Detektorizmus – legálna záľuba?

 • Detektorizmus – legálna záľuba?

   sana-mens aktualizované pred 2 rokov, 9 mesiacov 31 Členovia · 323 Príspevkov
 • sana-mens

  člen
  31. júla 2018 o 12:41

  Dobrý deň

  Nedá mi zabrdnúťsmiley zase hladači pokladov

  Už pred rokmi vláda uzákonila zákon o používaní detektorov , vyhladávaní archeologických pamiatok  atd. , čo podporila aj trestným zákonníkom. Vlna záujmu utíchla , lepšie povedané sa presunuli do zákutí. Ludia neoznamujú  archeologické nálezy , ked´že môžu z toho vyplynúť problémy. Nič sa nezmenilo Tí ktorí to robili len pre zisk Tí ostali na scéne a zákony sú im lahostajné a veda nedostane nič , pán Sládok sa može len pozerať ako mu behajú po revíri pytliaci a nič s tým nevie spraviť. /ako všade v SR/

  Neviem ale stále dúfam že zvíťazí zdraví rozum a prejde sa k nejakej forme spolupráce. Keďže teraz sa do košíkov dostane skurát tak velké…………

  Spozdravom

  prajem pekný a úspešný deň

 • leviathan

  člen
  29. augusta 2016 o 9:13
 • leviathan

  člen
  27. apríla 2016 o 14:01

  Nezmenilo, ani nezmeni, kto kradol kradnut bude. Nuz, nakolko byvam na hranici s madarskom, dlhsie som sledoval ich novy zakon, potrebujete si vybavit povolenie na pouzivani detektora. A ake prekvapenie, oni ho aj vydaju, je tam sice papierovaciek dost ale moze sa legalne hladat, a hladaci su monitorovany. Len u nas si vyberu jednoduchsiu cestu, vsetko zakazat. Tu je link kde si madarsky hladaci pomahaju s vybavovanim povolenia a fotky akl to povolenia vyzera. http://metaldetector.hu/phpBB3/viewtopic.php?f=4&t=89&sid=1ehttp://metaldetector.hu/phpBB3/viewtopic.php?f=4&t=89&sid=1e9b343aa7f5cffaa24cb55ad67b97b69b343aa7f5cffaa24cb55ad67b97b6 Takze hor sa do vybavovania a na nase stupidne zakony sa mozem vykaslat. Dufam ze sa mi podari najst nieco pekne a obohatit niektore madarske muzeum. Pekny den.

 • sana-mens

  člen
  24. apríla 2016 o 21:27
 • sana-mens

  člen
  25. júna 2015 o 20:26

  [quote=Cernunos]

  ticho, ticho počujem plač a vzlykanie… :D

  [/quote]

  Presne tak jak vravíš skoro ako z biblie.

  S pozdravom 

  Sana Mens

 • cernunos

  člen
  23. júna 2015 o 22:44

  ticho, ticho počujem plač a vzlykanie… :D

 • sana-mens

  člen
  23. júna 2015 o 21:25

  For Levithian

  Cav 

  Hoď to za hlavu.

  Tí čo kradli budú aj ďalej . Tí čo šafária ale z druhej strany budú aj ďalej. 

  Jediný úžitok z momentálnej legisltívy vidím len v hore spomenutých . 

  Tí čo makajú a starajú sa o AR majú minimálnu mzdu a keby nieco  tak TESCO caka, 

  Tí čo leštia stoličky a iné štangle sa majú nepochybne lepšie ale zase —všetko je v ĽUDOCH.

   

  Takže prajem pekný a úspešný deň

   

  SANAMENS

   

 • sana-mens

  člen
  23. júna 2015 o 21:08

  [quote=kaNEC86]

  Primitív, ktorý neovláda základy pravopisu a je odkázaný na osobné útoky, zámerné komolenie prezývky a zverejňovanie fotografií osoby, s ktorou nevie viesť argumentačný dialóg, ide niekoho kritizovať za gramatiku. To sú tie paradoxy :-).

   

  Prajem pekný a úspesný deň

  [/quote]

  KAnec Ty si Sa tu nebodaj Našiel Gratulujem . 

  Predpokladám že utrpelo tvoje EGO ale čo narobíš za mojich čias si musel volať z tel. budky a le teraz je tu net a dostupné foto takže? Aký je problém?

  S pozdravom 

  Už Teraz Sansa alias  SANAMENS

 • sana-mens

  člen
  23. júna 2015 o 21:03

  smiley.

