Ohodnotenie porcelanovych doz

 • Ohodnotenie porcelanovych doz

   sasha aktualizované pred 4 týždňov, 1 deň 4 Členovia · 4 Príspevkov
 • sasha

  admin
  21. marca 2021 o 18:43

  Mnohé porcelánky majú známe mená a v literatúre o nich nájdete množstvo údajov. Každodenný život však prináša aj porcelán, o ktorého výrobcovi vieme iba málo alebo temer nič. Tak je to aj u výrobcu týchto dóz na korenie, o ktorom nájdete aj v špecializovanej literatúre veľmi málo.
  Dorotka už povedala A, tak sa pokúsim doplniť B…

  Dvory (nem. Meierhöfen) sú v súčasnosti jednou z 15 častí mesta Karlovy Vary. Tu v roku 1882 alebo 1883 založili bratia Vít a Filip Benediktoví porcelánku, ktorá niesla ich meno. Ako sa patrilo na Sudety v nemčine “Gebrüder Benedikt” – bratia Benediktoví. Od prvopočiatkov vyrábali porcelán pre domácnosť. Porcelán značili aj tlačenou (reliéfnou) značkou “GEB. BENEDIKT” Po pripojení Sudet k Ríši sa prvýkrát objavujú v značení porcelánu iniciály “GB”. Po oslobodení výroba pokračovala a po roku 1958 sa porcelánka začala špecializovať na výrobu porcelánu pre gastronómiu a hotely pod označením “Hotelový porcelán Karlovy Vary”.

 • dorotka

  člen
  16. marca 2021 o 14:51

  Porcelánka Dvory, po 1945 pričlenené ku koncernu Karlove Vary, vyrábali veľmi kvalitný riad. Veľká časť produkcie smerovala do zahraničia, o čom svedčí i tento servis na pochutiny s nápismi v poľskom jazyku.

  K cene, hodnote sa nik zodpovedne nevyjadrí z viacerých dôvodov : je to vec dopytu a ponuky, širšieho výskytu alebo jedinečnosti predmetu, stavu zachovalosti a ďalších kritérií.

  Želám dobrý predaj, alebo radšej radostné užívanie vo výške očí.

 • harp

  admin
  15. marca 2021 o 18:13

  Velmi pekne kusky. Hodnota je aj v kompletnosti servisu. Tiez som zvedavy na cenu. Aku ma hodnotu pre vas?

 • Kincsem

  člen
  14. marca 2021 o 16:06

  Dobrý deň. Prosím pomôžte mi zistiť hodnotou doz GB made in czechoslovakia Dvory. Rok výroby som našla cca 1920. Ďakujem

Prezeranie 1 - 4 z 4 príspevkov

Prihláste sa, aby ste mohli odpovedať.

Pôvodný príspevok
0 of 0 príspevkov June 2018
Teraz