Chatrč

 • janko

  člen
  27. novembra 2008 o 14:29

  Trochu mi tie bicykle pripomenuli rozpravku Flinstonovcov

  http://all-funny.info/yabba-dabba-doo

  Proste proti chuti niet dišputát. Máme tu podnikateľský barok, rómske slumy tak prečo to ešte trochu nevylepšiť, vývoj ide úredsa stále dopredu. Čo tak zmiešať tieto dve koncepcie čo by z toho asi vzišlo. Keby mali rómovia voľný prístup do stavebnín ako by asi vyzerali ich obidlia, samé vežičky balustrády, aký je asi ideál bývania rómskych občanov? Tradičný alebo trendový alebo každý má iný?

 • sasha

  moderátor
  26. novembra 2008 o 18:23

  Nekomentujem, len sa divím, prečo sú tieto kreácie v téme Tradičné, súčasné a nízkonákladové staviteľstvo ? Zvlášť ten kantryteknopírsing.
  Ale je to zábavné aj keby som v tom nechcel bývať, tak ako sa voziť na posledných výkrikoch cyklodizajnu.

  p.s. Ale tie skutočne neprekonateľné kreácie sú z tvorby steampunku

 • janko

  člen
  25. novembra 2008 o 18:41

  Naopak dopravné prostriedky sú tiež súčasťou nášho odborného výskumu. V súčasnosti sa zamýšlam nad konštrukciou automobilu ktorý by skrášloval mestské prostredie, prinášal by do ulíc viac zelene a potom ma zaujíma cestovanie v čase, zatial to ale nemám ešte vychytané a občas sa mi stane že sa teleportujem do iného predmetu čo nie je niekedy moc príjemné.

 • Anonymný

  člen
  25. novembra 2008 o 14:04

  Nekdo tu uz pisal o tych co stavaju bez projektov teda u nas ciganoch. V rusku si taky domcek stavala baba jaga. Ako deti sme si take stavali z odpadu co sme premiestnili zo staveniska. Mne sa to tiez paci na obrazku v ciganckej osade uz menej. Rad by som nieco take postavil pre deti ale kde? na streche cinziaku to nepovolia. A “umelecka invencia” v com ze sa mi podarilo postavit hladisko proti javisku? Janko mozno sa dockas ked nastane doba ze ludia budu radi ze maju kus plechu nad hlavou a ze na nich az tak neprsi. este dobre ze sa tu pise iba o domoch a nie autach invencnych umelcov podobnej filozofie.

 • harp

  admin
  25. novembra 2008 o 7:49

  Podla mna su tie chatrce krasne. Je vsak tazke najst krasu v nepravidelnosti a casto kat chaose. Ako celok vsak na mna posobia velmi dobre. Hlavne tato:


  Podla mna ide o architektonicky zamer. Tazko by niekto s takou doslednostou vytvoril nieco tak zaujimave.

 • bosorka

  člen
  25. novembra 2008 o 0:06

  Utulno a prijemne sa da vycarit aj v nezvycajnych priestoroch. Stastie nie je nutne viazane na mnozstvo materialnych statkov a penazi, krasna dusa a dobre srdce nie nutne musia mat aj krasny zovnajsok.

 • janko

  člen
  24. novembra 2008 o 23:20

  Iste mnohým z vás sa tieto domčeky – chatrče budú zdať pohoršujúce ale ja z nich cítim niečo iné. Je z nich cítiť silu jedinca ktorý dokáže prekonať akýkoľvek problém, ktorý sa ničoho nebojí a poradí si s hocičím, človek ktorý nelipne na konvenciách a vníma podstatu vecí. Je skromný, invenčný, umelecky nezviazaný, ničím neobmedzený. Dokáže použiť akýkoľvek materiál ktorý druhý považujú za odpad. Či už sa jedná o prírodné alebo človekom vytvorené suroviny. Netreba hovoriť že cena tohto domu je tvorená najmä ľudskou prácou a dovozom.

  Páči sa mi že takýto dom sa nestavia pomocou projektov. Proste zoberiem kladiva a tlčem ako sa mi chce. Totalna spontannosť, totalna neviazanosť, totalne uvolnenie.

  Asi takto by som chcel bývať , keď dom nemá žiadnu hodnotu človek sa o nič nebojí, keď opúšťa túto zem nemá žiadne záväzky k hmotným statkom.

  Čím viac škaredé, ošarpané, pokrivené tým viac sa mi to páči. Je to realistické ako sama príroda. Začína sa to podobať na prirodnu formu bývania pre človeka prirodzenú ako zemlianka, jaskyňa, chatrč.

  človek sa nemusí báť či si zašpiní fasádu, či deti odrhnú kus dosky, či mu nespadne kladivo na dlážku, stačí keď moc dovnútra neprší, nefučí a je trocha teplo.

  Myslím si že keby som išiel okolo takejto chatrče tak by som bol velmi zvedavý kto v nej býva, aký to musí byť nezvyčajný jedinec. Kdežto keď idem okolo murovanej vily s ocelovým plotom tak sa jej račej vyhnem. Iste može tam tiež bývať vrelý človek ale nemožem za to a možno ani ten majiteľ že má ten dom takú vibráciu keď sa dnes iba také stavajú.

  Tieto chatrče majú také fluidum ako keby boli z inej planéty, také neskutočné, plné fantázie.

  Obrázky sú z knihy Home Work: Handbuilt Shelter
  http://books.google.com/books?id=TdaB6P27QzUC&printsec=frontcover&dq=Home+Work&lr=&ei=xSErSY7RG5TEzAT6vulg&hl=sk
  V tejto e-knižnici je naozaj vela dobrych knih.

Prihláste sa, aby ste mohli odpovedať.

Pôvodný príspevok
0 of 0 príspevkov June 2018
Teraz