Ako pisat prispevok + zakladne pravidla (Archeologia)

 • Ako pisat prispevok + zakladne pravidla (Archeologia)

   killabee aktualizované pred 11 rokov, 6 mesiacov 9 Členovia · 11 Príspevkov
 • harp

  admin
  15. marca 2006 o 22:39

  Vsetky prispevky v ktorych sa budete pokusat predat detektory ci prislusenstvo k hladaniu, budu mazane. Taktiez je zakazane predavat cez forum nalezy. Dakujeme za pochopenie ———— Pred tym ako zacnete vkladat akykolvek prispevok do diskusii na http://www.obnova.sk, precitajte si nasho pomocnika na http://www.obnova.sk/help Tam najdete okrem ineho aj sposob ako vkladat obrazky, ako si vhodne vybrat nazov prispevku, ale aj ako pracovat s textom v prispevku, alebo zakladne pravidla Netikety. Rubrika “Archeologia” zaoberajúce sa archeológiou a kontroverznými témami v jéj pôsobnosti. Inzeráty na predaj a kúpu nelegálnych nálezov a zariadenia na vyhľadávanie takýchto nálezov budú zmazané. Inzeráty týkajuce sa predaja, kúpy, výmeny starožitností, kníh a podobne vkladajte prosim do rubriky: “TRŽNICAhttp://www.obnova.sk/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=26363&sid=cca518cec9a3cc0753fed13d5deb6622 a nezabudnite si prečítať pravidlá. Upozornujeme! Fotografie umietnene na inom serveri ako na http://www.obnova.sk budu zmazane/znefunkcnene. Tymto chceme predchadzat strate podstatnych informacii a kontinuity temy. (Napr.: Ked niekto reaguje na fotografiu, a ta sa strati spolu so sluzbou cez ktoru ste ju vkladali.) Tiez by sme vas radi upozornili na to, ze urazlive a osocujuce spravanie sa bude potrestane zmazanim prispevku a pri opakujucom sa porusovani pravidiel aj vykazanim z fora. Vo vlastnom zaujme si prosim precitajte “pravidla pouzivania”.: http://www.obnova.sk/obsah41.html Upravy pravidiel: 1/ 2006 – harp (zakaz predaja detektorov a nalezov) 2/ 1.2.2008 – harp (pridanie temy a spisanie zakladnych pravidiel) temu mozu upravovat vsetci redaktori a moderatori Obnova.sk, informacie o zmenach spisu do tohoto zoznamu pripadne pripoja novy prispevok, kde vyznacia zmeny grafickyVsetky prispevky v ktorych sa budete pokusat predat detektory ci prislusenstvo k hladaniu, budu mazane. Taktiez je zakazane predavat cez forum nalezy.

  Dakujeme za pochopenie

  ————
  Pred tym ako zacnete vkladat akykolvek prispevok do diskusii na http://www.obnova.sk, precitajte si nasho pomocnika na http://www.obnova.sk/help

  Tam najdete okrem ineho aj sposob ako vkladat obrazky, ako si vhodne vybrat nazov prispevku, ale aj ako pracovat s textom v prispevku, alebo zakladne pravidla Netikety.

  Rubrika “Archeologia” zaoberajúce sa archeológiou a kontroverznými témami v jéj pôsobnosti. Inzeráty na predaj a kúpu nelegálnych nálezov a zariadenia na vyhľadávanie takýchto nálezov budú zmazané.

  Inzeráty týkajuce sa predaja, kúpy, výmeny starožitností, kníh a podobne vkladajte prosim do rubriky: “TRŽNICA
  http://www.obnova.sk/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=26363&sid=cca518cec9a3cc0753fed13d5deb6622
  a nezabudnite si prečítať pravidlá.

  Upozornujeme! Fotografie umietnene na inom serveri ako na http://www.obnova.sk budu zmazane/znefunkcnene. Tymto chceme predchadzat strate podstatnych informacii a kontinuity temy. (Napr.: Ked niekto reaguje na fotografiu, a ta sa strati spolu so sluzbou cez ktoru ste ju vkladali.)

  Tiez by sme vas radi upozornili na to, ze urazlive a osocujuce spravanie sa bude potrestane zmazanim prispevku a pri opakujucom sa porusovani pravidiel aj vykazanim z fora.

