Tábory na záchranu pamiatok pokračujú

Mládežnícke tábory Katarínka v Malých Karpatoch, Dubova Colonorum na Orave a Bzovík pri Krupine pokračujú v záchrane pamiatok aj tento rok.

Pre záujemcov od 18 rokov (na Katarínke od 17) je pripravených 8 turnusov v mesiacoch júl a august. Turnusy sú dvojtýždňové, novinkou sú 9-dňové turnusy na Orave. Účastnícky poplatok je 365 korún.


Tábory sú špecifické svojou atmosférou: sú orientované do histórie, účastníci žijú bez výdobytkov civilizácie ako hodinky a mobily, žije sa v ústraní v prírode. Ubytovanie je zabezpečené v stanoch. Stávajú sa členmi rádu a dostávajú táborové mená. Táborov sa v minulosti zúčastnili stovky ľudí zo Slovenska a aj zo zahraničia; väčšinou kresťania ale aj iného vierovyznania a neveriaci. Podarilo sa zakonzervovať pamiatky, ktoré by inak chátrali a možno skončili v zabudnutí, a účastníci majú nezabudnuteľnú skúsenosť na celý život. Tábory zastrešuje Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže a podporuje ich Ministerstvo školstva.


Všetky informácie sú na stránkach projektov:
www.katarinka.sk
www.dubovakostolik.sk
www.klastor.bzovik.sk
www.obnova.sk
www.diskusia.obnova.sk


ZDROJ: Viliam Ďurina, koordinátor projektu

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Bzovik pevnosť kláštorná 2004

Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže Vás pozýva na novovznikajúci celoslovenský projekt – Bzovik pevnosť kláštorná 2004. Jedná sa o záchranu historickej kláštornej pevnosti z XII. storočia, ojedinelej na území Slovenska, formou dobrovoľníckych mládežníckych
táborov. Celý tábor bude prebiehať v duchu stredoveku, účastníci budú začlenení do táborového bratstva „Mníchov Bzovických“, to však neznamená, že sa jedná len o chlapčenskú akciu, naopak dievčatá sú tiež vítané.