Michal Lutovský – Encyklopedie slovanské archeologie

V novější literatuře jde o vůbec první souhrnné a přehledné zpracování všech archeologických nálezů (hradiště, sídliště, pohřebiště, ojedinělé nálezy, depoty atd.) spojených se Slovany na našem území v období 5.–11. století…Slovník zahrne rovněž historické postavy, ale také archeology a další odborníky, archeologické pojmy a postupy atp. Na 1 000 hesel doprovází přes 400 vyobrazení.


Bežná cena: 1529.00 Sk
vydavateľ: Libri
počet strán: 432
väzba: Tvrdá väzba
formát: 20×25 cm
vydanie: 1.
rok vydania: 2001

ISBN: 8072770543

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

Eduard Droberjar – Encyklopedie římské a germánské archeologie v Čechách a na Mo

První souborná encyklopedie o archeologii Germánů, doby římské a stěhování národů u nás. V návaznosti na již vydané encyklopedie Keltů (J. Waldhauser) a Slovanů (M. Lutovský) přináší text jak soupis nejdůležitějších lokalit (pohřebišť, hrobů, římských táborů, sídlišť, depotů i ojedinělých nálezů), ale také přehled germánských kmenů u nás a jejich kmenové útvary, jednotlivé kultury a podobně…

Divy Slovenska a Sveta

Karol Kállay, E. Hofberger – Divy Slovenska
E. Hofberger, znalec Slovenska z Nemecka (karpatskonemeckej národnosti a rodák z Kežmarku) a špičkový slovenský fotografista K. Kállay sa podujali na netradičnú publikáciu. Približujú nám stavebné a umelecké pamiatky i prírodné zvláštnosti tejto krajiny, pričom k mnohému pristupujú netradičným spôsobom – z hľadiska osobného dojmu a so zmyslom i pre veci vedľajšie.

Knihy: dejiny, umenie…

Vojtěch Zamarovský – Dejiny písané Rímom
Kniha Dejiny písané Rímom hovorí o meste, ktoré sa nazýva večným, i o ríši, ktorej dalo meno. O ceste od bezvýznamnosti k svetovláde, o vojnách i kultúrnych pamiatkach, o hrdinských i všedných dňoch, o sláve i o rube tejto slávy.
Je to vzrušujúce rozprávanie o období nenávratnej mladosti ľudstva, ktoré voláme antika, z pera najväčšieho autora literatúry faktu u nás – Vojtecha Zamarovského.

Alfons Mucha – Knihy

Alfons Mucha – Paříž 1900: Pavilon Bosny a Hercegoviny na světové výstavě
Milan Hlavačka, Jana Orlíková, Petr Štembera
Bežná cena: 1339.00 Sk
vydavateľ: Obecní dům
počet strán: 100
väzba: Mäkká väzba
formát: A4

Poklady sveta 1 – 6

Poklady sveta 1 – Kultúrne pamiatky a prírodné krásy na zozname UNESCO
Hoci človek významne zasiahol do života našej planéty, ešte vždy sú na nej miesta, kde sa dá sledovať, ako sa menila po milióny rokov. Takéto zmeny možno objaviť napríklad v kanadskom Parku dinosaurov alebo na Galapágoch, kde žijú fosílne druhy živočíchov, obrovské korytnačky. Ale človek ukázal, že vie byť starostlivý a ohľaduplný k prírode. A tak ešte i dnes putujú obrovské stáda zvierat v tanzánijskom Národnom parku Serengeti alebo nad ekvádorskymi vrchmi v parku Sangay majestátne krúži kondor golierikatý.