Nultý priestor A4 dáva šancu málo známym umelcom

6. februára 2005 (SITA) – Vyhľadať a propagovať súčasné menšinové umenie je cieľom nového projektu Kultúra filantropie, ktorý bude prebiehať tento rok. Pripravilo ho bratislavské nekomerčné kultúrne centrum A4.Projekt je založený na komunikačnej kampani Volanie po projektoch a novom programovom prvku v dramaturgii nultého priestoru Nič nie je len tak. Nultý priestor hľadá autorské divadelné, hudobné, filmové, tanečné, no i fotografické a experimentálne projekty, ktoré prekvapia, informovala agentúru SITA Barbora Šedivá z propagačného oddelenia A4. Ako dodala, majú to byť projekty na rozhraní žánrov a druhov umenia a médií, projekty pracujúce s netradičnými postupmi pri tvorbe zvuku a obrazu a ktoré reflektujú aktuálne dianie v spoločnosti.

Nultý priestor je otvorený profesionálnym i neprofesionálnym umelcom v Bratislave a okolí. Málo známi tvorcovia dostanú počas štyroch večerov Nič nie je len tak od marca do júna príležitosť prezentovať svoje projekty v nultom priestore v centre Bratislavy. Nultý priestor novým umelcom pomôže i s PR, technickým vybavením a financiami. Jedným z cieľov projektu Kultúra filantropie je podpora myšlienky dobrovoľníctva ako prirodzene filantropického správania, budovanie vzájomných vzťahov medzi umelcami a divákmi, a zvýšenie motivácie k darcovstvu.

(SITA, zd;ra)

© 2005, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Ivan L. v kauze Triptych vinný

25. januára 2005 (SITA) – Senát Okresného súdu Bratislava 3 dnes uznal bývalého riaditeľa SIS Ivana L. za vinného z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa v kauze Triptych – Klaňanie troch kráľov.

Na účty neodoslali vlani granty vo výške 35,9 milióna

10. februára 2005 (SITA) – Niektorí žiadatelia o granty, ktorých projekty ministerstvo kultúry minulý rok podporilo, peniaze nedostali na účty. Ako pre agentúru SITA povedala hovorkyňa ministerstva Nora Slováková, ide o 35,9 milióna korún, ktoré “prijímateľom budú vyplácané postupne v prvom štvrťroku 2005.”

CHMEL: Pri rozdeľovaní štátnych peňazí sú politické tlaky

Tlaky podľa R. Chmela na rozdelenie peňazí neboli centrálne, ale z regionálnych štruktúr a to nielen z prostredia ANO
26. januára 2005 (SITA) – Existenciu politických tlakov na rozhodovanie pri rozdeľovaní štátnych peňazí z projektu Obnovme si svoj dom dnes priznal minister kultúry Rudolf Chmel. “Nie je to len pri tomto programe, ale aj pri ďalších programoch grantových systémov,” uviedol dnes Chmel pred novinármi.

Slovenskí výtvarníci vystavujú na Morave

24. februára 2005 (SITA) – Výstavu Stretnutie – Setkání sprístupnili verejnosti vo foyeri Klubu kultury v Uherskom Hradišti. Ako agentúru SITA informovala pracovníčka Trenčianskeho osvetového strediska Jaroslava Tichá, svoju tvorbu predstavuje tridsať výtvarníkov z oboch strán hraníc z regiónov Trenčín a Uherské Hradiště. Výstava je pestrá aj rôznorodosťou výtvarných techník zúčastnených autorov.