  Prajem pekný a úspešný deň

  SanaMens

   

   

   

   

   

   

   

   

 • sana-mens

  člen
  23. júna 2015 o 21:01

  smiley

 • sana-mens

  člen
  23. júna 2015 o 20:58

  CAv 

  Kanec86

  Poprosím porovnávať len to co sa dá porovnať nie hrusky jablka hydinu a cement. 

  smiley

  Zmenil si predsavzatie že končíš????? to bolo už….?

  Ale to beriem ……na každej strane musí existovať nejaká trúba , takže gratulujem/ me too/. aspoň sa majú na čom zabávať Tí čo ťahajú za šnúrky. TAkže v podstate aspoň je s kým.

  Mám rád diskusie,ale tvoje príklady sú jednostranné a Vážne som uvažoval nad tým, že tu budem hádzať veci ktoré boli odovzdané detektoristami a kompetentný len získali / vid  cz/ . ale podla mna je to na  dve veci…… aspon tu!

  A feši VŠ papier je len papier, ale to čo naozaj vieš máš úplne niekde inde .Ak toto má byť VŠ …-RNDR , a ING a Ťa privíta v tescu za kasou. a nie je to žiadny školiaci program. Tak sory .!!!!!A samozrejme som zabudol konexie!!!!!!! Ale na to stačí len titul ! alebo sa mýlim?

  Je to smutné a pravdivé , ale je to tak. Všetko je o luďoch . a tak isto ako  rozdiel  medzi demokratizáciou a demokraciou.

  Prajem pekný a úspešný deň

  SanaMens

   

   

   

   

   

   

   

   

 • kanec86

  člen
  23. júna 2015 o 20:06

  Primitív, ktorý neovláda základy pravopisu a je odkázaný na osobné útoky, zámerné komolenie prezývky a zverejňovanie fotografií osoby, s ktorou nevie viesť argumentačný dialóg, ide niekoho kritizovať za gramatiku. To sú tie paradoxy :-).

   

  Prajem pekný a úspesný deň

 • sana-mens

  člen
  23. júna 2015 o 19:09

  For Cernunos 

   

  Skus sa prosim pozriet co som napísal !!! pytal som sa kolko by im dal rockov,!!!!

  to co sa tam deje vie kazdý , kto sa aspon trosku pohybuje , —- že by okolo? .

  To či bol medzi prvími je len k úžitku ale tak isto ako ,   ja s tým spraví velké ….  Takze kolko ???

  A fakt Inak v poho  , ale aspon skus gramaticky spravne. Alebo  staci skopirovat NIK, a ak ti to robi problem zavolaj alebo si to daj do Googlu.

   

  Prajem pekný a úspesný deň

  S pozdravom SanaMens / Alias SANSA

 • leviathan

  člen
  14. júna 2015 o 12:32

  Tym porovnanim som chcel povedat ze vsetkych davate do jedneho vreca. Preco neviete pochopit ze nie vsetci detektoristi chcu rozkradat archeo naleziska? Preco kazdy kto ma detektor je kriminalnik. Preco sa neda spravit kompromis? Jednoduchsie je vsetko zakazat. Slovenska realita, zakony tu schvaluje banda blbcov co si ich ani necitaju, hlavne ze maju pekne platy. Par ludi co ma znamych si vymyslia zakon co im vyhovuje, a idioti to schvalia. Preco by nemohla fungovat spolupraca. Ja osobne sa zaujimam o numizmatiku, lenze neviem co pod civkou zapipa. Bez akehokolvek naroku na danu vec alebo odmenu by som odovzdal nalez….keby som mohol….nemozem. pimaly sa bojim ist uz aj na huby…co ak najdem nahodou nieco ine a zatvoria ma.

 • kanec86

  člen
  12. júna 2015 o 10:43

  Takže hľadači hľadajú paralelu medzi archeológiou a poľovníctvom, až na to, že archeológia je veda. Na to aby mohol byť niekto poľovník, nepotrebuje vysokú školu, ale už keď chceme nasilu prirovnávať, tak poľovníci = archeológovia = legálni lovci/legálni hľadači a na druhej strane pytliaci = detektoristi = nelegálni lovci/ nelegálni hľadači. Dali ste si ďalší gól do vlastnej brány :-).

   

  Prajem pekný a úspešný deň

Prihláste sa, aby ste mohli odpovedať.

Pôvodný príspevok
0 of 0 príspevkov June 2018
Teraz