Výroba tiahla

 • juro

  člen
  4. septembra 2009 o 21:52

  Keď som u kováčov neuspel, obehol som miestne zámočnícke firmy. Už v prvej sa snažili byť veľmi ústretoví, akurát do mesiaca neboli schopní dať ani len cenovú ponuku. Druhá firma dodala tiahlá do dvoch týždňov, osadenie troch tiahiel nám trvalo nakoniec takmer celý deň.

  Detail šponovania, na zábere šponovák ešte nie je dotiahnutý.

 • sabatier

  člen
  29. apríla 2009 o 19:52

  Dobry den, mame kovacsku dielnu a nie je problem vyrobu tiahel zrealizovat. ak by ste mali zaujem, ozvite sa na sabatier@azet.sk s konkretnejsimi informaciami (miesto realizacie, pocet tiahel, ich rozpatie…). Tesim sa na pripadnu spolupracu.

 • janko

  člen
  29. apríla 2009 o 14:54

  Pokial viem so železom pracujú zámočníci. Firmy ktoré vyrábajú oceľové brány, zábradlia, markízy, rampy. Sú to také menšie až stredné firmičky. Nemyslím veľké firmy na oceľové haly alebo strešné väzníky pre ktorých by to bola malá zákazka. V každom regioné sú nejaké.

 • juro

  člen
  29. apríla 2009 o 13:49

  Ešte raz – tiahlá som neodstránil ja, tak som už objekt získal. Statik odporučil tiahlá obnoviť v pôvodnej podobe. Vyrobiť mi ich však nevyrobí, preto zháňam niekoho, kto to vie. Problémom je hlavne ich dĺžka.

 • janko

  člen
  29. apríla 2009 o 12:58

  štandardný postup pri zásahu do nosných konštrukcií budov je taký že sa daná záležitosť skonzultuje so statikom, ktorý dá doporučenie ako postupovať. Buď ako odborná konzultácia ak sa zistí že sa nejedná o vážny problém, alebo vypracuje odborný posudok či výpočet. Ak sa jedná o klenby tak tam by som si nedovolil improvizovať a určite by som nezobral zodpovednosť na seba. Tie ťiahla tam boli dané z nejakých dôvodov, ked ich niekto odrezal stavba sa mohla narušiť. Ďalšia vec je spôsob realizácie, osadenia ťiahel, ich poloha, spôsob predpínania, počet, parametre tiahel, to by som neriskoval iba tak bez skúseností.

 • juro

  člen
  29. apríla 2009 o 8:10

  Pridávam ešte fotografie:

  Obr. 1: Pohľad na interiér, v strednej časti je zvyšok šponovacej časti.

  Obr. 2: Detail na šponovaci časť.

  Obr. 3: Jedna kotva po vybratí zo steny aj so zvyškom tiahla.

  Obr. 4: Detail uchytenia kotvy.

  Obr. 5: Detail uchytenia kotvy.

 • juro

  člen
  28. apríla 2009 o 15:42

  Poznáte niekoho, kto vie zhotoviť tiahlá na stiahnutie klenby? V dome, ktoprý sme kúpili a opravujeme predchádzajúcemu majiteľovy tiahlá prekážali a tak ich odpálil autogénom :cry:. Zostali nám len kotvy zamurované v obvodových múroch. Požadovaná dĺžka jedného tiahla je cca. 6,5 m, celkovo potrebujeme 2×3 tiahlá (na stiahnutie v troch klenbových pásoch). Na jednej strane majú byť ukončené okom na kotvu, na druhej závitom.

Prihláste sa, aby ste mohli odpovedať.

Pôvodný príspevok
0 of 0 príspevkov June 2018
Teraz