kúpeľňa v drevenici

• palo777

člen
    4. februára 2017 o 18:47

Vďaka za odpoveď,

skôr som myslel, že či týmto riešením neposuniem rosný bod do drevenej pôvodnej konštrukcie. Respektíve, či by toto riešenie mohlo pracovať ako difúzne otvorená stavba. Hrúbka pôvodných tesaných trámov je od cca 25- 35 cm v konkrétnej komore. Architektov, ktorých som oslovil, som týmto dosť prekvapil, vraj s tým ešte nestretli :)…

• rado-z-mt

člen
    31. januára 2017 o 20:16

Pozdravujem.

Možné to je, skôr by som asi zvažoval použitie konopných panelov na izolovanie, pokiaľ na to chcete dávať hlinenú omietku. Každopádne bude potrebné detailne vyriešiť montáž a kotvenie ako tepelnej izolácie, tak aj nosiča omietky ( rákos.rohož, zajačie pletivo, alebo rabicové ). Okolo umývadla a vane, alebo sprchového kúta by som volil tadelakt. ( práve som sa ho naučil s parťákom aplikovať a hodne sa nám  to zapáčilo, tak preto wink ) 

• palo777

člen
    31. januára 2017 o 14:05

Zdravím,

máme 100-ročnú drevenicu, ktorá posledné 4 desaťročia nebola obývaná. Je suchá, nepoškodená. V zadnej komore chceme urobiť kúpeľnu a wc, použiť čo najtradičnejšie materiály. Izolácia stropu a podlahy je samozrejmosť, skôr neviem ako zakryť nové rozvody vody a elektriny, plus nejaké zateplenie zvnútra. Zvonku neprichádza do úvahy, je to predsa drevenica. Je možné zatepliť zvnútra kúpeľňu ovčou vlnou, na ňu trstinovú rohož a hlinenú omietku? Alebo existuje aj iné riešenie? Ďakujem vopred za odpovede a nápady.

Prezeranie 16 - 18 z 18 príspevkov

Prihláste sa, aby ste mohli odpovedať.

Pôvodný príspevok
0 of 0 príspevkov June 2018
Teraz