Vyuzitie starych priemyslenych stavieb a arealov

 • Vyuzitie starych priemyslenych stavieb a arealov

   tatar aktualizované pred 10 rokov, 1 mesiac 5 Členovia · 6 Príspevkov
 • tatar

  člen
  24. apríla 2011 o 14:54

  Architekt premenil cementáreň na svoj domov

  Katalánsky architekt Ricardo Bofill si v roku 1973 v Barcelone vyhliadol starú schátranú cementáreň, rozkladajúcu sa na ploche 500 metrov štvorcových.

  Tridsať zásobníkov, podzemné chodby a gigantickú strojovňu premenil za dva roky na úžasný priestor, v ktorom dodnes býva a pracuje.

  Grandiózna veľkosť cementárne a silá vyzerajúce ako veže vnukli architektovi Ricardovi Bofillovi nápad. Rozhodol sa z trosiek bývalej továrne vyčarovať katedrálu nazvanú Factory Cement, ktorá pre neho bude zároveň domovom aj pracovňou.

  V roku 1975 bol s rekonštrukciou hotový. Veľkolepé priestory slúžia ako súkromný byt, architektonické kancelárie, archív, laboratóriá a výstavné plochy. Všetko dopĺňa rozľahlá záhrada na ploche tritisíc metrov štvorcových.

  Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5864207/architekt-premenil-cementaren-na-svoj-domov.html#ixzz1KRfFIy7Q

 • uskalienka

  člen
  15. októbra 2009 o 21:55

  tak drzim palce, nech vystava inspiruje… a ja zasa dufam, ze nam potom podas spravu, resp. ak sa bude dat, tak nejake fotecky… :wink:

 • ta-mara

  člen
  14. októbra 2009 o 22:48

  no paradka, presne nieco taketo akurat potrebujem pre riesenie svojej diplomovky.
  vrela vdaka uskalienka za uputavku, urcite pojdem pozriet – dufam ze to bude stat za to (: (:

 • uskalienka

  člen
  13. októbra 2009 o 12:32

 • tomboy

  člen
  26. novembra 2008 o 21:26

  nedávno som mal možnosť navstíviť podobný projekt, zo starého pivovaru (resp. jeho velkých halových objektov) vznikli pekné priestorné bytové jednotky… hmm snáď sa do takej tiež raz nasťahujem… Z mojho pohľadu je to prirodzená evolúcia prostredia a urbanistického celku…

 • harp

  admin
  13. novembra 2008 o 17:15

  INŽINIERSKE KONZULTAČNÉ STREDISKO SLOVENSKEJ KOMORY STAVEBNÝCH INŽINIEROV v spolupráci so STAVEBNOU FAKULTOU STU V BRATISLAVE,
  KATEDRA TECHNOLÓGIE STAVIEB – CENTRUM TECHNOLÓGIE OBNOVY PAMIATOK

  POZVÁNKA na ODBORNÝ SEMINÁR

  BROWNFIELDS – VYUŽITIE STARÝCH
  PRIEMYSELNÝCH STAVIEB A AREÁLOV

  25. november 2008

  Slovenská komora stavebných inžinierov
  Mýtna 29, 810 05 Bratislava (zasadacia miestnosť na 3. poschodí)

  ZAMERANIE SEMINÁRA:
  Odborný seminár je súčasťou programu Leonardo da Vinci a zaoberá sa celoživotným vzdelávaním v oblasti brownfields. Hlavným cieľom seminára je preto získavanie know-how v tejto oblasti – teda v riešení schátraných pozemkov a budov Seminár je odporúčaný pre profesionálnych odborníkov (stavebných inžinierov, projektantov, stavbyvedúcich, stavebných dozorov,. Ale aj pre starostov a poslancov samospráv, úradníkov obecných úradov, magistrátov, vyšších územných celkov a podobne.), ktorí získajú základné vedomosti o tom ako riešiť problematiku brownfields v mestách a v regiónoch. Odovzdávaný know-how bol vyvinutý v niektorých krajinách Európskej únie a rozširuje sa najmä v nových členských krajinách EÚ.

  ODBORNÝ GARANT SEMINÁRA: Ing. Oto Makýš, PhD., ml.

Prihláste sa, aby ste mohli odpovedať.

Pôvodný príspevok
0 of 0 príspevkov June 2018
Teraz