Detektory kovov a zlato

 • Detektory kovov a zlato

   sana-mens aktualizované pred 8 rokov, 10 mesiacov 24 Členovia · 475 Príspevkov
 • sana-mens

  člen
  27. júna 2012 o 15:47

  Zdravím

  Odkaz je síce pekná prednáška ako funguje detektor /dal by som tomu asi tak možno 15%/

  Nesmieme  však zabudnúť na skutočnosť , že Bojnú objavili detektoristi a dokonca určité predmety boli vykúpené od týchto osôb/ čo si  samozrejme protirečí zo zákonom -aj v tom čase/ možno Nálezca mal styky na MNV atď. A to nie za malé “love”. Je naozaj na zamyslenie prečo predstavitelia štátu ” teda to čo je aj tak naše” nevedia vyselektovať ľudí ktorý by mali v konečnom dôsledku prospech z tejto, teraz veľmi kriminálnej činnosti, ktorá sa môže v trestnom práve porovnávať aj s detskou pornografiou. Je naozaj smiešne poukazovať na tieto skutočnosti, keď iné osoby , pod ochranou svojich patrónov a za pomoci lobistických skupín sústavne drancujú naše kultúrne bohatstvo.

  Poukázal by som , na tu voľakedy uverejnené state o detektoroch a archeológoch týkajúce sa síce Čiech čo by ale veľmi osvetlilo toto téma.

 • harp

  admin
  13. júna 2012 o 9:24

  Z Bojnej vyháňajú detektoristov miestni. čítajte viac…

  Viac na: http://www.obnova.sk/diskusia/bojna-hradisko-valy?page=3#new

 • lepes

  člen
  4. mája 2012 o 18:30
 • orgon

  člen
  4. mája 2012 o 15:11

  Ďalšie Jajcajovské videjká … 

 • harp

  admin
  4. mája 2012 o 11:01
 • okagonda

  člen
  9. decembra 2010 o 12:50

  Tady jsou zajímavé nálezy, http://detek.cz/http://detek.cz/

 • harp

  admin
  25. augusta 2008 o 14:15

  Tema uzavreta. Neprinasa viac relevantne informacie. Od zaciatku bola jej opodstatnenost sporna. Par solidnych informacii zadusili stovky nepotrebnych prispevkov a inzeratov na predaj ci kupu detektoru. Pripadne organizacia zrazov detektoristou.

  Touto cestou viac Obnova.sk nechce kracat.

 • Anonymný

  člen
  13. apríla 2008 o 19:14

  for: Demo

  Porprosím špecifikovať slovo verejnosť. :!: :?: :wink:
  toto som niekde zobral :)

  Takže koho vynecháme? alebo zaradíme!
  Určenie necháme na p. DEMA. :!: :!:

  S pozdravom
  Prajem pekný a úspešný deň! :smt023

  ps:ešte, že sú tu smajlíci-hneď to vyzerá lepšie :toothy8:

 • demo

  člen
  12. apríla 2008 o 20:57

  pardon stále ma to odhlasuje….

  opravím chybu ešte …neolit !eneolit! doba bronzová…
  nebolo by ešte na škodu oboznámiť verejnosť s tým čo vôbec archeológia je lebo tento fakt stále ľudom uniká a často si to mýlia s niečím úplne iným…

 • Anonymný

  člen
  12. apríla 2008 o 20:52

  prečo to všetko nerozdelíte podľa období ?! teda časových období myslím čo sa archeológie ako rubriky týka teda napríklad napríklad : paleolit mezolit neolit mezolit doba bronzová latén hallstat doba rímska stahovanie národov a podobne…možností je veľa no tažko to bude nakolko sa tu prezentuje kopa detektoristov jedine ak by ste nechceli otvoriť samostatnú rubriku detektorológia…
  a koniec koncov tém čo by sa tu dali rozoberať je neúrekom…. preto si stále myslím že ten moderátor čo by to tu viedol by sa naozaj zišiel….
  demo….

 • sasha

  moderátor
  11. apríla 2008 o 15:58

  Na harpov príspevok reagujem T U.

 • harp

  admin
  11. apríla 2008 o 8:55

  Spajanie tem:
  temy by som nespajal, skor by som ich vytvaral viac a drzla sa ich temy. Co je myslim v pripade tejto komunity obrovsky problem. A cez to sa dostavame k dalsej otazke. Ak vytvorime specialnu rubriku pre vojensku historiu (navrhnite nazov rubriky!) kto bude garantovat ze sa cela rubrika nepremeni na osocovanie a burzu nalezov ci detektorov.

  Kto by bol dobrym moderatorom? Podla mna Saša. Da sa na to? Moderator si moze urcit este tvrdsie podmienky ako ma cele forum Obnova.sk vratane archeologie. Je to na nom. Vratane zakazu vstupu do fora neregistrovanym uzovatelom. Tomu by som sa vsak rad vyhol.

