Ľudí v múzeu čaká zdĺhavá osobná prehliadka a vypočúvanie

BRATISLAVA 20. novembra 2004 (SITA) – Povolenie na osobnú prehliadku návštevníkov Slovenského národného múzea v Bratislave, kde dnes neznámy páchateľ ukradol drahokam v približnej hodnote 250 000 korún, už polícia má a prehliadky s výsluchmi by mali trvať niekoľko hodín. Pre agentúru SITA to uviedla zástupkyňa bratislavskej policajnej hovorkyne Alena Toševová. Podľa nej, múzeum dnes už určite neotvoria a vypočúvanie spojené s prehliadkou je zdĺhavé, takže bude trvať minimálne do večera. Vystavený drahokam spolu s bezcenným minerálom ukradol neznámy páchateľ počas návštevných hodín múzea dnes popoludní.

(SITA, vo;fa), 0132

Nové články 1x za mesiac na váš eMail.

Nerozosielame spam! Prečítajte si naše podmienky použitia.

Súvisiace články

V trnavskom múzeu chýbajú ďalšie umelecké predmety

BRATISLAVA/TRNAVA 20. októbra 2004 (SITA) – V Západoslovenskom múzeu v Trnave chýbajú ďalšie umelecké predmety. Ešte v marci zmizli z múzea predmety za zhruba milión korún a ako agentúru SITA informoval zástupca trnavského policajného hovorcu Viktor Plézel, v pondelok pracovníčka múzea oznámila ďalšiu krádež umeleckých predmetov.

Prezentáciu Bardejovského a Kremnického múzea predĺžia

BRATISLAVA 18. januára 2004 (SITA) – Prezentácia víťazných múzeí prvého ročníka súťaže Múzeum roka v Slovenskom národnom múzeu (SNM) v Bratislave bude otvorená o mesiac dlhšie, a to do konca februára. Ako agentúru SITA informovala Jana Mojžitová zo SNM, dôvodom je veľký záujem návštevníkov. Výstava ponúka prehliadku Šarišského múzea v Bardejove a Múzea mincí a medailí Národnej banky Slovenska v Kremnici.