izolácia kamenných základov steny z nepálenej tehly

 • izolácia kamenných základov steny z nepálenej tehly

   rado-z-mt aktualizované pred 9 rokov, 11 mesiacov 3 Členovia · 6 Príspevkov
 • rado-z-mt

  člen
  28. júna 2011 o 20:26

  Ja by som tie odkvapy ROZHODNE dal, hoci aj nejaké provizórne, staršie, použité, ale hlavne aby voda zo striech nechčala kolo stien. 40 cm prevys je dostatočný, pokiaľ je voda zo striech odvedená a dažďové kvapky padajú na zem tých 40 cm od stien. To co sa z nich rozprskne pri dopade je minimum oproti tomu, čo ti teraz valí zozbierané zo striech. Rieš to provizórne, inak odkladať to až na čas, kedy budú peniaze na novú strechu…to je ako keby si povedal peci : “Ak ma zohreješ, dám ti drevo”. Kým bude nová strecha, môže byť ešte zopár letných riadnych prívalových lejakov a máš v chalupe bazén. Fóliu by som nedával ani ja. Odkvapy, drenáž 40-60 cm okolo domu a basty – fidli. Možno ešte by som v tom svahu za domom tak 1 až 1,5 metra od domu spravil nejakú ryhu vyloženú kameňom, alebo dlaždicami, ktorá by v prípade lejaku, alebo topiaceho sa snehu odvádzala tie prvé návaly vody a ostatné by stačila spracovať drenáž…

 • bimbo

  člen
  28. júna 2011 o 10:54

  S odkvapmi pocítam určite, ale až po kompletnej výmene strechy, na čo teraz peniaze nemám. Jestvujúca strecha je z niekoľkých prístavieb a typov krytiny, čiže v tomto štádiu by bolo veľmi komplikované osádzať odkvapy. Teraz potrebujem spraviť spoľahlivú izoláciu a opraviť pôvodnú strechu.
  Ciže ak fóliu, tak nie úplne k múru, ano?

 • peeeto1

  člen
  27. júna 2011 o 22:21

  Odkvapy by som urcite dal, to je najspolahlivejsie riesenie pre zrazkovu vodu. Co sa tyka izolacnych folii, nopoviek a podobne, nevidim v tom nejaky prilis velky zmysel, ak mas dobre spravenu(vyspadovanu) drenaz so vsetkym co tam ma byt, je tam podla mna folia viac menej zbytocna.Poznam niekolko prikladov, kde sa doslova neosvedcila.Ale, ak by si na nej predsa len trval, tak by som ju neopieral priamo o mur.

 • bimbo

  člen
  27. júna 2011 o 20:31

  Zabudol som podotknut, ze uroven podlahy v jednotlivych miestnostiach je cca -50 az -130 cm voci vonkajsej urovni terenu.
  Nemam odkvapy nikde, takze potrebujem vyriesit zrazkovu vodu, povrchovu aj spodnu. Voda zo strechy kvapka cca 40 cm od steny.
  Preco myslis, ze ta folia je zbytocna? Zatial vsetky varianty, ktore by pripadali do uvahy, boli riesene s foliou. Dik.

 • peeeto1

  člen
  27. júna 2011 o 18:31

  Ta izolacna folia sa mi tam zda zbytocna.Pokial ide o spodnu vodu, drenaz bude stacit tak ako je zakreslena.Co sa tyka zrazkovej vody, ak mas odkvapy, nemas co riesit.

 • bimbo

  člen
  27. júna 2011 o 15:43

  Zdravím všetkých. Známy mi poradil spraviť izoláciu kamenných základov na chalupe spôsobom, ako je zakreslené na priloženej skice. Jedná sa o chalupu s kamenným základom bez betónu, takže tam kvôli statike nie je vhodné odkopávať tesne pri základe. Odporučil mi odkopať cca 50 cm od základu, a fóliu uložiť ako je zakreslené – izolačná fólia je červeným. Čo sa mi na tomto riešení nepozdáva je to, že vlastne fóliou uzavriem aj vrchú časť pri základe, takže neviem, či mi voda nebude naďalej vzlínať smerom hore ku stenám. Na druhej strane sa mi toto riešenie zdá lepšie ako riešenie “vykopať odvodňovací kanál a uložiť drenáž vo vzdialenosti 2 metre od základu”. Podotýkam, že za stenou je šikmý svah, takže časť jarnej vody z roztápajúceho sa snehu určite  valí smerom k chalupe aj napriek zákopkom vo svahu, ktoré robíme.

  Prosím niekoho, kto problematike rozumie, aby sa vyjadril k tomuto riešeniu, či je alebo nie je vhodné. Ďakujem

  foto

Prihláste sa, aby ste mohli odpovedať.

Pôvodný príspevok
0 of 0 príspevkov June 2018
Teraz