Rekonstrukcia kamenneho domu – podlaha + vlhkost

• Rekonstrukcia kamenneho domu – podlaha + vlhkost

peterko aktualizované pred 2 týždňov, 1 deň 7 Členovia · 70 Príspevkov
  • peterko

člen
    7. apríla 2021 o 21:12

Bohuzial ten dom presiel ciastocnou “rekonstrukciou” od predchadzajucich majitelov za tych x rokov, su izby kde je/bola povodna omietka (minimum) a potom izby kde je/bol aj cementovy spric + x vrstiev cementovych omietok – tie idu dole najhorsie. A to nespominam beton vyliaty v celom dome v podlahach, uz sa mi o tom sniva ako to rozbijam a vynasam ^^

• peterko

člen
    7. apríla 2021 o 21:09

Nie, vykopanu hlinu sme samozrejme nepouzili bez testovania. Pred aplikovanim omietky na jadrovu vrstvu sme najprv dopredu vyskusali rozne pomery strk 0-4 a hlina. Tym skusanim myslim namiesanie hliny a strku napr 2:3, 1:3 atd a aplikacia na stenu (0,5m2 napr pre kazdu zmes). Nasledne sme pockali kym to vyschne a zhodnotili vizualne ktora zmes vyzera byt lepsia (pukanie, sudrznost). Neexistuje univerzalny pomer, kedze kazda hlina je zlozenim ina.

• peterko

člen
    7. apríla 2021 o 21:05

Na zastrcky sme vysekali drazky do kamena, nie je to nic hrozne :), rozvody do izieb ako take su pod podlahou na makadame.

• peterko

člen
    7. apríla 2021 o 21:03

Ahojte, skusim odpovedat a popridavat foto postupne, rekonstrukcia je stale “in progress”, tym ze kvoli covidu zatvorili hranice, sa mi to neskutocne spomalilo (dom je v madarsku), aj ked ja sa tam dostanem vdaka prechodnemu pobytu, pracovna sila uz povacsine nie. Idem dat foto dokopy a popridavam to tu.

• harp

admin
    25. februára 2021 o 18:05

Ahoj peterko,

ako si dopadol s rekonstrukciou neposles nam par fotografii a nenapises ako sa ti po dvoch rokoch zije. Vdaka.

• rado-z-mt

člen
    25. januára 2021 o 21:44

Ahoj. No je nejaký problém podlahu nadpájať?? Je to predsa úplne bežné a dá sa tak minimalizovať odpad na odrezkoch. A  kladenie môže byť náhodné, čiže skracovať dosky na stred postrholca podľa potreby ( vtedy treba rátať s navýšením množstva palubovky o 5% ), alebo si zvolíš pravidelný raster ( navýšenie množstva palubovky o 10% ).

Obkladal som palubkou aj schod. Je to babračka, ale dá sa to. Predvŕtal som dierku do dosky, aby mi vrták urobil značku na betóne. Potom diera do betónu, hmoždina, palubka nazad a priskrutkoval som ju. Dierku na dreve ale vopred ešte zahĺbiť aspoň 5mm a na priemer hlavičky skrutky. Po priskrutkovaní som dierku “zaštoploval” dreveným kolíkom,opatrne zarezal prečnievajúcu časť, zabrúsil. Hotovo.  

• Táto odpoveď bola upravená pred 1 mesiac, 1 týždeň od  harp.
  • dangre004

člen
    6. januára 2021 o 17:39

To ste pod omietkou mali takýto cementový špric? 

• dangre004

člen
    6. januára 2021 o 17:19

Vy ste si hne´d len tak zostra skúsili hlinené omietky a z vašej domácej hliny? :O

no to obdivujem…

• dangre004

člen
    6. januára 2021 o 17:16

Veľmi sa mi páči váš postup…ja po polroku študovania všemožnej literatúry vám potvrdzujem, že to máte dobre. (ten istý postup chceme realizovať len ja uvažujem miesto makadamu penové sklo dať a ubiť malou žabou…..v RS je sklad. Uvidím ako to finančne vyjde. Krásne ste to celé zdokumentovali sa mi to fest páči.:

• dangre004

člen
    6. januára 2021 o 17:03

ako ste tu poriešili elektriku?…zasekali či do nejakých líšt? 

• dangre004

člen
    6. januára 2021 o 17:00

….presne aj my tak chceme…zatiaľ sme spravili len pivnicu…a momentálne zisťujem čím natrieť aby to bolo paropriepustné a zároveň odolné poveternostným vplyvom, už mám vybratý systém SILRES….ináč to je tá izba kde bola tá vlhká škvrna predtým či nie? Pekne sa vám to podarilo obiť, oškrabať, vyčistiť a vyšparovať to je strašná makačka, my sme na to vyškolili dvoch domorodcov…:D to je pakarina …:D

• dangre004

člen
    6. januára 2021 o 16:57

ja mám tušenie, že to nemá s kotlom nič spoločné, ani s potrubím….je to podľa mňa zdola – spod domu, vzlínajúca vlhkosť…proste ako ste ten kameň pohli a bolo tam mokro, je tam ten zdroj a tiež si myslím, že my to budeme mať tiež tak, odspodu….už vážne uvažujem kúpiť prístroj založený na elektroosmoze a tú vodu proste z domu trvalo odháňať fyzikálnym javom….ako fakt vážne len zisťujem cenu na http://www.dryband.sk

• dangre004

člen
    6. januára 2021 o 16:46

aký typ omietky ste tu použili? vraj sa nemôžu používať cementové, len buď sadrové, alebo vápenné alebo hlinené.

• peterko

člen
    4. mája 2019 o 15:17

Ahoj a dakujem za rady. Ono co ma matie je to, ze kotol (ako naznacene na foto cervenym obdlznikom) nie je nad tym najvacsim a povodnym flakom a ak to vezmeme zlava tak flak zacina nizsie (pod kotlom) a ide vyssie (mimo kotla). Ten najvyssi bod je vzdialeny, asi co ja viem 1,5m od kotla.

Ja ale dufam, ze to teda bude tym, prsi u nas, zajtra skontrolujem pojd v okoli komina, no nespominam si, ze by som tam videl vodu co i len po burkach. Moj tip je ze presakuje z potrubia nejako. Zajtra treda skontrolujem strechu/komin a ak tam nic nenajdem vysekam omietku na kamen v okolo vodovodnych potrubi.

• jusuf

člen
    2. mája 2019 o 21:03

Ešte predsa len jedna možnosť – zatekanie vody zo strechy okolo miesta prechodu komína cez krytinu… To by sa dalo zrejme vylúčiť / potvrdiť kontorlou prípadných mokrých miest po/počas dažďa…

Prihláste sa, aby ste mohli odpovedať.

Pôvodný príspevok
0 of 0 príspevkov June 2018
Teraz