J. KÓREA: Naklonovali psy, ktoré svietia načerveno

 • J. KÓREA: Naklonovali psy, ktoré svietia načerveno

   dag0n aktualizované pred 12 rokov, 1 mesiac 4 Členovia · 4 Príspevkov
 • dag0n

  člen
  30. apríla 2009 o 19:46

  Neviem prečo sa nezamerajú na niečo cieľavedomejšie a riešia také veci je mi z toho zle.Ako to tu bude vizerať za dvadsať rokov?A či to tu vôbec bude vizerať.

 • jusuf

  člen
  30. apríla 2009 o 13:57

  No, tak to nas čaká krásna ružová budúcnosť -(

 • vlcik-tlcik

  člen
  29. apríla 2009 o 22:53

  Musím sa zastať svojich príbuzných, tí vedci sú prepáčte za výraz, ľudské hovädá.

 • harp

  admin
  29. apríla 2009 o 22:47

  J. KÓREA: Naklonovali psy, ktoré svietia načerveno

  BRATISLAVA 29. apríla (SITA/AFP) – V Južnej Kórei naklonovali prvé šteniatka na svete, ktoré v tme svietia načerveno, informoval dnes vedecký tím. Štyri bígle majú v tele fluorescenčný proteín, ktorý ich pod červeným ultrafialovým svetlom rozžiari. Aj v dennom svetle sú ich labky a pokožka ružovšia. Podľa vedeckého tímu vytvorenie svietiacich psov dokazuje, že v budúcnosti bude možné implantovať gény súvisiace s ľudskými ochoreniami do tela psov a napredovať tak vo výskume chorôb.

  Tím nainfikoval psie fibroblastové bunky (z nich sa vytvára tkanivo) vírusom, ktorý vkladá fluorescenčný gén do bunkového jadra. Potom ho premiestnili do ďalšej psej bunky, z ktorej jadro predtým odňali. Naklonované embryo vložili do tela náhradnej matky. Šesť naklonovaných svietiacich samíc bígla sa narodilo v decembri 2007. Dve zomreli a štyri prežili. O pokuse predtým vedecký tím neinformoval. “Sú to prvé transgenické psy na svete,” povedal vedúci tímu profesor Lee Bjong-Čchun z Národnej univerzity v Soule. “Fluorescenčné mačky, myši a opice už vytvorili, ale psy zostávali jednými z najzložitejších zvierat pre transgenickú techniku, a pritom majú mnohé ochorenia spoločné s ľuďmi,” uviedol expert na klonovanie Park Se-Pill.

  Lee si vyslúžil svetové prvenstvo už naklonovaním psa Snoopyho. V decembri 2007 ďalší juhokórejský tím vyhlásil, že ako prvý naklonoval fluorescenčné mačky.

Prezeranie 1 - 4 z 4 príspevkov

Prihláste sa, aby ste mohli odpovedať.

Pôvodný príspevok
0 of 0 príspevkov June 2018
Teraz