Granty MK SR – pre koho vlastne sú?

Označené: 

 • Granty MK SR – pre koho vlastne sú?

   Anonymný aktualizované pred 13 rokov, 5 mesiacov 5 Členovia · 36 Príspevkov
 • Anonymný

  člen
  23. februára 2008 o 17:24

  No zacina sa to robyt len tento rok a budeto dotovane s europskej unie cez ministerstvo Kulturi. Ak si Nebol na nostalgii tak bola vidana brozura kde su uvedene presne informacie taktiez zoznam by mal byt asi na staranke ministerstva.

  “Uznesením vlády č. 1035 zo dňa 5. decembra 2007 vláda SR schválila „Postupy pre audit štrukturálnych fondov, Kohézneho fondu a Európskeho fondu pre rybné hospodárstvo na programové obdobie 2007 až 2013“ (ďalej len postupy). Toto uznesenie uložilo príslušným ministrom a vedúcemu Úradu vlády SR povinnosť do 29. februára 2008 uzatvoriť dohody o spolupráci pri výkone auditu štrukturálnych fondov, Kohézneho fondu a Európskeho fondu pre rybné hospodárstvo na programové obdobie 2007 až 2013.

  Vzhľadom na obmedzené personálne kapacity na príslušných ministerstvách zapojených do systému riadenia, implementácie a kontroly fondov Európskej únie pre programové obdobie 2007 až 2013, ktoré je možné poskytnúť pre Ministerstvo financií SR ako orgán auditu na výkon auditu podľa čl. 62 nariadenia Rady (ES) č. 1083/2006 a čl. 61 nariadenia Rady (ES) č. 1198/2006 sa navrhuje zrušenie, resp. zmena úloh B.1. a B.3 uznesenia vlády SR č. 1035 zo dňa 5. decembra 2007.

  Navrhovaným uznesením vlády SR sa zároveň zrušuje úloha B.2. uznesenia vlády SR č. 1035 zo dňa 5. decembra 2007 pre ministra kultúry SR z dôvodu skutočnosti, že na základe schválených operačných programov Európskou komisiou pre programové obdobie 2007 až 2013 na Ministerstve kultúry SR nie sú umiestnené orgány riadenia a implementácie operačných programov, čiže nie je priamo zapojené do systému riadenia, kontroly a implementácie fondov Európskej únie pre programové obdobie 2007 až 2013.” (MF SR, v pripomienkovom konaní)

 • vkotruszova

  člen
  25. februára 2007 o 15:04

  V zozname prihlasenych projektov je opat kastiel v Bardonove, ktory dostaval takmer pravidelne granty, pritom asi ani na vodnych priehradach nie je tolko betonu ako tu. Skoda, kedysi to bol celkom pekny barokovy kastiel v rozsiahlom parku a tak nevhodne sa “obnovuje”.

 • Anonymný

  člen
  18. februára 2007 o 10:21

  :arrow: Bingo :!:

 • benignus

  člen
  18. februára 2007 o 1:10

  Nuž, neviem či sa dá súhlasiť že poriadny projekt a poriadny grant sú len tie v miliónových hodnotách…

  Ja s tým mám problém.

  Myslím si, že niekedy je menej viac (učé to efektivite a netunelovaniu) a zasa niekedy je viac menej (viď štátne prostriedky na “záchranu” hradov betónom…)

 • Anonymný

  člen
  17. februára 2007 o 0:28

  teda projektu

 • Anonymný

  člen
  17. februára 2007 o 0:28

  bez poriadneho prijektu nieje poriadny grant
  no neviem kolkým z vás nedochádza že granty sa neoplatí brať len na pár tisít poriadny grant je podla mňa niekoľko milionov…..

 • vozzo

  člen
  15. februára 2007 o 20:11

  Asi by ste mali zacat ziadat o grant na bungeejumping.Garantujem uspech. :wink:

 • benignus

  člen
  15. februára 2007 o 19:58

  Uzávierka grantového programu OBNOVME SI SVOJ DOM je zajtra – 16.2.2007!!!

  (nie je jednoduché skompletizovať celú žiadosť, preto už nie je veľa času…a treba začať webovou registráciou, ktorá generuje dokumenty!)

