského totiž stojí hlavne na letopočtoch.Akosi sme si zabudli všimnúť na stále existujúce dôkazy okolo nás, že ešte v “stredoveku ” vedeli KEDY ukrižoovali Ježiška.Namiesto 1521 vidíme na grafike Albrechta Durera napísané ” i” 521 .To malé – i – je začiatočné písmeno isoss xristos – teda tak ako mi označujeme začiatok nášho letopočtu rokom “0” od Ježiška, tak sme aj pred tím písali  “521 rok od isosa (!)” .

   

  Zahĺbte sa do filmíku a nie je jeden- je ich celá kopa- ktorá vysvetluje o čo ide.Je to tak silný úder pre všetko čo máme v hlave “naprogramované” , že logickou reakciou je okamžitý výsmech a zavrhnutie. Problém je , že autori operujú veľmi silnými argumentami- archeo nálezmi, – ergo – rukolapnými zdrojmi…

   

  Napr. o Jeruzaleme je to poučné.Bol tam , kde ho turisti navštevujú ? surprise

   

   

   

  pár fotečiek grafiky A.Durera z filmu ilustrujúcich “i” letopočet

   

  foto foto
 • asomtam

  člen
  14. marca 2014 o 12:12

  Boh, stvoriteľ vznikol v ľudskej hlave.

  Naj, hovorí ti niečo Skinnerov box

   

   

  alebo Amesova miestnosť?

   

   

 • asomtam

  člen
  11. marca 2014 o 9:20

  Pre teba sú argumeny, to čo pre mňa je demagódia, a opačne. Náš dialóg je teda zbytočný. A to aj z dôvodu, že ja nemusím dokazovať neexistenciu neexistujúcej persóny, pre mňa nie je podstatné bojovať proti bludu. Keby si žil o pár rokov skôr veril by si na plochosť zeme, i na to že zem je stred vesmíru.

  Boh, či stvoriteľ je rozdiel. Hlavne tem kresťanský, (ukradnutý židom, tí si ho požičal od egypťanov, ti od…).

  Teoretixky ak tu boli UFO-nisti, a vydávali sa za Boha, či bohov, a dokonca by boli tvrdili, že to všetko stvorili oni. nikde nie je dôkaz, že by to bola pravda. Tebe stačí slovo (tvrdenie) ako dôkaz. Existencia Stvoriteľa nerieši vznik života, ale ho len posunie o planéty ďalej. Ak nie o planéty, o iný časový priestor, či iný moderný výraz.

  Kto ale stvoril Boha? Človeka stvoril BOH, ale Boha? To musel byt iná kapacita, nie talý zmetkoš ako boh. Ľudí urobí ako hlupáčikov, čo sa musia všetko naučiť sami, a zomierajú, a to pomerne rýchlo…

  Okolo existencii Boha sú tieto možnosti

  1) žil a žije

  2) žil a nežije

  3) nežil a žije

  4) nežil a nežije

  Matematické šanca je 50% na 50%.že žil,alebo že  žije.

  ANI PRÍPADNÉ VYVRÁTENIE EVOLUČNEJ TEÓRIE NEPOTVRDZUJE EXISTENCIU NADPRIRODZENA (BOHA – STVORITEĽA).

  V našej zemeguli je ešte jedna väčšia guľa.

   

  Ak pripustím, že niekto stvoril na Zemi život, nech sa volá ako chce, nech je to čo chce jeho zámer by bol čo?

  Vytvoriť bytosti čo ho budú uctievať? Veriť vo večný život? Modliť sa a pracovať?

  Vytvoril život pre zachovanie genofondu? Je náš život len počítačová hra, sme biologické roboty? 

  Ak by niekto stvoril človeka na to aby sa klaňal drevenému krížu s panáčikom, staval svätostánky, bol by väčší chudák ako ním stvorení  ľudia.

  Odpovedaj mi: Ak je Boh všemohúci dokáže vytvoriť tak tažký kameň, ktorý nezodvihne?

