Kriminálne činy minulosti a archeologické nálezy

 • Kriminálne činy minulosti a archeologické nálezy

   lasky aktualizované pred 8 rokov, 2 mesiacov 6 Členovia · 8 Príspevkov
 • admin_obnova

  člen
  8. februára 2012 o 13:57

  V piepasti na Spiši odhalili tristoročnú vraždu

  viac…

  foto
 • harp

  admin
  8. februára 2012 o 15:19

  Lékářský výzkum ohledně smrti českého krále Ladislava Pohrobka
  Smrt mladého krále Ladislava Pohrobka byla svého času aférou evropského významu. Domácí katolická opozice nařkla zemského správce  Jiřího z Poděbrad z údajného podílu na smrti Ladislava Pohrobka. Pozdější „husitský král“ byl obviňován z jeho otravy, aby se sám mohl zmocnit českého trůnu. Teprve až moderní výzkumy očistili jméno našeho dobrého krále Jiříka.

  Ladislav Pohrobek přijel do Prahy 52 dní před prvními naléhavými příznaky nemoci, v Praze se v roce 1457 nevyskytl jediný případ moru (ač epidemii v roce předtím výhružně věstila jasná [Halleyova] kometa), není vyloučena expozice bělehradskému moru (pestis Nandoralbensis). Den před začátkem obtíží jedl na hostině na křtinách dítěte pana Zdeňka z Konopiště.

  Před smrtí nejspíše při plném vědomí. Na obličeji a trupu mohutné podkožní hematomy. Břicho nad nivó: meteoristické (při obleněné peristaltice), možná ascites, možná hepatomegalie a/nebo splenomegalie. Zduřelé inguinální lymfatické uzliny.

  Viac: http://www.svornost.com/2009/11/lekarsky-vyzkum-ohledne-smrti-ceskeho-krale-ladislava-pohrobka/

 • antik

  člen
  8. februára 2012 o 15:50

  Bol dánsky astronóm Tycho Brahe zavraždený? Bol jeho vrahom Johannes Kepler?

 • antik

  člen
  11. februára 2012 o 15:41

  Talianski vedci odhalili vraždu Mediciovcov spred štyristo rokov.

  viac…

 • vlcik-tlcik

  člen
  11. februára 2012 o 16:18

  Egyptský faraón Tutanchamón byl údajně zavražděn ve věku asi dvaceti let. Jeho smrtí končí vláda 18. dynastie.

  Příčina předčasné Tutanchamónovy smrti nebyla dosud uspokojivě objasněna.

  http://www.volny.cz/m-musil/kletba.htm

 • pipo

  člen
  11. februára 2012 o 20:17

  Ked som si precital prispevok a cely clanok o zavrazdenom chlapcovi pri Spišských Tomášovciach cakal som, ze pojde debata o tejto skoro turistickej atrakcii. Ale nije pribudla dost obdrata klasika, kde chyba uz iba par zavrazdenych-nezavrazdenych jedincov ako napriklad Napoleon, Lenin, Dubcek a podobne.

  Cely clanok o vrazde chlapca je napisany typickym korzarskym stylom a ja som len cakal, ze niekto na nezrovnalosti a ine pikosky poukaze. Ze nic take tam nieje? Teda

  – "V priepasti Studňa… došlo k vražde…"  – "Chlapec… buď spadol do priepasti, alebo ho tam niekto hodil – Nevedno však, či chlapca zavraždili na tomto mieste, alebo sa po čine sem prišli zbaviť mŕtvoly…",

  V priepasti Studňa… došlo k vražde… – Vlhké prostredie a štandardná klíma v jaskyni nájdené kosti doslova zakonzervovali.

  A najvacsia pikoska – "Pri kostiach však objavili zvyšky koženej podrážky s cvočkami i medenú podkovičku, pravdepodobne z prednej časti čižmy." – „Všetky podkovičky zo stredoveku či novoveku sú železné, táto je medená. Z toho usudzujeme, že ide o miestny dedinský výrobok, v meste sa také nevyrábali…"

  A tak nasi experti datovali vrazdu s rozpatim srandovnych 300 rokov.

  Cely clanok mi pripomina bradaty vtip o tom ako na Cervenom namesti rozdavali auta. Lenze to reklamu nepotrebuje na rozdiel od Spisskych Tomasoviec. J-)

 • antik

  člen
  19. septembra 2012 o 8:59

  Nejedná sa v pravom význame o kriminálny čin, ale skôr 350 rokov starý vojnový zločin. Neodhalil ho žiaden archeológ, ale rieka sama vydala svoje tajomstvo.

  čítajte viac…

 • lasky

  člen
  1. januára 2013 o 12:29

  myslim si ze trocha lepsi obuvnik im povie podla zbytkov topanok do akeho obdobia tie topanky patria…ale samozrejme ze je lepsie vyrobit kauzu a hodit to do rozpatia 300 rokov aby sa predali noviny…

Prihláste sa, aby ste mohli odpovedať.

Pôvodný príspevok
0 of 0 príspevkov June 2018
Teraz