Svätopeterskú baziliku ničia žuvačky

Múry Chrámu svätého Petra, ktoré sa pyšne týčili v Ríme pol tisícročia, sú vystavené zákernej modernej hrozbe. Najviac ich v posledných rokoch ničia mladí turisti vyzbrojení fixkami a žuvačkami.

Armáda 130 takzvaných sanpietrínov neustále čistí mramor, ktorý je na každom kroku, opravuje to, čo bolo zničené, a pokúša sa odstrániť stopy prítomnosti toľkých návštevníkov.


Bazlika sv. PetraZdroj: č-t-k

[mailpoet_form id="1"]

Súvisiace články

Dóm sv. Mikuláša povýšil na baziliku apoštolský nuncius

Na Baziliku minor, v preklade menšiu baziliku, dnes povýšil Dóm sv. Mikuláša v Trnave apoštolský nuncius Mario Giordana. Giordana do Trnavy prišiel v mene Svätého Otca Benedikta XVI. “Povýšenie na baziliku zosobňuje vzťah Svätého Otca k Trnavskej arcidiecéze, ktorá je teraz ešte viac spojená s Ježišom,“ povedal veriacim Giordana.

V Sao Paule vybudujú kópiu Šalamúnovho chrámu

V brazílskom meste Sao Paulo plánuje Univerzálna cirkev Božieho kráľovstva v priebehu najbližších štyroch rokov postaviť kópiu Šalamúnovho chrámu, ktorý stál v starovekom Jeruzaleme. Projekt, ktorého realizácia vyjde na približne 200 miliónov brazílskych reálov (v prepočte asi 88 miliónov eur), už schválilo aj vedenie mesta. Stavba s pôdorysom 126 krát 104 metrov a výškou 55 metrov bude mať 12 poschodí s kapacitou až 10-tisíc ľudí. Postavia ho z kameňov, ktoré opracujú rovnakým spôsobom ako tomu bolo v rokoch 966 až 950 pred naším letopočtom pri stavbe pôvodného chrámu.