   

 • naj

  člen
  10. marca 2014 o 18:02

      A som tam, očakával by som od teba poriadné argumenty pre podporu evolúcie. To je samá voda, čo si napísal. Pritom ty si “žalobca”, preto je na tebe dôkazné bremeno proti Stvoriteľovi. Ja zostávam v tradičnom, tisíce-ročnom názore a postoji, teda, že som na strane Stvoriteľa. Na dokázanie môjho omylu musia byť vierohodné argumenty. To znamená napr., že neuznám nejaký prvý výkrik “heurekáá” z roku 2013 (niečo na spôsob o rýchlosti neutrín väčšej ako rýchlosť svetla). “Vedecké” argumenty musia byť aspoň 20 rokov staré, aby sa viacerými overili. Je veľa “vedeckej vaty” po časopisoch. Okrem toho genetici svoje najnovšie poznatky nespájajú so vznikom sveta. To tendenčne vytrhávajú z kontextu až materialisti. Ako v tvojich odkazoch:

  1. S dinosaurmi nemáme len spoločné vírusy, ale dokonca majú i žalúdok, oči, zuby, …, ako i my. “Technológia” života to všetko vyžaduje. Možno to majú aj anjeli.
  2. Podobnosť štruktúr nás s neandertálcami ťa nemusia mýliť, lebo oni i dnešní ľudia sú jeden živočíšny druh. Evolučná teória potrebuje premenu jedného druhu na iný (napr. z vtáka bude zajac, alebo opačne?). Tam je pes zakopaný.
  3. Toho vtáka využívali práve evolucionisti. Mal to byť prechod z plaza na vtáka. Len si to tam lepšie prečítaj: 
  Evoluční miláček
  Rekonstrukce domnělé podoby druhu Xiaotingia zhengi, čili příbuzného, který Archeopteryxe zřejmě připraví o jeho titul prvního zástupce ptáků…..

  Archeopteryx proslul zřejmě i díky historickým okolnostem. První exemplář jurského tvora byl objeven v roce 1861, nedlouho po uveřejnění knihy O původu druhů od Darwina. Objev, který spojoval “plazí” a ptačí rysy, představoval vítanou příležitost ukázat, jak evoluce může podle nových představ probíhat, a i proto se mu dostalo značné pozornosti…. Odborníci se shodují, že objev další fosílie může tenkou hranici mezi moderními ptáky a ostatními dinosaury znovu posunout na tu či onu stranu”.

   

  Asomtam, unikajú ti vzťažné výrazy vo vetách vedcov, ktoré relativizujú ich poznatky. Hneď v prvom článku je: “Veľmi pravdepodobne boli neandertálci…”. To slovíčko “pravdepodobne” hovorí, že poznatok nie je definitívny, zatiaľ je to len predpoklad.  Slovíčka “možno”, “asi”, “ukazuje sa” poukazujú na pretrvávajúce pochybnosti, nie na definitívny argument. Slúžia pri priebežnom informovaní práce vedcov. Na Nobelovku taký poznatok veru ešte nestačí.

   

  Svet Svoriteľ nestvoril za jeden deň, preto časová súvislosť života trilobitov a hominidov je ťažko diskutovateľná.

   

  V súťaži polarity “Stvoriteľ – evolúcia” nie je rozdiel medzi náboženstvami dôležitý. Boh Inkov, katolíkov alebo mohamedánov je Stvoriteľ – niekto vševediaci a všemohúci, možno i s paralelného vesmíru. Slovo Boh je síce takmer synonymum Stvoriteľa, ale materialistov príliš provokuje.
  Vznik života je “jedna z najväčších záhad súčasnej vedy”, ako sa píše hneď v prvom článku, na ktorý odkazuješ.  To sa dá preložiť aj tak, že evolucionisti prešľapujú na mieste.wink

 • asomtam

  člen
  10. marca 2014 o 12:50

  ,

  Hodinka na Bola, nie pohodička, pivo Hodinka hrôzy. Kresťania si umožň Koránom … Alah ohraňuje Jehovu (Pana – Boha)?

  Človek, respektíve Nejaký homid ZIL Spolu s dinosaurom? (okrom tychto:

   

   

  Trilobit homid bolí Stvorením súčasná?

  Pradejiny Zeme naruby – dinosaury a trilobity poten BOKU cloveka?

  Mame v Seba vírusy z Cias dinosaurov

  Pohlavím Myši zmenili vypnutím jedného génu

  Cukrovku sme zdedili po neandertálcoch

  od neandertálcov? … Pivo súperili na Bola opica, nie predok CI Slepá vetva vývoj človeka

  Neandertálci v nasej DNA

  Prvý pták nebol pták. Archaeopteryx bol obyčajný dinosaurus  tá propaganda moslimská tvrdím, že sa Bolu vtáčik letáčik

  Od objava učebnicového praptáka Archaeopteryx tento rok uplynulo rovných 150 nechal. Práve tento rok vedci zistili, ze Archaeopteryx nebol zadny pták, pivovarské mrňavý dinosaurus.

