Piatkový hudobný večer bude návratom do histórie

Obrázok k článku

Návrat do histórie prostredníctvom hudby, tanca, kvalitného vína, priblíženie tém gastronómie a stolovania v konkrétnych obdobiach. To bude téma hudobného večera z cyklu Wine and Art, ktorý bude v piatok 31. júla o 19:30 v Malokarpatskom múzeu v Pezinku. Večer bude patriť tanečnej skupine Festum Aeternum a súboru Chorea Antica, informovala agentúru SITA informovala Miroslava Kišoňová z pezinského múzea.

 

Festum Aeternum v preklade znamená nekonečný sviatok. Ich repertoár tvoria najmä historické tance, ktoré predvádzajú v autentických dobových kostýmoch. Súbor Chorea Antica vznikol a stále pôsobí pri Základnej umeleckej škole Jozefa Kresánka v Bratislave. Venuje sa hudbe zo slovenského prostredia polovice 17. storočia, ale i talianskej a európskej hudbe. Cieľom je priblížiť starú hudbu v autentickom podaní.

 

Cyklus Wine and Art organizuje múzeum od roku 2012, aby počas letných mesiacov otvorilo svoje brány mimo bežných otváracích hodín. Spája v sebe hudbu, literatúru, umenie a víno v jedinečnom prostredí vinohradníckeho dvora zo 17. storočia. Okrem kultúrneho zážitku návštevník dostáva možnosť degustovať aj miestne vína. Počas minulých ročníkov vystúpili na podujatí viacerí umelci, napríklad Dušan Dušek a Verona Šikulová, Milka Zimková, Marián a Martin Geišbergovci.

 

 

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články