Našiel sa ďalší list Vincenta van Gogha

BRATISLAVA 20. januára 2004 (SITA) – Pracovníci Múzea Vincenta van Gogha v Amsterdame objavili ďalší list od tohto slávneho holandského maliara (1853 -1890). Po dlhoročných výskumoch by ho mali vo štvrtok po prvýkrát predstaviť verejnosti, oznámila v pondelok v Amsterdame hovorkyňa múzea. Neuviedla však, komu maliar list adresoval. Doteraz je známych 900 listov Vincenta van Gogha. Časť z nich sa nachádza, spolu s maľbami a kresbami, v amsterdamskom múzeu.

(SITA, hd;ph), 0151

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Múzeum v Amsterdame chystá unikátnu výstavu listov van Gogha

Okolo 120 originálnych listov holandského maliara Vincenta van Gogha, ale aj maľby a diela, o ktorých písal, budú súčasťou výstavy, ktorú pripravuje Van Goghovo múzeum v Amsterdame na október a potrvá tri mesiace. Pôjde o najväčšiu výstavu van Goghových listov, ktoré sa na verejnosti objavili len sporadicky pre ich krehkosť a citlivosť na svetlo. Väčšinu z nich adresoval mladšiemu bratovi Theovi.

Krádeže obrazov – prierez

28. augusta 2004 (SITA/AFP) – Minulú nedeľu bol z múzea v nórskom Oslo ukradnutý obraz Edvarda Muncha Výkrik. Iný z jeho obrazov bol ukradnutý už v roku 1994 z Národnej galérie v Oslo, neskôr sa však našiel. Tu je stručný prehľad najznámejších krádeží obrazov od roku 1985.

V trnavskom múzeu chýbajú ďalšie umelecké predmety

BRATISLAVA/TRNAVA 20. októbra 2004 (SITA) – V Západoslovenskom múzeu v Trnave chýbajú ďalšie umelecké predmety. Ešte v marci zmizli z múzea predmety za zhruba milión korún a ako agentúru SITA informoval zástupca trnavského policajného hovorcu Viktor Plézel, v pondelok pracovníčka múzea oznámila ďalšiu krádež umeleckých predmetov.

Bojnický oltár a maľby Hložníka v GMB už len do piatku

BRATISLAVA 30. mája 2004 (SITA) – Unikátne výstavy – Bojnický oltár a Vincent Hložník: Obrazy 1941-1949 vystavuje Galéria mesta Bratislavy (GMB) už len do piatku. Vzácne dielo florentských majstrov 14. storočia a 72 malieb majstra slovenskej moderny si priaznivci výtvarného umenia môžu pozrieť denne od pondelka do piatku v Pálffyho paláci na Panskej 19 denne okrem pondelka od 11:00 do 18:00.