Štátna tajomníčka MK SR Ágnes Biró v Budapešti

Dňa 14. marca 2005 sa štátna tajomníčka Ministerstva kultúry SR Ágnes Biró zúčastní na slávnostnom otvorení Paláca umení v Budapešti.

Novopostavený Palác umení v maďarskej metropole je jedným z najmodernejších kultúrnych zariadení v Európe a vo svete. Ponukou širokého spektra umeleckých žánrov bude slúžiť maďarskej a zahraničnej kultúrnej verejnosti. V múzeu Ludwig bude prezentované súčasné výtvarné umenie, k dispozícii bude divadelná sála, ako aj koncertná sála s výbornými akustickými vlastnosťami, ktorú navrhol ARTEC vedený svetoznámym Russelom Johnsonom.

Na otvorení nového umeleckého centra sa zúčastnia najvyšší štátni predstavitelia Maďarskej republiky a hostia z celého sveta. Štátna tajomníčka Ágnes Biró bude na podujatí zastupovať Ministerstvo kultúry SR.

[mailpoet_form id="1"]

Súvisiace články

Zasadnutie Rady ministrov kultúry EÚ v Bruseli

V dňoch 15. – 16. novembra 2004 sa štátna tajomníčka Ministerstva kultúry SR Ágnes Biró v sprievode generálneho riaditeľa sekcie medzinárodných vzťahov MK SR Igora Otčenáša a generálnej riaditeľky sekcie médií a audiovízie MK SR Zuzany Mistríkovej zúčastní na zasadnutí Rady ministrov pre vzdelávanie, mládež a kultúru Európskej únie v Bruseli.

Taiwanský inštitút chce sídliť na hrade alebo zámku

Taiwanský inštitút na Slovensku bude možno sídliť na niektorom zo slovenských hradov, zámkov či kaštieľov. Rozprávali sa dnes o tom štátna tajomníčka Ministerstva kultúry a cestovného ruchu Slovenskej republiky Natália Cehláriková s vedúcim kancelárie zastúpenia Taiwanu v Slovenskej republike Robertom Chenom. Chen tvrdí, že zároveň Taiwančania zvažujú aj investične prispieť na obnovu, úpravu či rekonštrukciu objektu, v ktorom by inštitút sídlil. Cehláriková Chenovi sľúbila, že ministerstvo vyberie niekoľko vhodných objektov a po ich prehliadke sa môžu začať rokovania o vybranom objekte. Informovala o tom hovorkyňa rezortu Eva Chudinová.

Návšteva generálneho riaditeľa UNESCO

V dňoch 20.- 23. augusta navštívil Slovensko na pozvanie ministra zahraničných vecí generálny riaditeľ UNESCO pán Koïchiro Matsuura s manželkou Takako Kirikae Matsuura. Ministerstvo kultúry SR bolo hostiteľom pána Matsuuru v prvý deň jeho pobytu na Slovensku, v nedeľu, 21. augusta 2005.