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QAopGJamyig

  Evolúcia v akcii II: Kráčajúce ryby aj dýchanie zadkom

 • naj

  člen
  8. marca 2014 o 21:04

      Pretože Darvin nepoznal zložitosť živej bunky a jej DNA, nemôhol chápať, že mutácia v kóde DNA robí živočícha práve ešte zraniteľnejším, neschopnejším pre život. Degeneráciu si (v nevedomosti) zamenil za “vývoj”. Vo fyzike je degenerácia vyjadrená pojmom entropie. Tá určuje mieru znehodnotenia kvality systému. V izolovanom systéme vždy entrópia stúpa (hrad sa sám o sebe rozsype, ale sám od seba sa nepostaví, alebo: Robinson na pustom ostrove sa po 10-tich rokoch stane divoch, nie šľachtic). Vývojovú teóriu potom postihlo veľa podvodov. Chýbajú totiž medzičlánky vývoja druhov. A skokovitý vývoj? – to už sme bližšie k jednorázovému stvoreniu. Pretože polovica filmu sa týka archeológie a paleontológie, týka sa aj našej diskusie – má Boh miesto pri poznávaní minulosti? Na hodinový film si však treba nájsť hodinovú pohodu. 
                                                                                   https://www.youtube.com/watch?v=zk8pfUDN_Gk

   

   

 • asomtam

  člen
  18. februára 2014 o 22:09

  …ja o tom nepohybujem, s vierou sa ľahšie žije.

  Existuje predsa placebo efekt. Ver, a tvoja viera ťa uzdraví. Čím väčšia viera, vo väčšieho divotvorcu, tým väčší placebo účinok.

  Bolo dokázané, že čím väčšia je tableta, tým lepšie placebo pôsobí, a taktiež čím je tableta farebnejšia.

  To placebo neplatí len pri telesnom zdraví.

  K tým rómom: je to vizitka našej spoločnosti, teda komunistov, kresťanov ako i ateistov  a neveriacich. vyhovuje nám ich bieda, lebo nás povyšuje nad nich. Plebsu ukazuje ako sa vlastne má dobre. Udrživa nás v rasizme, tým že sú to darebáci a menj cenní neschopáci. 

  Preto, že nemajú kresťanskú výchovu kľudne dokážu rabovať, mordovať, pričom z boha strach nemajú (majú ho z mŕtvych), len z policajtov a basy, aj to obmedzene. Im ten boh nechýba, to aby ho osadníci mali potrebuje ich krestanské okolie, ktoré terorizujú.

  Štát sa ich nebojí, ma na nich armádu a políciu, ako sa stalo pri rabovaní v minulosti.

  Ich chudoba nie je dielom ich bezbožnosti, ako prezentuješ, ale našho egoizmu, rasisizmu a našej “bezpbožnosti”, ako i ich nevzdelanosti a možnosti pmať primeranú prácu, za primeranú plácu

  Našu spoločnosť viac zaujíma zviera ako človek. 

  Človek človeku vlkom.

   

  Nemci majú radi nápisy.

  Vtedy bol asi pán Boh na dovolenke, alebo žeby súhlasil s dymom z komínov?

  Som rád, že nie je aj so mnou.

  .

   

   

 • naj

  člen
  18. februára 2014 o 8:40

  Nuž, nezávidím ti veru to definitívum.
  Moje nebesá (aj keby neboli) stoja za za to, aby ma 80 rokov sprevádzali na pozemskej púti. Milióny anjelikov v chrámoch, kaplnkách, obrazoch, soškách a na cintorínoch vyjadrujú túžbu ľudí vzlietnuť nad pozemskú realitu. Hmotu nad realitu nikdy nedostaneš. Preto je taká hlúposť dokazovať Boha.
  Píšeš: „Tí v osade nepotrebujú boha, potrebujú vzdelanie a prácu“.
  – No to je maximálna múdrosť na ktorú sa zmôžeš? Ako nedosiahnúť vzdelanie a prácu bez Božej pomoci, ukazujú dnešní realizátori a splnomocnenci. V nemecky hovoriacich krajinách je na každom kroku nápis: S Božím požehnaním ide všetko ľahšie (viď foto).

  foto
 • asomtam

  člen
  17. februára 2014 o 17:31

  …ano, Marián Kuffa je Človek, hoci s mnohými jeho názormi nesúhlasím, je to naozaj niekto, ktorému celá vatikánska maškeráda nesiaha po členky.

