letné terasy v historických mestách

Označené: 

 • letné terasy v historických mestách

   palo aktualizované pred 11 rokov, 1 mesiac 1 Člen · 1 Príspevok
 • palo

  admin
  28. apríla 2010 o 22:19

  Košická radnica po rokovaniach s prevádzkovateľmi podnikov v centre zmenila pravidlá vzhľadu letných záhrad. Prevádzkovatelia protestovali proti prísnym pravidlám, ktoré mali byť účinné tento rok.

  Mesto okrem toho predĺži „záhradkársku” sezónu od apríla do novembra. V odôvodnených prípadoch radnica povolí niektoré terasy pri stenách budov, teda mimo zadefinovanej zóny aktivít.

  Zastrešené pódiové terasy už majú byť minulosťou. Teraz sú prípustné len slnečníky bez reklám. Z terás podľa pravidiel zmizne i všetko zariadenie okrem stolov a stoličiek. Prevádzkari si budú musieť poradiť bez chladničiek, pokladní či výčapných pultov.

  Čo sa zmení:

  – Zastrešené terasy na pódiách sú zákazané.

  – V centre môžu byť len stoly, stoličky a slnečníky bez reklám.

  – Zmiznúť musia aj technické zariadenia ako sú výčapné a umývacie pulty.

  – Radnica chce, aby terasy vyzerali vzdušne a vkusne ako vo svete a nezacláňali výhľadu na historické pamiatky.

  Čítajte viac: TU

  Z diskusie k článku:
  Takmer tomu nemôžem uveriť. Magistrát a normálne rozhodnutie? Konečne!!! Kto obehal svet, tak v tomto musí dať magistrátu za pravdu. Iste, mnohé argumenty z pohľadu majiteľov záhrad majú logiku (personál sa menej nabehá, obsluha bola rýchlejšia), ale je to historické centrum. A to, čo bolo v meste doteraz, to bola hrôza. Obrovské stany, samá reklama, úplne zakryté aj zboku menili vzhľad Hlavnej ulice – tak to sa v európskych historických centrách nevidí. Ak sa mýlim, napíšte. Ale obehal som toho dosť a môžem porovnávať. V každom meste, kde som bol, dominovala historická architektúra a historický charakter miest a tie letné záhrady pôsobili nenápadne a vcelku zapadali do koloritu. Košice – no to bolo hrozné.
  lanoes 23.04.2010 8:08

  Čítajte viac: TU

Prezeranie 1 z 1 príspevkov

Prihláste sa, aby ste mohli odpovedať.

Pôvodný príspevok
0 of 0 príspevkov June 2018
Teraz