  A pre koho vlastne tieto granty sú?
  Hlavne pre vlastníkov, ale nie štát a jeho vlastníkov (teda napríklad nie pre Lesy SR, š.p., ktoré sú vlastníkom väčšiny hradných zrúcanín na Slovensku)

  A NOVINKA – zo zoznamu prijímateľov sú vylúčení aj nájomcovia, žiadať môžu len vlastníci!!! Teda odstavenie slušnej skupiny napríklad záchrancov hradov.
  To ukazuje, že cesta je len jedna – získať pamiatky (hrady…) do vlastníctva, čo sa zatiaľ veľmi nedarí…

  ĎALŠIA ŠOKUJÚCA VEC: komisia pre posudzovanie a výber žiadostí nie je ustanovená (aspoˇn teda na internete nezverejnili jej zloženie, asi chcú predísť problémom, ktoré nastali po zverejnení členov komisií pre iné kultúrne granty, kde sa zdvihla vlna odporu voči zloženie.
  Ale buďnme optimisti a verme že trend nominovania skutočných odborníkov z minulých rokov bude pokračovať.

 • harp

  admin
  6. augusta 2005 o 18:00

  Mozno ze zo strany EU nie su ponukane vyzvy na kt. by sa dal projekt napasovat. Podporovanymi oblastami su: socialna problematika, nezamestnanost, polnohospodarstvo… a do tychto oblasti sa treba zmestit.

 • Anonymný

  člen
  6. augusta 2005 o 2:10

  Na jednej strane, z pohľadu neštátnej sféry by bolo nefér, ak by boli oprávneným žiadateľom o prostriedky z grantov MK SR štátne organizácie, priamo napojené alebo riadené MK SR. To by prinajmenšom zaváňalo korupciou.
  Na druhej strane, dnes známy projekt “Aktivačných prác pre nezamestnaných” je dielom orgánu štátnej správy, ktorý je financovaný z prostriedkov SR a Európskeho sociálneho fondu. Jednoducho povedané, ide o peniaze nad rámec rozpočtu organizácie, ktorá si tým určitepomôže.
  Hm… prečo sa o niečo podobné nepokúsia aj úradníci MKSR?

 • Anonymný

  člen
  10. marca 2005 o 17:31

  Tak nám prešiel celý rok. Vie niekto o úspešnom žiadateľovi z grantového systému MK SR? Ja som vlani do 15.2. napísala 3 projekty (laždý mal sedem formulárov), naháňala som sa ako blázon, aby som sa v polovici mája dozvedela, že naše múzeum nemalo vôbe o granty žiadať, lebo je štátne. Potešilo. A čo tento rok? Či sme už celkom rezgnovali?

 • Anonymný

  člen
  11. novembra 2004 o 21:15

  Z vlastnej skusenosti: prislub dany v juli, zmluva podpisovana koncom augusta – obec rozbehla prace za vlastne…a aj tak sa to nestihlo.tak to bolo aj minuly rok, ked z Pro Slovakie prisli peniaze v polovici novembra.
  A tusim Statna pokladnica to rozdeluje tak, ze celu sumu grantov si rozdeli na 12tiny a z nich potom vyplaca jednotlive granty. Ak mi to bolo spravne vysvetlene…

 • Anonymný

  člen
  9. novembra 2004 o 2:57

  Ahoj harp,
  pozri dennik Sme z minuleho tyzdna, myslim, ze to bol stvrtok, alebo na http://www.sme.sk.
  tam su podrobne udaje o financovani jednodlivych sekcii kultury, ide samozrejme aj o kvantitu, ktora je rozdielna, ale aj o efektivitu a pruznost, ktora nam dost chyba…
  pekne dni v tomto kulturnom necase…
  Lod

 • harp

  admin
  8. novembra 2004 o 18:47

  Nasiel som dva clanky su na titulke Obnova.sk.

 • harp

  admin
  8. novembra 2004 o 18:38

  Aka je vzska a koncepcia statnej podporz v CR? Da sa ten clanok niekde najst?

Prihláste sa, aby ste mohli odpovedať.

Pôvodný príspevok
0 z 0 príspevkov June 2018
Teraz