Psia búda

 • palo

  admin
  24. januára 2010 o 21:14

 • janko

  člen
  8. septembra 2009 o 16:13

  http://uloz.to/2449400/dog-stuff.zip

  montaž šindel si daj google asfaltový šindel

 • sigo

  člen
  8. septembra 2009 o 11:50

  Zdravim, aj ja hladam podobne info, chcem spravit budu pre psa, neviem, ake mam mat rozmery. Mohli by ste ten subor este niekde zverejnit, pripadne poslat na mail? Uz sa neda stiahnut z rapidshare-u.

  Vdaka

 • vikthor

  člen
  2. septembra 2009 o 16:54

  Ešte taká otázka, že ako pokryť strechu kanadským šindľom aby to aj niečo vydržalo? Strechu som ešte nepokrýval takže nemám šajnu a na tie 3 m2 sa mi odborníka volať neoplatí.

 • vikthor

  člen
  1. septembra 2009 o 11:48

  No vďaka presne také niečo som hľadal.

 • janko

  člen
  1. septembra 2009 o 0:40

  Posielam ti navody. Konštrukciu z dreva či drevotriesky. Ale skor to ber ako inšpiráciu, treba vychádzať z toho čo kupiš alebo najdeš. Ešte mam navody na budky pre netopierov, včely, vtakov, motýlov, kryso pasca. Bolo to na torente, ale strašne vela 6GB o drevostavbách (aj mosty, sklenniky, altanky, domy, nabytok), tak som vybral iba tu budu pre psa.

 • vikthor

  člen
  30. augusta 2009 o 16:35

  Teší má tvoj záujem, som ti vďačný za túto tvoju obsiahlú odpoveď ale viac menej som z nej nič nezistil. Dôvod, prečo to nenechám na niekoho schopnejšieho je prostý. Práca tých “schopnejších” je dosť odfláknutá a nespĺňa požiadavky mňa ani môjho psa. O tom, že by ma to stálo o 200% viac ako keby som to robil sám nehovoriac. Ide mi len o to, že síce zručný som a dokážem to zhotoviť, podobnú stavbu z dreva som nikdy nerobil a tak neviem ako ošetriť drevo, čo konkrétne na to nakúpiť, ako zabezpečiť vodeodolnosť, čo na to kúpiť a podobne. Týmto som čákal že skôr mi niekto poradí v zmysle:

  Po dostavbe búdy kúpiš to a to, natrieš to na vonkajšie plochy, počkáš 24 hodín, dáš druhý náter počkáš 24 hodín, kúpiš takú a takú farbu zriediš ju s tým a s tým a dáš xy náterov. nakoniec ošetríš tým a tým, neskôr každý mesiac ošetríš tým a tým. Vnútorne plochy pre zdravie psa iba ošetríš tým a tým. Strechu natrieš tým a tým, pokryješ takým a takým lepidlom a takým a takým materiálom, navrh dáš taký a taký šindel. Niečo v tomto zmysle by mi pomohlo.

 • pipo

  člen
  30. augusta 2009 o 14:08

  VikThor, viem, ze doba je tazka a vyroba “orechovej spalne” moze narobit hlavybolenie.
  Nechapem len, preco ked nevies sa do toho beries a nenechas to na nejakeho zrucnejsieho a hlavne vybavenejsieho kutyila. Nie je to totiz len o kladive a klincoch a nie je to ani bezpecne, pokial podcenis trestopravnu zodpovednost. Dneska su chraneni nelen c….. a m…… ale aj vlci, byci, ftaci a pejsanci.
  Teda do uvodu – pri bude nie je dolezity material ale rozmery buduceho psacieho bydla. Bude male, pes dostane otlaceniny a trpi. Bude velke, pes dostane husaciu kozu lebo mu bude zima a trpi. Musi byt akurat a to akurat je stanovene priamo amerikanskymi normami (na co by oni normu nemali) ochranarskych zdruzeni.
  Pokial by si ale chcel, v ramci krizy, riesit budu pre nieco vacsie ako pes odporucam navstivit Neradicne stavitelstvo tutok na fore.

 • vikthor

  člen
  29. augusta 2009 o 19:31

  Zdravím, chystám sa zhotoviť búdu pre psa, no s prácou s drevom nemám žiadne skúsenosti. Neviete mi poradiť čo mi treba všetko nakúpiť. Hlavne na vonkajšiu úpravu dreva, prípadne na strechu, zateplenie a podobne. Tak aby to bolo jednak vizuálne pekné, jednak odolné voči vonkajším vplyvom a tiež aj odolné voči psovi a zdraviu nezávadné. Vďaka

  prípadne by som ocenil nejaké návody, plány vďaka

Prihláste sa, aby ste mohli odpovedať.

Pôvodný príspevok
0 z 0 príspevkov June 2018
Teraz