Zaujimavy objekt v susedsve kastiela v Diviackej Novej Vsi

 • Zaujimavy objekt v susedsve kastiela v Diviackej Novej Vsi

   harp aktualizované pred 12 rokov, 7 mesiacov 4 Členovia · 4 Príspevkov
 • harp

  admin
  19. novembra 2008 o 21:32

  Na fotografii cislo dva naozaj vidno imitaciu pasovej rustiky, resp. celoplosnu kvadrovacku (takto je to vhodnejsie nazvat – v tomto obdobi).

  Co satyka Kastiela v Zaturci kt. spominal Rado z MT. Tu je odkaz na web-stranku.

 • rado-z-mt

  člen
  17. novembra 2008 o 21:10

  U nás v Martine pri kaštieli v Záturčí ( miestna časť MT ) je veľkosťou a tvarom veľmo podobný objekt. Bolo to obydlie pre najbližšie služobníctvo zemanov obývajúcich práve spomínaný kaštieľ. V jeho blízkosti stáli ešte dva rodinné domy, ale obývali ich bezdomovci a cigáni a keď bol novým majiteľom kaštieľ opravený a prerobený na penzión s reštauráciou, tak domky zrovnali zo zemou. Dom služobníctva je takisto zrekonštruovaný a je tuším aj obývaný.

 • porsena

  člen
  17. novembra 2008 o 20:45

  Ja si myslím, ze je to jednoznačne kúria, a asi aj pekne stará. Takýto objektík, vie často veľmi prekvapiť, aj keď na prvý pohľad vyzerá tak fádne. Tak sa mi zdá, že na tej vežičkovitej časti je staršia omietka s kvádrovačkou. To by ten objekt kľudne mohlo posúvať aj do 17. stor. Vôbec by som sa nedivil, keby tam bol možno ešte aaj nejaký stredovek.

 • strombus72

  člen
  17. novembra 2008 o 16:41

  Tazko povedat ci ide o sedliacky dom{moc nevyzera}, malu kuriu, cijej zbytok, alebo nejaky hospodarsky objekt patriaci v minulosti ku kastielu. Ako sami mozte vydiet, obyvaju ho romovia a je to “poznat”!



  Este som tam “vynuchal” zaujimavy dedinsky domcek, ale ten na buduce.

Prezeranie 1 - 4 z 4 príspevkov

Prihláste sa, aby ste mohli odpovedať.

Pôvodný príspevok
0 of 0 príspevkov June 2018
Teraz