dlazkovica

 • harp

  admin
  23. septembra 2014 o 8:37

  Zima je najhorsie obdobie pre kladenie dlazkovice. Tazko sa naraba s vlhkostou prostredia. Urcite pockaj do neskorych jarnych dni.

 • benesso

  člen
  21. septembra 2014 o 14:49

  ..to je dolezita skusenost, pockam teda, hoc sa uz velmi tesim na ten dub na podlahe, ale zrejme treba byt trpezlivy. Dokoncim najskor steny, na jar polozim dlazku.

 • evi

  člen
  21. septembra 2014 o 14:10

  Ohnutá podlaha si po spomínaných úpravách sadla. Objekt využívame, vetráme, s dlážkou nie sú žiadne viditeľné problémy, netuším však, ako to vyzerá odspodu…Najhoršie to bolo práve po dokončení všetkých mokrých prác (omietky, opakované maľovanie stien a hlavne zaliatie podkladnej vápenno-pieskovej vrstvy. Mali sme pol roka počkať, sušiť a až potom klásť dlážku.) 

 • benesso

  člen
  18. septembra 2014 o 22:17

  zacital som sa do tejto zaujimavej diskusie, ale poucne pointy mi usli. Ak si este viete spomenut, ako to dopadlo? 3 roky je dlha doba, boli by to vzacne poznatky.

  Evi, co sa stalo s tou skrutenou dubovou podlahou? Utriaslo sa to nakoniec voliako? Co ste museli este urobiť?

  mimoto1, ako si pocinaju postrholce medzi parozabranou a parobrzdou? Aku parozabranu ste dali?

  Ďakujem!

   

 • mimoto1

  člen
  19. februára 2011 o 18:13

  Bude sa odvetrávať von cez otvory v stene.

 • tatar

  člen
  19. februára 2011 o 14:16

  Iba jedna otázka, kam pôjde vlhko pod parozábranou?

 • mimoto1

  člen
  19. februára 2011 o 10:45

  Pre peeto1:Konštrukciu podlahy ešte riešim,možno to bude moje vlastne riešenie.Ak to bude hotové,dám vedieť.Chcem sa len opýtať,ako sa budú správať postrholce,ak budú položené na prozábrane a prikryté parobrzdou?Nebude to plesnivieť?

 • evi

  člen
  18. februára 2011 o 18:59

  Neberiem antidepresíva, aj keď ma stav niektorých vecí neteší. Vydriapali sme v každej miestnosti okrajové dosky, pôvodne ponechaná medzera sa ukázala ako nedostatočná. Temperujeme a vetráme, tak v dvoch (zo štyroch) miestnostiach sme už vybrúsili povrch a keď sa výraznejšie oteplí, budeme olejovať. Snáď budúci rok sa situácia nezopakuje.
  (Pokus – omyl si ma vybral za reprezentanta čistého štýlu :|)

 • jirkac

  člen
  18. februára 2011 o 17:58

  Olej nebo vosk si myslím že je jedno, oboje udělá pěkný povrch.
  Tady je úplně jiný problém. Jestli je ta podlaha neodizolovaná a stále vlhká, tak ta dlažkovica po montáži udělá hrozné věci a žádný nátěr to nezachrání. Pokud se tohle nevyřeší tak jakékoliv práce na pokládání dřevěné podlahy jsou ztráta času, energie, prostředků a duševního zdraví.
  Koneckonců Evi o tom píše a pokud si dobře vzpomínám, tak jsme ji také dopředu varovali. :|

 • evi

  člen
  17. februára 2011 o 21:59

  Orechový olej mám odskúšaný z domova – posledných cca 20 rokov nič iné nepoužívam. Na fotke sú pôvodné dubové parkety ošetrené základným orechovým olejom + vrchný lesklý náter je tiež orechový olej s vysokým leskom – čo podlaha v cca secesnej martinskej vilke znesie. V minikúrii chcem použiť len základný matný olej, ten je fajn, len vyžaduje častejšiu frekvenciu obnovenia náteru – tak 2-3 roky. S lesklou úpravou vydrží bez údržby aj 5 rokov.

 • tatar

  člen
  17. februára 2011 o 21:36

  Napriek tomu, že som pacifista, musím oceniť, prvá strela a hneď do čierneho, (červený smrek). Povrchovú úpravu by som radšej nechal na jirkuc, (čím, ale nechcem podceňovať Evi), nakoniec aj ja som zvedavý na ten orechový olej.

 • evi

  člen
  17. februára 2011 o 21:36

  Veď ja sa dávam ako odstrašujúci príklad – akurát neviem, ako to malo byť správne. Na začiatku sa mi páčil dub….

 • peeeto1

  člen
  17. februára 2011 o 21:31

  no neviem, evi, nemalo to byt skor naopak, t.j. dubove postrholce a smrekova podlaha?:-)
  mimoto…ja by som dal bud cerveny smrek, alebo borovicu…co budes davat pod podlahu?

 • evi

  člen
  17. februára 2011 o 21:22

  My sme dali do kamenného neodizolovaného domu dubovú dlážkovicu na smrekovcové postrholce, a to + blbá technolóia + nevyschnutý podklad = podlaha sa začiatkom zimy, keď sa začalo kúriť, zdula a zostala krivá. Ak môžem doporučiť: nič neuponáhľaj – radšej o mesiac-dva dlhšie a trvácnejšie.
  Olej je dobrý, vosk už vraj urobí film, tak neviem, či je ideálny. Keď natrieme dlážky pripraveným orechovým olejom, dám vedieť, ako sa to tvári.

 • mimoto1

  člen
  17. februára 2011 o 19:50

  Možete mi poradiť vhodné drevo na dlážkovicu do starého kamenného domu?Základy niesú odizolované od vlhkosti,tak vlhkosť by sa mala čiastočne odparovať cez dlážkovicu.Preto aj volím povrchovú úpravu olejom a voskom.Čo takto červený smrek?

Prihláste sa, aby ste mohli odpovedať.

Pôvodný príspevok
0 of 0 príspevkov June 2018
Teraz