 • funy-ma

  člen
  10. apríla 2008 o 12:07

  Osobne do týždňa poskytnem počiatočné príspevky do fóra o tom, čo ma najviac “škrie” téma: “Devastácia vojenských pamiatok” samozrejme doložím aj potrebnú fotodokumentáciu (pokiaľ to vikendové počasie dovolí), potrebujem však na to priestor. Skúsim zaktivizovať aj poniektorých zainteresovaných….

  Tak už je to len na ADMINISTRÁTOROVI…..

  P.S.
  Tieto články som posielal zdvojene sem, a myslím aj do témy detektory kovov a zlato, za čo sa administrátorovi ospravedlňujem, chcel som však, aby to išlo na známosť všetkým zúčastneným.

 • funy-ma

  člen
  10. apríla 2008 o 11:49

  ADMINISTRATOR, ADMINISTRATOR, ADMINISTRATOR…………………………..

  Ozaj, jedna záležitosť mi “napadla”. Vôbec, mohli by sme sa všetkými témami odtrhnúť od fóra archeológia, s tým, že by tu ostala len téma používanie detektoru kovov, lebo čiastočne priamo súvisí s archeológiou a to práve formou, ktorú skoro všetci odsudzujeme – vykrádaním archeologických nálezísk.

  Tieto témy by sa mohli presunúť do nového fóra, ktoré by sa nazývalo Vojenské pamiatky, resp. nejako podobne (pamiatky modernej vojenskej histórie, pamiatky moderného vojenstva resp. iné). Veď priamo súvisí aj s poslaním týchto stránok. Možno, keby sme rozbehli takéto fórum, tešilo by sa väčšiemu záujmu, tak by sme s muníciou a pod. nechali archeológiu archeológom. Zamedzilo by sa tým ďalším hádkam s priaznivcami a archeológie v zmysle jej skutočnej definície a zamerania. Prestali by výmeny názorov, okolo toho, či munícia z moderných vojen a pod. sú archeologicky významné. Užívateľ pseudonymom Saša by bol spokojný :-) a my by sme mali nejaké rozhranie pre výmenu poznatkov a názorov v tejto oblasti a zároveň by to bolo v súlade s poslaním web-u obnova.sk.

  A tým by sme otvorili aj fórum (vyššie uvedené), ktoré by prispievalo k on line stretnutiu ľudí, ktorí sa zasluhujú aj o zachovávanie vojenskej histórie. Možno po objavení sa prvých príspevkov, nejakej foto – galérie by sa podarilo pritiahnuť nadšencov sem na tieto stránky a obnova.sk by takto nabrala aj tento, nezanedbateľný rozmer. Má to veľký potenciál pre tieto stránky, avšak uvedené musí byť dané dostatočne na známosť ľuďom zainteresovaným. Neviem, možno by sa o pol roka zrušilo z dôvodu nezáujmu a možno by nabralo veľmi rýchly spád a ak by sa to ubralo práve týmto smerom, tak garantujem, že nezanedbateľný.

 • funy-ma

  člen
  10. apríla 2008 o 11:21

  Pre administrator:
  Zaujímavé je na tom, aké sú tieto témy populárne a neustále sa otvárajú ďalšie a ďalšie.
  Touto cetou by som chcel apelovať na administrátora, aby sa všetko to, čo sa písalo, združí do jednej témy, lebo skoro v každej sa “točí” okolo toho istého, potom sa máme problém hľadať, skrátka bolo by dobré tieto príspevky nakopírovať samozrejme po témach do jednej spoločnej. Hlavne myslím, že detektory kovov a zlato nieje veľmi šťastná. Najlepšia je tá, ktorú otvoril demo – používanie detektoru kovov – tá môže teoreticky absorbovať všetky ostatné témy – je totiž univerzálna. Zbytočne tu pohlcuje fórum o archeológii množstvo tém, ktoré sú o tom istom.
  S veľkou prosbou posúvam do éteru… :-) :-), Môžme o tom podiskutovať, že akým spôsobom ich zjednotiť.., myslím, že by sa k tomu vyjadrilo viacero ľudí.

  Myslím, že by to išlo v poradí:
  1. Detektory kovov a zlato
  2. poprípade iné….
  3. Používanie detektoru kovov

  To všetko do jednej témy Používanie detektoru kovov, ktorú otvoril demo….
  Tá harpova – munícia…. je myslím OK, musíme sa však všetci striktne držať jej obsahu a to hlavne aj ja :-) :-)

Prihláste sa, aby ste mohli odpovedať.

Pôvodný príspevok
0 of 0 príspevkov June 2018
Teraz