  Tí v osade nepotrebujú boha, potrebujú vzdelanie a prácu. 

  “Ľudia tvojho razenia chcú zotročiť spoločnosť pomocou zákonov fyziky. Našťastie to nejde lebo Boh nám dal slobodu.”

  …ľudia môjho razenia chcú slobodu, pre každého, a chcú teraz žiť, nie po smrti. Všetci. Po smrti je ticho, a inak to nebude, ani v raji, ani v pekla, ani vo Večných lovištiach.

  Žiadna parúzia nebude, žiadne kriesenie…žiaľ, je to smutná správa pre veriacich, ale smrť je definitívum.

  Veriť na Ježiša, je ako veriť na medeného hada.

   

  Evanjelium podľa Jána – kapitola 3

  14 A ako Mojžiš vyzdvihol na púšti hada, tak musí byť vyzdvihnutý aj Syn človeka,

  15 aby každý, kto verí, mal v ňom večný život.

   

  Kniha Numeri – kapitola 21

   8 Tu Pán povedal Mojžišovi: “Urob medeného hada a vyves ho na žrď! Potom každý kto naň pozrie, ostane nažive.

  9 Mojžiš teda urobil medeného hada a vyvesil ho na žrď. A keď niekoho hady uhryzli a on pozrel na medeného hada, ostal nažive.

   

   

 • naj

  člen
  17. februára 2014 o 14:12

  Blíž k Tebe, Bože môj…
  Zúfalým (nielen z Titanicu) zostáva už len nádej na blízku božiu prítomnosť. Ale nemusí ísť len o stratu života. Slabí a odstrčení sú všade okolo nás. A čerta starého majú „šancu“.  Žiadnú nemajú. Máš asomtam svedomie brať im i toho Boha? A čo – človek bez Boha je vyšší level? Pozri na typických (bezbožníkov – materialistov): fašistov a komunistov. Prví sú národní socialisti, druhí sú reálni socialisti. Socialistický materializmus –ich nové božstvo. Zoberú Boha i majetok. Kto nezažil, musí si to zopakovať.

  Metafyziku nemiešaj asomtam s fyzikou. Nemajú spoločné zákony.  Ani v samotnej fyzike nedáš do “ladu” gravitáciu s kvantovou mechanikou. Ľudia tvojho razenia chcú zotročiť spoločnosť pomocou zákonov fyziky. Našťastie to nejde lebo Boh nám dal slobodu. 

  P.S.  A prezident Tiso nebol bohabojný.

   

      Žijeme biedne a ťažko, ale kňaz Marián Kuffa nás naučil žiť s Bohom, hovorí Stano Čonka.  Viac:
      http://romovia.sme.sk/c/7103802/film-o-vlastnej-komunite-v-osade-dopozeral-so-slzami-v-ociach.html#ixzz2tZxjc5zD

   

 • asomtam

  člen
  17. februára 2014 o 13:42

  naj, každý niečo chce, či potrebuje.
  —————————————————————————————————————————————
  Základná otázka je či boh (bohovia) stvorili človeka (ľudí), alebo človek (ľudia) boha (bohov).
  —————————————————————————————————————————————
  Skúmať bibliu má pre mnoho ľudí význam. Človek sa nerodí ako kresťan, či mohamedán. Viera v konkrétneho boha je mu daná výchovou a prostredím. Ak existuje viacero bohov, viacero náboženstiev zákonite sa natíska otázka ktoré náboženstvo je lepšie, ktorý boh silnejší, ktorá viera výhodnejšia.
  Na to, aby si človek slobodne vybral (ako zdravotnú poisťovňu), ktorého boha bude uctievať, aké pravidlá dodrživať, ale hlavne akého silného a zázračného ochráncu získa sa dozvie práve v biblii, či koráne, alebo inej podobnej knihe.
  Bagatelizovať chyby, nepresnosti, či iné výmysly v biblii je podľa mňa viac ako klamstvo samo. Klamstva sa dopúšťa ten, čo takúto zmätočnú knihu nazýva Sväté písmo, označuje za božie slovo…Dopustil by boh, aby sa v biblii klamalo? Áno, ale len keby bol sám klamár.