  Vo vlastnom zaujme si prosim precitajte “pravidla pouzivania”.:
  http://www.obnova.sk/obsah41.html

  Upravy pravidiel:
  1/ 2006 – harp (zakaz predaja detektorov a nalezov)
  2/ 1.2.2008 – harp (pridanie temy a spisanie zakladnych pravidiel)

  temu mozu upravovat vsetci redaktori a moderatori Obnova.sk, informacie o zmenach spisu do tohoto zoznamu pripadne pripoja novy prispevok, kde vyznacia zmeny graficky

  aktivita

 • Anonymný

  člen
  16. marca 2006 o 3:37

  OK budem zákaz rešpektovať.Odporúčam všetkým aby sa presunuli s nákupom a predajom na iné, na túto činnosť vhodnejšie fora,napr.Albiorix. :P

 • freya

  člen
  16. marca 2006 o 17:53

  FAntazia!! uplne suhlasim.. :smt018 harp”]Vsetky prispevky v ktorych sa budete pokusat predat detektory ci prislusenstvo k hladaniu, budu mazane. Taktiez je zakazane predavat cez forum nalezy.

  Dakujeme za pochopenie

 • jupiter

  člen
  29. apríla 2006 o 0:33

  Spravny pristup Harp :thumbup:

 • ghost

  člen
  9. júna 2006 o 22:39

  Jen na ně na vydřiduchy (teda pardon) vydřitěla.

 • duchamp

  člen
  1. septembra 2006 o 10:16

 • pegas

  člen
  1. septembra 2006 o 19:26

  Ludia uvedomte si ze toto nie je burza. Detektori si chodte predavat inak. Pre trych , ktori nevedia citat tak toto je diskusia o archeologii, nie o predaji detektorov.

  Spravne harp, vsetkych ich vymazat. CIM SKOR.!!!!

 • laky-spiders

  člen
  1. decembra 2006 o 6:15

  ty co si chcu kupit detekor tak nech idu na iny veb napr. /detektorweb/ . a ked tu su len preto tak tu nemaju podla mna co robit. a uz vobec nie predavat nalezy . kazdy nalez sa ma odovzdat do muzea .

 • funy-ma

  člen
  8. apríla 2008 o 8:51

  Súhlasím s počiatočným príspevkom, som za všetkými desiatimi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  A opsravedlňujem sa za našu stranu, kde sa poniektorí nevedia vmestiť do kože, ale takýchto ľudí nájdete skoro všade. Musíte si však uvedomiť, že “komunita detektoristov” zahŕňa mnoho občanov pod 20 r., ktorí ešte nemajú vyhranený názor na predmetnú vec a poriadne vyvinuté to, čomu sa hovorí rozum, tak tu obťažujú so somarinami, mnoho z nich však hľadať poriadne ešte ani nebolo.

  Súhlasím aj s tvrdením zákaz detektorov na archeologických náleziskách….

  Ale v žiadnom prípade nie so zákazom detektorov….

  PRE DUCHAMP:
  Zoberiem Ťa na nejakú vychádzku a dokážem Ti, že toto nieje na mieste, daj na seba kontakt. A práve Ti ukážem, aj inú stránku veci, možno potom pochopíš, že zbaviť sa všetkých detektoristov, je zároveň zbaviť sa ľudí, ktorí si ctia našu vojnovú históriu a robia množstvo aj pre jej záchranu.

 • harp

  admin
  1. februára 2009 o 14:28

  Vase pripomienky ku pravidlam vkladajte smelo ako novy prispevok. Ak budu rozumne a k veci budu zapracovane.

 • killabee

  člen
  6. augusta 2009 o 10:41

  FUNY MA, nesuhlasim s tebou. totiz v zapadoeuropskych krajinach funguje uz aj tzv. industrialna archeologia, dokonca som videl par dokumentov, kde archeologovia skumali bojiska z I. svetovej vojny. takisto po novele zakona § 2 ods. 5 pamiatkoveho zakona hovori jasne: “Archeologický nález je hnuteľná vec alebo nehnuteľná vec, ktorá je dokladom o živote človeka a o jeho činnosti od najstarších dôb spravidla sa našla alebo nachádza sa v zemi, na jej povrchu alebo pod vodou.” Povodne znenie bolo “…od najstarsich dob az do novoveku…” no ten novovek bol vypusteny prave z dovodu, ze vsetko starne a teda to, co bolo mozno pred cca 30 rokmi pre archeologiu nezaujimave sa stava zaujimavym a preskumania hodnym. takze aj udalosti a lokality svetovych vojen. archeologia na rozdiel od detektoristov neryje ako dive svine, nejde priamo za nalezmi, potrebuje najma zachytit sirsie suvislosti a vztahy medzi nalezmi a situaciami v terene a prave taki rypaci s detektorom im to znemoznuju. nastastie sa hon na detektoristov pomaly ale iste rozbieha, dokonca su konecne zname pripady dolapenia niekolkych jednotlivcov. spolupraca pamiatkarov, policie a tiez zvysujuce sa povedomie ludi prinasa konecne svoje ovocie. ja osobne som v tychto veciach za tzv.”svedsky model”, totiz uplny zakaz vlastnictva detektorov pre kohokolvek, okrem armady. proste nulova tolerancia

Prihláste sa, aby ste mohli odpovedať.

Pôvodný príspevok
0 of 0 príspevkov June 2018
Teraz