Špárovanie / reštaurovanie kamenných múrov (vyše 200 ročné)

 • Špárovanie / reštaurovanie kamenných múrov (vyše 200 ročné)

   harp aktualizované pred 3 týždňov, 6 dňami 2 Členovia · 2 Príspevkov
 • harp

  admin
  18. mája 2021 o 7:33

  Lubo, podme na to poporiadku. V prvom rade ti chcem povedat/napisat,ze vlastnis krasne stavby, ktorym vpodstate skoro nic nie je. Muriva by som sa “dotykal” co najmenej takto je najkrajsie.

  Zacni tym, ze odkopes (lokalne) do 50cm hliny ktora je navezena najma za vcelinom a na rohoch stavieb. Hlbsie by som nesiel a obkopavat celoplosne tiez netreba. Vpodstate potrebujes niveletu vyspadovat tak aby pripadna voda tiekla od stavby, najma tam kde nemas zlaby.

  Po odkopoch posli dlasie foto.

  Budeme pokracovat sanaciou paty muriva a vzniknutych kavern.

  Drzim palce!

  • Táto odpoveď bola upravená pred 3 týždňov, 6 dňami od  harp.
 • lubo.h

  člen
  17. mája 2021 o 20:55

  Ahojte, chcel by som sa opýtať resp. potrebujem poradiť ohľadom obnovy kamenných múrov na mojej chate. Jedná sa o vyše 200 ročnú kamennú stavbu ktorá je momentálne špárovaná len pravdepodobne hlinou. Chcel som sa opýtať čím by to bolo najvhodnejšie vyšpárovať? Prípadne aký postup na to zvoliť aby som zachoval vzhľad kameňa tak ako je na foto ale aby som to zároveň špárovačkou kúsok spevnil a nepoškodil? To isté plánujem aj na tej menšej stabve ktorá slúžila a aj stále slúži ako včelín. Obe stavby sú bez základov čiže len kamene na zemi ( kameň je cca 20cm zapustený v zemi). Ako by som v takom prípade mohol postupovať ak by som chcel trošku spevniť aj základy? Za odpovede vopred ďakujem. Prikladám aj foto

Prezeranie 1 - 2 z 2 príspevkov

Prihláste sa, aby ste mohli odpovedať.

Pôvodný príspevok
0 of 0 príspevkov June 2018
Teraz