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ZhnMdN1yg6g#t=0
  —————————————————————————–
  Človek, ktorý potrebuje boha (veriaci) mual by dodržovať loajalitu voči nemu. O pravosti toho správneho kresťanského je v našom svete všetko jasné. Je jediný, všemocný, vševediaci, všeriadiaci…Vďaka totálnej propagande, premyslenej štruktúre veriacim je človek ani nevie prečo, a ani v čo. Verí, a vie že je to správne.
  Náboženstvo je dokonalý obchod so strachom so smrti, a zmysel života je žiť tak, aby sa po smrti dostal do večnosti a žil večný život.
  Inými slovami, rob to čo chceme, správaj sa tak ako mi chceme,…a potom, keď nebudeš žiť dočkáš sa blaženosti…Kto to môže sľúbiť? Kto Pápež? Vatikán? Jeho mecenáši? Boh? …ale kto to môže zaručiť?
  Náboženstvo slúži na dve základné veci, na ochranu jeho ovečiek pred ovečkami iného boha, ale hlavne pre majetku bohatých ovečiek pred chudobou vrstvou ovečiek
  Preto si myslím, že náboženstvo je evolučný nástroj, a je produktom vlastníctva nadpotreby.

  —————————————————————————————–
  Ľudská myseľ funguje tak ako funguje.
  Ak je na WC na zemi niečo, čo pripomína hovno je to pre civilizovaného človeka automaticky hovno.
  Pre necivilizovaného z osady sa to javí ako hovno (len papier mu chýba).
  Pre mimozemšťana (ktorý nekadí) by sa to javilo ako niečo neznáme.

  Obdobne vníma prítomnosť pyxidy v kľačianskej zemi veriaci kresťan, a neveriaci. Ak je to pri Nitre a podobá sa na liturgický predmet…tak kresťan dokáže predpokladať, že pochádza z kla Hanibalovho slona (čo je obdobné schránke relikvií sv. Klimenta) …

  Ak niečo vypadá ako hovno, smrdí ako hovno, asi to bude hovno.
  ——————————————————————————————————
  Nádej na bohabojného prezidenta?
  Preboha NIE, veď raz to tu už bolo. Nový pupkatý Dr. Tiso?

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=eIZA3lSz3n0

 • naj

  člen
  15. februára 2014 o 20:53

  Asomtam, pre človeka, ktorý potrebuje Boha (napr. ja), je otázka jeho genézy úplne zbytočná. Bez Boha by si mnoho ľudí pripadalo ako čiastočka vo vodnom roztoku pri Brownovom pohybe. Len fyzikálne dŕcanie do seba. Alebo ako computer (s operačným systémom) ale bez aplikačného softwaru. Myšlienka na Boha dáva mnohým nádej, že spejeme k ideálnym (nebeským) pomerom. Ešte minútu pred smrťou máme nádej, že je aj nejaký nefyzický svet. Ja nosím napríklad nádej, že bude raz bohabojný prezident. angel

 • asomtam

  člen
  15. februára 2014 o 19:18

  naj, samozejme, ze viem o čom hovoríš, to bol môj impulz pre prečítanie tejto knihy. 

  Je tam viacero  pozorovaní, dokonca stretnutí, či aj bitka s bohom.

  Posúvanie problému stvorenia všetkého na Boha prichádzajúceho na UFO nerieši problém kto stvoril Boha.

   

 • naj

  člen
  15. februára 2014 o 18:09

     Len tak mimochodom: nie sú tu poprehadzované dátumy a poradie príspevkov?

   A k tomu problému ťavy na Noemovom korábe:  

          Starý zákon nie je história v dnešnom slova zmysle, preto vôbec nepodlieha dokazovaniu. Starý zákon má ukázať Božie (nadprirodzené) zásahy do života ľudí. Aj keď už Mojžiš písal na kamenné dosky (či ich našiel hotové?), príbehy zo Starého zákona sa zapísali omnoho neskôr, po dlhom ústnom podávaní. Je tam spústa symboliky. Domestiko-nedomestikovaná ťava je len slabý odvar proti odletu Eliáša do neba na ohnivom voze s ohnivými koňmi, rozostúpeniu vôd Červeného mora pred nesenou Archou úmluvy,. alebo kovový nôž v ruke Abraháma (podľa niektorých) spred doby bronzovej. Každá stránka Starého zákona ukazuje v prvom rade na Pána.

Pôvodný príspevok
0 of 0 príspevkov June 2018
Teraz