Identifikacia a ocenenie starozitnosti

Označené: 

 • Identifikacia a ocenenie starozitnosti

   horvath111 aktualizované pred 5 rokov, 8 mesiacov 5 Členovia · 7 Príspevkov
 • horvath111

  člen
  12. októbra 2015 o 9:33

  Benjo, odpoveď na otázku č.1: Neviem, len mi bolo povedané, že je to už tu na Svk veľmi dávno (z toho som vydedukoval, že asi to nebude čínska hovadina). Samozrejme neviem overiť či je to pravda alebo nie, ale nejak mi z komunikácie vyšlo, že by sa k tomu mohli dostať ešte pred rokom 1948.

  Odpoveď na otázku č.2: Je to veľmi naivné viem, ale keď som zasa prišiel na to, že by to MOHLO BYŤ AJ múzejné id. číslo tak som začal hľadať aj tu: http://www.lostart.de/Webs/EN/Datenbank/SucheDetailErgebnis.html?cms_param=SUCHE_ID%3D23589130%26page%3D20#id4406

  Maľba na porcelánu je miniatúrna kópia G. B. Tiepola, porcelán je viac než pravdepodobné, že je originál Franz Fritz Nachfolger a cenovo sa to ani nepribližuje dajme tomu k Meissenu wink A keby to bolo nejaké Fabergé vajíčko s prírastkovým číslom (tušom napísaným na vajíčku!!!) tak by som sa nepýtal čo to je, aké číslo to je, by som nerozvynul diskusiu o tom ako som to kúpil na bazoši a už hlavne nie tu na Obnove cooldevil

 • benjo

  člen
  9. októbra 2015 o 21:54

  [quote=horvath111]

  na Bazoši som si kúpil zaujímavé “dózičky”.

   

  číslo na spodku je pravdepodobne múzejné id. číslo (prírastkové/evidenčné, atď.) zb. predmetu, nie zo Slovenska, ale pravdepodobne zo Simferopolu (Krym – pred tým Ukraina), ktorá bola odvezená odtiaľ počas II. sv. vojny. ALE! Pod tám id. oni hľadajú úplne iný predmet.

  [/quote]

   

  ja mam tiez dve otazky..aj ked tych otaznikov je tam viac :)

  -co ta viedlo k domienke ze je to pravdepodobne id.c. predmetu z muzea v Simferopole a ze to bolo odvezene pocas II.SV??? to su velmi konkretne informacie ktore si clovek len tak nevycucne z prstu.. a hlavne to o II. SV clovek iste z porcelanu nevycita.

  -a potom ako vies ze oni hladaju pod tym id uplne iny predmet?? z tej vety mi hned napadne ze je to teda ich evid.cislo. kontaktoval si ich vari? to ti oni dali take info?

 • asomtam

  člen
  9. októbra 2015 o 11:05

  No,  mätúce je to evidentné číslo. Nie evidenčné!!!  Je evidentne na zmätenie kupujúceho na bazoši, aby si myslel že kupuje nejakú vzácnosť ukradnutú z múzea. Myslím, že je to súčasný výrobok z číny. Vyrábajú všetko aj ČSSR mince, ktoré sú originály smiešnej sumy.

  http://ostatne.bazos.sk/inzerat/53423434/Porcelanova-doza.php

  ….alebo je to originál??? …systém iný, ale písmo sa mi zdá podobné.

 • horvath111

  člen
  9. októbra 2015 o 8:55

  V prvom rade ďakujem Sasha za odpoveď a obrázok – veľmi ma potešil :-) O Kryme (poloostrove) by sme mohli diskutovať komu patril a komu nie, ale sa nechcem púšťať do tejto témy. Predmet každopádne neoznámim a nevydám nikomu, keďže neviem o nikom, kto by ho hľadal, alebo by bol odcudzený, stratený, atď. a pritom som si pozrel veľa dostupných databáz, kde by teoreticky sa mohol vyskytnúť. Našťastie aj tá jediná stopa z Krymu je už zažehnaná :-D Ďakujem ešte raz.

 • sasha

  admin
  9. októbra 2015 o 0:40

  horvath111, pokiaľ niekto hľadá odcudzený predmet a vy ste jeho vlastníkom, mali by ste to hľadajúcemu oznámiť a predmet vydať. Vzniknutú škodu si uplatňovať u predajcu.

  Pokiaľ viem sovietske prírastkové čísla vyzerali napr. takto “ГОВСМ3.КП-1030/1-100”. Československé, české ani slovenské prírastkové alebo evidenčné číslo to nie je. Krym “predtým” nebol nikdy Ukrajina.

  Žiadny normálny vojak by sa neťahal z Krymu s akýmkoľvek porcelánom a pokiaľ aj, je veľmi nepravdepodobné, že by ho dnes niekto hľadal.

  Odpoveď na druhú otázku znie – nie.


   

  foto foto
 • horvath111

  člen
  8. októbra 2015 o 15:38

  Zdravím Vás všetkých,

  na Bazoši som si kúpil zaujímavé “dózičky”. Mal by som dve otázky, ak by mi niekto vedel na ne odpovedať, tak by to bolo fantastické. 

  Prvá otázka: číslo na spodku je pravdepodobne múzejné id. číslo (prírastkové/evidenčné, atď.) zb. predmetu, nie zo Slovenska, ale pravdepodobne zo Simferopolu (Krym – pred tým Ukraina), ktorá bola odvezená odtiaľ počas II. sv. vojny. ALE! Pod tám id. oni hľadajú úplne iný predmet. Čo mám teraz robiť, zaplatil som za ne a chcem si ich nechať ak sa nenájde majiteľ /múzeum/ s nejakým dôkazom že im to patrí.

  Otázka č. 2.: Je možné, že aj keď na spodku je zančenie porcelánu Franz Fritz Nachfolger, že v skutočnosti sa to vyrobilo skorej a inde? Keďže od neho som nenašiel porcelán ani v podobnom štíle?

  Ďakujem :-D 

  foto foto
 • starozitnosti

  člen
  8. októbra 2015 o 10:58

  Dobry den.

   

  Rad by som poziadal o info, ci dany porcelan ma nejaku historicku ci financnu hodnotu. Jedna sa o veci z dedicstva a nerad by som ich vyhadzoval bez rozmyslu:). Dakujem 

  foto

Prihláste sa, aby ste mohli odpovedať.

Pôvodný príspevok
0 of 0 príspevkov June 2018
Teraz