Liptovské múzeum v Ružomberku

 

Liptovské múzeum v Ružomberku je príspevkovou organizáciou Žilinského samosprávneho kraja. Má vlastivedný charakter a jeho výskumnú a zbernú oblasť tvorí územie celého Liptova , kde má svoje pracoviská a expozície. Prioritnou úlohou múzea je starostlivosť o zbierkový fond, ktorý tvorí vyše 190 000 zbierkových predmetov. V súčasnosti sa do popredia dostáva aj vytváranie novej strategickej, marketingovej a propagačnej línie , za účelom prezentácie a propagácie hodnôt kultúrneho dedičstva. Okrem veľkého množstva výstav organizuje i náročné kultúrno-výchovné podujatia a programy pre školy , širokú verejnosť, ale aj na objednávku pre rôzne subjekty cestovného ruchu.

Súčasťou Liptovského múzea je Národopisné múzeum v Liptovskom Hrádku, NKP Čierny Orol v Liptovskom Mikuláši a ďaľšie expozície : Múzeum liptovskej dediny v Pribyline, Archeologické múzeum v prírode NKP Liptovská Mara - Havránok, Roľnícky dom Vlkolínec, expozícia Liptovská Maša, Banícky dom Vyšná Boca, Hrad Likava, Rímsko - katolícky kostol Všetkých svätých v Ludrovej - Kúte.

Liptovské múzeum v Ružomberku disponuje rozsiahlou knižnicou sprístupnenou odbornej a laickej verejnosti na prezenčné štúdium.

 

Služby pre verejnosť:

odborný lektorský výklad, možnosť vyučovacích hodín, odborné prednášky a besedy, kultúrne akcie a sprievodné podujatia pre verejnosť, predaj propagačného materiálu a suvenírov, možnosť fotografovania za poplatok.

 

Zmeny programu, vstupného a otváracích hodín sú vyhradené !

Verejnosť môže komunikovať s pracovníkmi múzea počas pracovnej doby , s odbornými pracovníkmi v dňoch utorok a štvrtok od 13.00 – 15.00 hod, v prípade špeciálnych konzultácií je potrebné vopred sa telefonicky objednať.

V odbornej knižnici Liptovského múzea poskytujeme :

- prezenčné výpožičky v študovni knižnice

- čitatelia môžu vyhľadávať v on-line katalógu

- kopírovanie materiálov podľa požiadaviek - za poplatok 0,05 € á A4 (1,50 Sk; konverzný kurz :1 € = 30,1260 SKK )Knižnica je prístupná pre verejnosť – v stredu od 8.00 – 14.00 hod.

( možnosť telefonickej objednávky vopred ) 


 

 

Umiestnenie

Námestie Š.N. Hýroša 10
Ružomberok
Slovensko
49° 4' 52.374" N, 19° 17' 52.9836" E
Telefónne číslo 1: 
+421 44/4322468
Telefónne číslo 2: 
+421 44/4303533
Fax: 
+421 44/4303532

  • Verzia pre tlač
  • Poslať priateľovi
  •  

Mapa

Pre zobrazenie mapy je nutný javaskript.

Liptovské múzeum v Ružomberku

Prihlásenie

To prevent automated spam submissions leave this field empty.