Nevšedné podoby prútia – V. celoslovenské stretnutie košikárov v Rudníku

Na výstave košikárstva v Rudníku v okrese Myjava bude možné vidieť aj prútený bicykel. V kultúrnom dome taktiež slávnostne odhalia 750-kilogramovú plastiku zo suchého prútia. V obci Rudník sa začína 12. marca dvojdňové celoslovenské stretnutie košikárov. Zúčastnia sa na ňom aj umelci z Čiech a Moravy. Spoločne predstavia svoje tradičné i netradičné výrobky z prútia. Akcia s názvom Nevšedné podoby prútia píše tento rok svoj piaty ročník. Starosta Rudníka Jaroslav Ferianec očakáva vyššiu účasť, ide podľa neho o podujatie, ktoré vie prilákať ľudí. “Chceme podporiť remeslo košikárstva a rozvíjať fantáziu jednotlivých remeselníkov,” uviedol Ferianec.

Výstavu otvoria v sobotu o 10:00 netradičnými výrobkami a kuriozitami z prútia. Následne sa začne jarmok s tradičnými košikárskymi výrobkami a tvorivými dielňami, o 15:00 sa začína súťaž v pletení. Dvojdňové podujatie bude pokračovať v nedeľu výstavou, ktorej témou bude práve košikárstvo. Trvanie výstavy od 9:00 do 17:00Hlavným organizátorom akcie je obec Rudník, po dramaturgickej stránke ju pripravilo Centrum tradičnej kultúry Myjava.

Viac o projekte v priloženom súbore a na webe obce Rudník http://www.rudnik.sk/.

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

VÝROČNÁ SPRÁVA SNK za rok 2000

4 ČINNOSTI (PRODUKTY) ORGANIZÁCIE A ICH NÁKLADY 4.1 Ústav knižničných fondov 4.1.1 Stále činnosti: Akvizícia všetkých typov dokumentov, budovanie fondu študovní a príručných knižníc, budovanie databázy dodávateľov, deziderát a nahlásených kníh, Nákupná a oceňovacia komisia, Akvizičná komisia, budovanie vzájomných výmenných vzťahov v rámci MVD, získavanie dokumentov podľa požiadaviek zahraničných partnerov, tvorba ponukových zoznamov multiplikátnych a neprofilových dokumentov, správa fondu MVD, správa majetkovoprávnej evidencie…

Výstava tisícročia – „Stred Európy okolo roku 1000“

16. 07. 2002, Archívny článok na spestrenie. Prečítajte si čo sa dialo v minulosti z tlačových správ Ministerstva Kultúry Slovenskej Republiky.
27. výstava Rady Európy, Stred Európy okolo roku 1000
Termín konania výstavy: 21. 7. 2002 – 20. 10. 2002
Miesto: Bratislavský hrad, 2. poschodie hradného paláca
Česko-maďarsko-nemecko-poľsko-slovenský výstavný projekt