Obnova v. 3.0: Úvod – typy obsahu

Titulny obrazok blogu uzivatela: harp

Ako som uz napisal v teme vapnenie pomer http://www.obnova.sk/diskusia/vapnenie-pomer#comment-61017:

Trochu som sa zapotil ale zhrnul som do jednej skupiny vsetky zakladne clanky a diskusie k teme Vapno.
http://www.obnova.sk/slovnik/heslo/vapno. Ked sa pozriete na pravo od prveho prispevku v diskusiach, vidite tam ovladaci panel skupiny. Aj takto sa daju vyuzit skupiny pre centralizovanie tem.
Pokial vytvarate obsah typu blog, diskusia, akcia, anketa, fotografia mozete ho zaradit do skupiny. V autodoplnani sa vam vsak zobrazuju iba skupiny ktoych ste clenom. Nakolko ich je na Obnova.sk niekolko 1000.
Pokial chcete editovat udaje v skupine, musite byt jej clenom. To plati aj pre pamiatky, rezervacie, obec, UNESCO, hesla, skupiny a ekologicku architekturu. Jedinu skupinu ktoru nemozete editovat je skupina Organizacie. Tam vam musi pridelit spravca prava. Je to preto aby niekto nemenil udaje cudzej organizacie, fyz. ci prav. osoby.
Napriklad aj tuto temu som zaradil do Skupiny Redakcia Obnova.sk, preto je v pravom bloku jej ovladaci panel.

Zda sa vam tento text zlozity. Zda sa vam ze novej Obnova.sk nerozumiete. Prave koli tomu som sa rozhodol pripravit pre vas jednoduchy navod. V tejto prvej casti vam objasnim zakladne pojmy. Pokusim sa to urobit tak aby som vas prilis nezahltil. Pomozem si textami z webu.

Zakladne prvky webu:

Typ obsahu
Hlavným stavebným kameňom Obnova.sk je uzol. Slovo ‚node‘ (uzol) nie je súčasťou nejakej siete. Naopak, predstavte si ho ako kus puzzle, z ktorých sa skladajú stránky. Uzol môže byť súčasťou fóra, blogu alebo knihy. Každý uzol má typ – typ obsahu. Každý uzol môže byť komentovaný a všetky zmeny v ňom sú evidované.

Typy obsahu na Obnova.sk su bud bezne, alebo integrujuce (skupiny). Zakladnou vlastnostou beznych typov obsahov je ze mozu byt priclenene do druhej kategorie a to do skupiny.

– Bezne typy obsahu

Akcia
Anketa
Diskusia

Blog

Fotografia

Galeria

 

– Skupiny

Ekologická architektúra
Organizácia
Pamiatka
Skupina / Klub

Obec

UNESCO

Rezervacia

Hesla

Skupiny ako take maju rozne preddefinovane policka na vyplnanie. Uplne zakladna skupina je skupina/klub. Je to volne definovana stranka ktora pojme vase zaujmy ktore niesu zadefinovane v ostatnych skupinach. Takz. napr. ked chcem pisat o pricestnej plastike za nasou dedinou. Vyberiem si radsej typ obsahu pamiatka. Ked chcem pisat vseobecne o pricestnych plastikach, zvolim si skupinu/klub. (V buducnosit vykladovy slovnik). Potom si do tejto pamiatky za nasou dedinou mozem vkladat galerie a do nich fotografie. Aleo k nej napisat blogovy prispevok ci vlozit akciu ktora bude napriklad zamerana na cistenie okolia.

Viac o jednotlivych typoch obsahov v dalsich castiach serialu.

Pomocné zdroje:

http://www.drupal.sk/book/export/html/581

[mailpoet_form id="1"]

Súvisiace články

Cez víkend bude na Spišskom Hrade nočný hororový program

LEVOČA 23. júna 2004 (SITA) – Nočný hororový program Dracula uvedie cez víkend sériu podujatí na Spišskom hrade, ktoré pripravilo Spišské múzeum v Levoči na spestrenie expozície počas letnej turistickej sezóny. Na najväčšom slovenskom hrade sa predstaví Skupina historických scén Locus. Program bude súčasťou nočnej prehliadky Spišského hradu v piatok a sobotu so začiatkom o 21:00. Hrad bude počas nočného vystúpenia skupiny Locus osvetlený len fakľami. Po vystúpení potom opäť zapnú nočné osvetlenie. Agentúru SITA informoval manažér kultúrnych aktivít Spišského múzea Ľuboš Petruška. Skupina Locus bude na hrade vystupovať aj počas dňa.

Múzeum skupiny ABBA neotvoria podľa plánu

Múzeum niekdajšej švédskej popovej legendy ABBA neotvorí svoje brány ako malo v pláne. Organizátori však ubezpečujú verejnosť, že projekt bude pokračovať aj naďalej. “Je nám to ľúto, ale múzeum skupiny ABBA v Štokholme nebudeme môcť otvoriť podľa plánu v roku 2009,” uviedla organizátorka Ewa Wigenheim-Westman a jej manžel Ulf Westman.