Stanica je obkolesená kruhovým nadjazdom Rondel

Sobota 8.júla 2006 od 20:00 záhradná párty a prezentácia workshopu LIVING UNDERGROUND 2: RONDEL-INVÁZIA Stanica je obkolesená kruhovým nadjazdom Rondel. Workshop Living Underground 1 nadizajnoval minulý rok peší podchod k Stanici, teraz bola úloha omnoho väčšia. S kľúčovými slovami kolektívna kreativita, dobrovoľníctvo, ekológia urbárneho prostredia, dizajn verejného priestoru, do-it-yourself a second-hand, ale aj alternatívny urbanizmus, mobilná architektúra a ľudský rozmer, vznikla počas Living Undergroundu 2 vízia rozsiahleho kultúrno-sociálneho, tvorivého, pracovného i voľnočasového komplexu Rondel.

Na workshope sa podieľajú architekti z ateliérov For, Zerozero, Endorfine, grafickí dizajnéri Depodizajn a študenti architektúry a grafického dizajnu z VŠVU a STU…a výsledok, ktorý zahŕňa nové funkcie ako Ateliéry, Bivak, Dvor, Mólo, Plató, Park, Box, Amfik, Kiosk…uvidíte, ak k nám zavítate v sobotu večer. Hrať budú Dji Bisley a Puppesh, no skrátka bude dobre. A Rondel bude v centre diania – alternatívny návrh, ktorý zmení m(i)esto. Žiadne vstupné.


Rondel radio navigacia

Zdroj: stanica

[mailpoet_form id="1"]

Súvisiace články

Stanica plná detí

V čase od pondelka 21. do soboty 26. augusta 2006 sa bude každé popoludnie od 13.00 do 18.00 odohrávať v kultúrnom centre Stanica Žilina-Záriečie Letné detské sympózium naplnené tvorivým programom. Poslednú noc môžu stráviť priamo na Stanici so zaujímavým večeným programom, na ktorom nebúde chýbať ani ohňová šou.

Žilinčania si vedia pomôcť aj sami

Kultúrne centrum Stanica Žilina-Záriečie dokončilo prvú fázu opravy podchodu pod Rondlom. Podchod zaujímavo farebne vymaľovali 25 ľudí (architekti, grafickí dizajnéri, maliari, študenti VŠVÚ – účastníci boli zo 6 krajín Európy). Pracovali 9 dní po 8 hodín denne, spolu bolo odpracovaných 1800hodín, použili 330kg bielej a 120kg farebnej farby. Na prácach sa podieľali aj grafiťáci, ktorí sú profesionáli s farbami a osobne nanášali vrchné nátery.

Ako na kníhväzbu?

Už teraz sa môžete hlásiť na workshop, ktorý zrealizujeme v novom roku. Náplňou tohto dvoj-trojmesačného workshopu bude individuálna práca na jednotlivých knihách.